250-288 Manuscripten

[250 - 259] [260 - 275] [276 - 285] [286 - 288]
kavel: 250
Album amicorum familie Drost met bijdragen 1838-1843
-met 6 getekende bijdragen, 1 geborduurde bijdrage, 1 Chinese export gouache op "pith paper" in opgevouwen velletje met opschrift, 8 handgeschreven bijdragen en 5 ongebruikte velletjes, samen in zeer fraai paars marokijnen boekvormig doosje, rijk vergulde platten met rood en groen ingelegd leer, vergulde sneden en binnenranden, met handgekleurde prent opgeplakt op het "binnenklepje", oorspronkelijke kartonnen chemise en schuifdoosje, 9 x 15 cm. (in nagenoeg perfecte staat).-

verkocht € 280.00
kavel: 251
[Architectuur] Studentendagboek 1907-1909 Dirk Roosenburg (1887-1962).
-Ca. 90 p. met aantekeningen/ brieven in pen, enkele pagina's of opmerkingen in een andere hand (in potlood) van vrienden/ zijn geliefde, opgenomen in het agenda-gedeelte van het boekje Wellcome's medical diary and visiting list 1907, met op de eerste pagina de voorgedrukte tekst "1907 This book belongs to [met de hand ingevuld:] Dirk Roosenburg Technisch Stud. Markt 42 Delft" en met op het schutblad geplakt ex libris van Dirk Roosenburg, oorspronkelijk linnen met overslaande klep met drukknoop, alle sneden verguld, klein 8vo. -

verkocht € 300.00
kavel: 252
[Gorinchem] Archiefje van de Joodse arts N.H.D. Schöyer (1895-1970)
-Archief o.a. bestaande uit zijn eindexamendiploma 1912, artsendiploma 1918, uittreksels Burgerlijke Stand, handgeschreven kaarten, distributie stamkaarten uit WO II van hemzelf, zijn tweede vrouw Karolina ('Lien') H.J. de Vries (1903-1963) en hun zoontje Herman F.R. Schöyer, bewijzen van aanmelding van een aantal Joodse voorouders van Nathan (vier grootouders) en Herman Schöyer (twee grootouders) (Gorinchem, 6 maart 1941), bewijs van inschrijving als student van Karolina de Vries en haar dagboek over een in Indië omgekomen vriend, en vele (portret)foto's van familie-aangelegenheden etc., bewaard in kartonnen doosje met adres van firma Stufkens, Langendijk, Gorinchem.-

verkocht € 240.00
kavel: 253
[Rote Armee Fraktion] Josephine Dubois-Brinkmann (1933-2012). Diploma's, foto's etc.
-Kleine verzameling archiefstukken m.b.t. Josephine Dubois-Brinkmann (1933-2012), bekend geworden als advocate van Knut Folkerts (moordenaar van politieagent Arie Kranenburg in 1977), en andere R.A.F.-leden, inclusief enkele stukken m.b.t. haar echtgenoot Vic Dubois.-
€ 60 - € 120
kavel: 254
Familiearchiefje van de bankier, sportman en kunstenaar Johan Hendrik Pootjes (1882-1944)
-Archief bestaande uit een notitieboekje met handgeschreven (en enkele ingeplakte, gedrukte) spreuken en citaten, 2 paspoorten van Pootjes (1923 en 1928), legitimatiebewijzen van zijn vrouw Antje Pootjes-Beenen (1899-1999, zij was dus 55 jaar weduwe), tientallen foto's, distributie stamkaarten, zakboekje van het leger in Nederlands-Indië, een handtekeningenboekje met gedrukt opschrift "Makassar 1910 - 23 november 1912", een getypt, geïllustreerd afscheidsgedicht met 6 handtekeningen, een aandeel (Batavia 1915), gedrukte muziekstukken met opdrachten in pen, een oorkonde van Het Tienjaren Teeken van de N.S.B. (12 december 1943), en enkele boeken gebonden in gebatikte stof uit het bezit van Pootjes.-

verkocht € 100.00
kavel: 255
[Album amicorum] Vrienden-Boek van Pauline en Willem Hovy
-door den echt verbonden te Zeist, den 18 Mei 1866. Ingeleid met een paar bijbelspreuken en bijgehouden tot oktober 1914. 31 beschreven pp. met namen en/ of handtekeningen met hier en daar een spreuk, vers of opdracht van een zeer internationaal gezelschap.-

verkocht € 50.00
kavel: 256
[Geneeskunde] Jacobus van der Hout, promotiebul 1773
-Manuscript promotiebul op perkament, 34 x 52 cm., Universiteit Leiden, 6 april 1773, voortvloeiend uit Jacobus van der Houts "Dissertatio medico-practica inauguralis de febre petechiali, seu morbo cum petechiis (...)" (Leiden, A. Koster, 1773), met de handtekeningen van rector Hermannus Scholten, decaan Hor. van Royen, promotor Gualtherus van Doeveren (1730-1783), H.D. Gaubius, Frederick Bernhard Albinus (1715-1778, broer van Berand Siegfried Albinus), Eduardus Sandifort en Lodewijk Caspar Valckenaer (1715-1785), opgevouwen.-

verkocht € 80.00
kavel: 257
[Fabels. Carel Christiaan Chappuis] "Levens geschiedenis van Ezopus den Fabeldichter.
-Uit het Fransch door Carel, Christiaan, Chappuis. Met 24 platen. 1824". Manuscript, 78,(2 "Inhoud") p., met 24 ingeplakte platen, contemporain karton, 4to (rug vernieuwd).-
€ 70 - € 140
kavel: 258
Manuscriptbladen, perkament. Nederlands, laat 15e eeuw
-2 bladen (28 en 29 in potlood) recto en verso met lofzangen (psalmen) uit een Nederlands gebedenboek. De kapitalen om en om goudgehoogd en blauw; een paar woorden in rood. (totaal 2)-

verkocht € 60.00
kavel: 259
[Clermont] Jean Gaspar Decurio Pastor de Clermont (1ste helft 17de eeuw).
-Manuscript, op bijna 300 tweezijdig vnl. in het Latijn en hier en daar in het Frans beschreven bladen genummerd 1-297, met op enkele plaatsen dateringen van 1639 tot 1646, hier en daar met kleine illustraties in pen en los ingelegde/ met marge ingeplakte (latere) beschreven velletjes, contemporain leer/ perkament, folio.-
€ 150 - € 300