155-249 Literatuur en bibliofiele uitgaven

kavel: 155
Les Guêpes, M. Alphonse Karr
-Brussel, Wouters et Cie, Wouters Frères, e.a., 1839-1849. Jrg. 1-10. 16mo, in originele papieren omslagen. Politiek-satirische voorloper van Rochefords 'Lanterne'. Uitgegeven parallel aan de Parijse uitgaven. Vier nrs. ontbreken.-
€ 80 - € 150
kavel: 156
Lot van 3: Washington Irving - Rip van Winkle and the Legend of Sleepy Hollow
-Illustrated by George H. Boughton. MacMillan & co, New York, 1893. Net exemplaar met fraaie vergulde bandtekening. 1e aldus uitgegeven druk + Tales from Shakespeare by Charles & Mary Lamb. Illustrated by Arthur Rackham. London/ New York, J.M. Dent & Co, E.P. Dutton & Co, 1909. 304 p. Ex libris deels verwijderd, kleine besch. aan tweede schutblad, achterplat bij kneep een kleine opening. 4to, in linnen geb. + The Merchant of Venice. With illustrations by Sir James D. Linton P.R.I., ca. 1900. xxxiv, 144 p. Voorplat aan onderzijde wat gevlekt, verder goed ex. -

verkocht € 120.00
kavel: 157
Arthur Conan Doyle
-Zijn laatste Truc. Uit het Engelsch van Arthur Conan Doyle bewerkt door W.J.A. Roldanus Jr. Rijswijk, Blankwaardt & Schoonhoven, ca. 1915. 247 p. Linnen band met vergulde lettering + The Sign of Four. A. Conan Doyle, new edition. London, George Newnes ltd, Strand, 1900. 285, (30) p. Vroege druk in goede staat.-

verkocht € 60.00
kavel: 158
W.F. Hermans + Gerard Reve
-Onder Professoren. De Bezige Bij, hc, 1975. Gebonden met stofomslag. 2e druk, oplage 1000 ex. + Simon van het Reve. De Avonden. Eerste druk, Bezige Bij, 1947. Goed exemplaar zonder stofomslag.-

verkocht € 130.00
kavel: 159
W.F. Hermans
-3 getypte en handgesigneerde brieven van W.F. Hermans aan D. Evers met betrekking tot hun gedeelde passie voor typemachines. 1981-82. Evers had in die tijd een grote collectie, deels verworven in de V.S. Hermans was hierover erg enthousiast. Evers wilde de typemachines echter niet zomaar van de hand doen. Uiteindelijk kwam het tot een deal via vriend Jan Brons die in luxe auto samen met zijn in luxe nerts geklede vrouw voor kwam rijden, aanbelde en enkele van de felbegeerde typemachines voor Hermans kocht om hem cadeau te doen.-

verkocht € 420.00
kavel: 160
W.F. Hermans
-Meditaties. Schrijver dezes. De Mandarijnenpers, 1973. 22 p. Genaaid in Gauloisezilver (met labeltje '8x25 cig. Gauloises Caporal' er nog aan bevestigd). Handgedrukt fragment uit het Evangelie van O. Dapper Dapper, getikt met de 1428 OCR en op Oudejaarsavond 1972 door Ruprecht Hermans vermenigvuldigd op een antieke Dick Mimeograph, uit het eigen machinepark van de Mandarijnenpers, bedoeld voor vrienden van de Mandarijnenpers, gesign. door Ruprecht Hermans. JS 453.-

verkocht € 1500.00
kavel: 161
W.F. Hermans
-Pater Anastase Prudhomme [= Willem Frederik Hermans]. Drukkerij en Uitgeverij "Quibus peccant graviter" [= Thomas Rap], 1968. Exemplaar dat werd gesigneerd door Gerard van het Reve op 8-3-69 toen beide heren een signeersessie hielden maar Hermans even van zijn stoel was opgestaan. -

verkocht € 300.00
kavel: 162
The Best of Roald Dahl Illustrated by Quentin Blake
-Folio Society, 2002. 6 delen hc linnen in schuifdoos. Bevat: Charlie and the Great Glass Elevator; Matilda; The BFG; James and the Giant Peach; The Witches en Charlie and the Chocolate Factory. -

verkocht € 90.00
kavel: 163
[Kupka] Jean de Bonnefon, Le cantique des cantiques qui est sur Salomon
-Illustrations de František Kupka. Parijs, Librairie Universelle, 1905, 82 p., groot folio. Met 5 volpagina-illustraties en versierde borders, initialen en vignetten door Kupka.-

verkocht € 320.00
kavel: 164
Kees van Kooten en Wim de Bie
-Dalton Klanken. Orgaan van het Dalton Lyceum, maart, mei, juni (deze met hoofdredacteur Wim de Bie), oktober (Kees van Kooten in redactie, hoofdredactie De Bie) 1956 en januari en mei 1957 (deze met Van Kooten als hoofdredacteur, zonder De Bie) + Een 10 voor de 10-ers. Een keuze uit wat er in het cursusjaar 1958-1959 is verschenen in de Nederlandse Schoolpers. Nijgh en van Ditmar, 's Gravenhage, Rotterdam, 1959. Met een verhaal van zowel De Bie als Van Kooten (evenals Paul van Vliet) - en 3 andere.-

verkocht € 90.00