1-103 Kinderboeken

kavel: 1
Lot van 18 diverse titels: (1) Ezopische fabelen van Fedrus,
-gevryden slaef des keizers Augustus. In Nederduitsch dicht vertaelt en met aenmerkingen verrykt door D. van Hoogstraten. Met nieuwe konst-platen. Amsterdam, S. van Esveldt, 1769, (48),259,(29) p., met gegraveerd frontispice, titelvignet en 96 illustraties door Simon Fokke op 16 platen, 19de-eeuws halflinnen, klein 8vo.-

verkocht € 90.00
kavel: 2
[Prentenboeken] Warwick Goble + Kay Nielsen
-The Fairy Book. The Best Popular Fairy Stories Selected and Rendered Anew, by the Author of 'John Halifax, Gentleman', pub. Macmillan, 1913. 379 p. 4to, in fraaie art deco-band met vergulde bandtekening. Enkele roestvlekjes, net ex. + East of the sun and west of the Moon. Pictured by Kay Nielsen. Hodder & Stoughton, ca. 1915. 284 p. Roestvlekkig als altijd. -

verkocht € 160.00
kavel: 3
Facsimile Editions from The Osborne Collection of Early English Children's Books
-Toronto Public Library. 48 delen uit de reeks (incl. enkele dubbele), met auteurs als Kate Greenaway, Walter Crane en Florence K. Upton. London/ Sydney, The Bodley Head, 1981, in verguld linnen of geïllustreerde omslagen, diverse afmetingen, elk deel met oorspronkelijke slipcase.-

verkocht € 100.00
kavel: 4
Engelse kinderboeken met boekenkastje
-Lot met 44 Engelse kinderboeken, o.a. Gulliver's Travels, Uncle Tom's Cabin, Robinson Crusoe, The British Boy's Annual en The Empire Annual for Girls. Diverse afmetingen (4to/ 8vo), alle in fraai geïllustreerde fin de siècle-banden. Met daarbij een houten boekenkast op 4 poten w.v. de 2 voorste 2 gedraaid met daartussen 4 planken. Afmetingen kast (h x b x d): 122 x 45 x 22,5 cm.-

verkocht € 240.00
kavel: 5
Lot van 3: Jessie M. King (ills.), A House of Pomegranates by Oscar Wilde
-6th ed. London, Methuen, 1915, vi,162 pp., met 16 tipped-in platen door King, geïllustreerde schutbladen en titelblad, blauw verguld linnen, 4to. Linnen gespleten langs kneep achterplat, rug wat verkleurd, iets roestvlekkig, boekhandelsticker voorste schutblad, verder goed + Oscar Wilde, The Happy Prince and other stories. London, Duckworth & Co., 1913, 134 pp., met 12 tipped-in platen door Charles Robinson, geïll. schutbladen, verguld linnen, 4to. Rug verkleurd, stempel op schutblad, iets roestvlekkig - en Robert Louis Stevenson, The Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde. London, John Lane the Bodley Head, 1930, 136 pp., met 8 platen door S.G. Hulme Beaman, geïll. linnen, 4to. Net ex.-

verkocht € 300.00
kavel: 6
Edmund Dulac (ills.), Princess Badoura. A tale from the Arabian Nights
-retold by Laurence Housman. (London), Hodder and Stoughton, (1913), 113 pp., met 10 tipped-in platen door Dulac, geïll. linnen, 4to. Band wat vlekkig en met lichte besch., wat sleets langs randen, schutbladen iets vlekkig, frontisp. met minimaal vlekje, verder goed + idem, Stories from the Arabian Nights retold by Laurence Housman. 2nd ed. London, Hodder and Stoughton, 1907, xvi,133 pp., 50 tipped-in platen door Dulac, verguld linnen, 4to. Band wat sleets langs randen, rug wat verkleurd, naam in viltstift op blanco schutblad, watervlekje op rand schutblad, verder net ex. -

verkocht € 150.00
kavel: 7
Arthur Rackham (ills.), The Ring of the Niblung. A trilogy
-with a prelude by Richard Wagner. Translated into English by Margaret Armour. The Rhinegold & The Valkyrie en Siegfried & The Twilight of the Gods. London, William Heinemann/ New York, Doubleday, Page & Co, 1910, 2 delen, ix,159; ix,181 pp., met 34/ 30 tipped-in platen door Rackham, geïll. schutbladen, verguld linnen, 4to. Banden wat verkleurd en sleets langs randen, deel I voorste schutbladen iets losgaand bij kneep, verder goed + Rackham (ills.), A Midsummernight's Dream by William Shakespeare. London, William Heinemann/ New York, Doubleday, Page & Co, 1908, 134 pp., met 40 tipped-in platen door Rackham, verguld linnen, 4to. Band verkleurd, linnen op rug gespleten aan uiteinden en randen. Nette exemplaren. -

verkocht € 170.00
kavel: 8
J.M. Barrie, Peter and Wendy. Illustrated by F.D. Bedford
-Eerste druk, London, Hodder & Stoughton, (1911), vii,267 pp., met frontispice, geïllustreerde titel en 11 platen door Bedford, in oorspronkelijke vergulde uitgeversband, 8vo. -

verkocht € 120.00
kavel: 9
Edmund Dulac (ills.), Rubáiyát of Omar Khayyám.
-Rendered into English Verse by Edward Fitzgerald. Printed from the second edition. London, Hodder and Stoughton, ca. 1910, met 20 tipped-in platen door Dulac, in verguld en versierd buckram, 4to. Buckram deels gespleten aan uiteinden rug en langs kneep achterplat, band wat vlekkig, hier en daar iets roestvlekkig, verder goed ex. + Dulac (ills.), Stories from Hans Andersen. London, Hodder & Stoughton, 1911, viii,250 pp., met 28 tipped-in platen door Dulac, in verguld en versierd linnen, 4to. Uiteinden wat sleets, hoeken gestoten, schutbladen gebruind, verder goed en net ex.-

verkocht € 100.00
kavel: 10
Lewis Carroll, Alice's Adventures in Wonderland. Illustrated by Gwynedd M. Hudson
-Published by Hodder and Stoughton for Boots Pure Drug Co, Nottingham, ca. 1932, (11),180,(1) pp., met 12 platen door Hudson, verguld uitgeverslinnen, 4to. Band wat sleets langs randen, potloodkrassen op laatste blad, intern een enkel vlekje + idem, Through the Looking-Glass, and what Alice found there. Illustrated by Peter Newell. New York/ London, Harper & Brothers, 1902, xvi,211 pp., met 40 (van 41) platen door Newell, verguld karton, 8vo. Karton wat sleets, scharnier binnenkant voorplat kwetsbaar, intern hier en daar vlekkig, enkele platen met scheurtjes en 1 plaat los, verder goed + idem, Phantasmagoria and other poems. With illustrations by Arthur B. Frost. London, Macmillan, 1929, viii,166,(2) pp., verguld linnen, 12mo. Bandje met schaafplekken, eigenaarsinscriptie op schutblad, verder goed - en 1 andere.-

verkocht € 90.00