2392-2499 Varia

kavel: 2476
Haarstukjes
-5 haarstukjes, Frankrijk, 19e eeuw/ begin 20ste eeuw. In ovalen houten lijst, verschillend in maat tussen 10 x 12,5 cm en 32 x 26 cm. Een met foto, een van een 20-jarige dochter, 3 met monogram.-

verkocht € 110.00
kavel: 2477
Toverlantaarn Merkelbach & Co., Amsterdam
-Met afneembare schoorsteen en koperen lens. Lens met ijzerdraad bevestigd aan lantaarn. Hoogte met schoorsteen 31 cm, lengte 30 cm. In oorspronkelijke doos, binnenkant deksel met opgeplakte Gebruiks-Aanwijzing. Met 2 beweegbare toverlantaarn-platen (w.v. 1 besch.), losse oude stekker en een doosje met (beschadigde) glasnegatieven.-

verkocht € 70.00
kavel: 2478
[Bladmuziek] Twee uitgaven, in druk en handschrift
-(1) G.F. Haendel. Israel in Egypten. Oratorium von G.F. Haendel. Uebersetzung und Clavierauszug von K. Breidenstein. Mit englischem und deutschem Texte. Bonn u. Cöln, N. Simrock, 1826. Oblong folio, half-linnen, groene gekartonneerde platten met titel, 168 pp. (2) Arie aus der Oper Figaro, Der Barbier von Sevilla. Lied aus Preciosa en Arie aus der Oper Eurianthe. 13 bladen in handschrift. Hierbij gevoegd het titelblad van R. Schumann, Sonates, revision par Rhené-Baton met handgeschreven opdracht aan M. Zimmermann door Rhené-Baton met signatuur.-

verkocht € 120.00
kavel: 2479
[Genealogie en heraldiek] (Van der Lelij van Oudewater).
-Gouache met gebruik van goudverf, 54 x 70 cm., met centraal het wapen van Van der Lelij van Oudewater boven de spreuk "Ab altissimo sunt mea vestimenta plus quan regia", omgeven door 57 wapenschilden met de namen van andere adellijke families, het geheel in een (vermoedelijk later toegevoegde) decoratieve omlijsting van bloemen, onduidelijk gesigneerd rechts onder, ca. 1900, in lijst (glas gebroken).-
€ 70 - € 140
kavel: 2480
Mata Hari
-Lot met ca. 50 ansichten van Greta Garbo als Mata Hari (bestaand uit 18 ansichten en doubletten), waarvan ca. 35 laat-20ste-eeuws + 27 filmstills uit diverse verfilmingen van Mata Hari, deels in nadruk + Garbo la Glorieuse. Sa Vie-ses Créations - la dernière aventure de Mata-Hari, ed. "Labor" Bruxelles, Maison du Livre Français Paris, 1932. Pocket, sleets, gebruikssporen (2x) + 5 tijdschriften uit de jaren 60-70 m.b.t. Mata Hari - en 19 stills uit "Mata Hari, Agent H21", 1964 met Jeanne Moreau, met blindstempel in elke foto. -

verkocht € 100.00
kavel: 2481
[Relativiteitstheorie. Geannoteerd exemplaar] Das Relativitätsprinzip von Dr. M. Laue.
-Mit 14 in den Text eingedruckten Abbildungen. Braunschweig, F. Vieweg & Sohn, 1911, X,208 p., geïllustreerd als aangegeven, contemporain halflinnen met marokijnen titelschildje, oorspronkelijk omslag (met defectjes) en handelscatalogus wetenschappelijke publicaties Vieweg (34 p. in iets kleiner formaat) meegebonden.-
€ 600 - € 1200
kavel: 2482
[Architectuur] Gerrit Th. Rietveld
-Scale model kit bouwplaat. Gerrit Th. Rietveld, Victor Veldhuyzen van Zanten, Gouda, 1986 + uit dezelfde serie: Bouwplaat Rietveld Schröder huis, 1983 + Maison d'artiste Theo van Doesburg, 1984 + Atelier van Doesburg, 1985. Alle compleet in orig. doos.-

verkocht € 70.00
kavel: 2483
[Studententijdschriften Tilburg] Lot van 10 nummers
-alle gestencild, 5x met linosnede omslagen (3x met thema Sinterklaas), Tilburg, ca. 1945-1950, ca. 10-15 p., 4to en folio formaten.-

verkocht € 60.00
kavel: 2484
[Suriname] A. de Kom - Wij slaven van Suriname
-Contact, Amsterdam. 1e dr., 1934. 234 p. Fraai exemplaar met zeldzaam stofomslag. -

verkocht € 320.00
kavel: 2485
[Art deco] The Savoy Cocktail Book
-Compiled by Harry Craddock of the Savoy Hotel London, Constable & Company, 1930. Halflinnen, 4to. -

verkocht € 320.00