2392-2499 Varia

kavel: 2443
Penningen
-Eerepenning Leeuwarden. Uitgegeven aan mr. Johan Anthony Stoop (1871-1950) + penning t.g.v. het honderdjarig bestaan van de Kweekschool te Amsterdam, ontwerp D. van Kellen - en een zilveren penning voor 24 jaar lid van de krijgsmacht beneden de rang van officier.-

verkocht € 90.00
kavel: 2444
[Volksboeken] De Klyne Librye te Edam
-Lot met 31 boekjes (meerdere titels dubbel) van de Klyne Librye te Edam, niet gedateerd; ca. 1920-1940. De meeste met geïllustreerd voorplat, alle titels met het vignet van de uitgeverij in houtsnede, ca. 40 tot 60 pp. per deeltje. Los bijliggend 3 ansichtkaarten in houtsnede van deze uitgeverij. (totaal 31)-
€ 70 - € 120
kavel: 2445
[Liedjes, voordrachten etc.] Lot van ca. 125 stuks,
-bestaande uit ca. 50 enkelbladige publicaties of bifolia uit ca. 1900, ca. 30 dunne boekjes grotendeels uit ca. 1850-1900 en ca. 45 getypte of handgeschreven grotendeels uit ca. 1950, samen in ronde kartonnen doos met deksel (ca. 1900, doorsnede 36 cm.) (inclusief doubletten).-

verkocht € 340.00
kavel: 2446
[Gouden en zilveren klampen] 2 stuks: (1) Boekbandje van blauw fluweel met gouden klampje,
-met als inhoud Het Nieuwe Testament (...), Het boek der psalmen en Evangelische gezangen, alle 1884 (fluweel sleets), alle sneden verguld, 12mo.-

verkocht € 70.00
kavel: 2447
[Zilveren klampen] 3 stuks: (1) Fraai bewerkte zilveren klamp,
-jaarletter B voor 1886, minervakopje met letter E en tweemaal meesterteken ioR, band van zwart leer met als (deels losgaande) inhoud Het Nieuwe Testament etc., 1884, sneden verguld en geciseleerd, 8vo. Los ingestoken zijn 9 in goud op gekleurd sitspapier gedrukte heiligenfiguren (18de-eeuwse bidprentjes).-

verkocht € 60.00
kavel: 2448
[Amsterdamse school] Wandkleedje van geweven trijp,
-147 x 86 cm. (exclusief flosjes aan één uiteinde), met ingeweven prachtig art deco-motief in bruintinten.-

verkocht € 75.00
kavel: 2449
[Ornithologie] Genera Avium, 1905-1914
-Brussel, V. Verteneuil & L. Desmet, 1905-1914. Geredigeerd door P. Wytsman met artikelen van o.a. Sclater, Bowdler Sharpe, Ogilvie-Grant, Hartert, Hellmayr, Salvadori etc. Folio, nieuwe band, half-roodlinnen met gemarmerde platten en compleet in 26 afleveringen met 43 chromolitho's; de chromolitho's in prachtig coloriet, meerdere platen met de hand bijgekleurd. De originele omslagen bijgebonden. Een zeer goed en prachtig gekleurd ex.-

verkocht € 180.00
kavel: 2450
Vervoer en transport: Een kwart Eeuw D.A.M. bedrijf, 1920-1945
-Een Herinneringsbeeld. Mr. A.T. Vos, Appingedam, 1945. Geb. 65 p., linnen band.-

verkocht € 60.00
kavel: 2451
[Judaica en Hebraica] Lot van 18 diverse items:
-(1-2) Twee Torah rollen van perkament, beide in fraaie houten houder met draaistokken (defectjes); (3) Een verfijnd gesneden houten bordje (21 x 16 cm.) aan kralenketting en met venstertje met 3 verwisselbare tekstplankjes (vensterschuifje ontbreekt); (4) Een geweven kleedje (47 x 47 cm.); (5-9) Een gesneden houten doosje met daarin 4 diverse bewerkt metalen houders met tekstbriefjes; (10-17) Een fluwelen stoffen foudraal waarin 5 diverse stoffen keppeltjes en 2 zijden doeken met franje; (18) Een 19de-eeuws boek.-

verkocht € 1000.00
kavel: 2452
[Circus] Kunstreiter und Gaukler
-28 heitere Original-, Feder- und Bleistift-Zeichnungen aus dem Circusleben von Heinrich Lang. München, Knorr & Hirth/ Königliche Hofbuch & Kunsthandlung Adolf Ackermann, 1881. Net exemplaar in roodlinnen map met goudopdruk, compleet met 28 ingelegde platen. -

verkocht € 60.00