650-697 Amsterdam

[650 - 659] [660 - 669] [670 - 679] [680 - 689] [690 - 697]
kavel: 650
Twee 18de-eeuwse stadsgezichten: (1) "Vue de la Porte des Zaag-Moolens à Amsterdam".
-Oudtijds handgekleurde, gegraveerde opticaprent door J.F. Leizelt naar C. Philips Jacobsz., uitgegeven ca. 1770 in de serie "Collection des Prospects" te Augsburg "Au Negoce commun de l'Aacademie Inperiale d'Empire des Arts libereaux", 29 x 41 cm., in lijst (roestvlekje en enkele kreukjes).-
€ 70 - € 140
kavel: 651
"Amsterdam ten tweede mael vergroot (...) inden jaere 1482".
-Handgekleurde, gegraveerde vogelvlucht-plattegrond, 26 x 31 cm., met adres van Frederik de Wit rechts onder, laat 17de eeuw, in lijst en achter passe-partout.-

verkocht € 150.00
kavel: 652
Historie van den Amsterdamschen Schouwburg
-[J. Fokke]. Amsterdam, G. Warnars en P. den Hengst, 1772, (8),80,(12) p., gegraveerd frontispice door G. Warnars & P. den Hengst, titelvignet en 4 uitslaande, gegraveerde platen door N. van der Meer.-

verkocht € 70.00
kavel: 653
Lot van 7 prenten en 2 plattegronden
-De prenten, alle in kopergravure door Jacob van Meurs uit: Dapper. Amsterdam, 1663 en Isaak Tirion en Commelin uit: Wagenaar. Amsterdam, ca. 1750. De Oude Kerck, De Nieuwe Kerck, Zuyder Kerck, 't Lands Magazyn, Slooten, Sint Olofs nu Oude Zyds Kapel en een tweede prent van de Zuyder Kerck met een iets modernere aankleding van de voorgrond. 5 van de 7 gekleurd. -

verkocht € 90.00
kavel: 654
Herdenkingsbord APGS
-Aardewerken schotel met op het plat het logo met kroon van APGS (Amsterdamse Politie Gymnastiek- en Sportvereniging), de rand met guirlandes en de jaartallen 1915-25-1940. Uitvoering Plateelbakkerij Zuid Holland. Achterzijde gemerkt met fabriekslogo en schildersinitiaal. Diameter 25,5 cm.-
€ 70 - € 120
kavel: 655
Stereofoto's Amsterdam
-(1) Poppenkast Czaar Peterstraat. (2) Oude Kerksplein. (3) Terugkomst van vissers. (4) Kleuren stereo de Amstel. (5) Damrak bij Nieuwe Brugsteeg. (6) Poppentheater. (7) Schutterij bij Oosterpark. (8) Cafe Schinkelhaven. (9) Hotel Parkzicht. (10) Kerst opmane 2e Helmerstraat. (11) Cafe de Kroon. (12) Straatverkoper. (13) Koopman in suikerwerken Sint Teunissluis. (14) Watermolen. (15) Artis et Amicitiae.-

verkocht € 130.00
kavel: 656
Stereofoto's Amsterdam
-De versierde stad tijdens de inhuldiging en de Kroningsfeesten. (1) Valkenburgstraat. (2) Utrechtsestraat. (3) Muiderpoort. (4) Keizersgracht. (5) Nederlandse bank. (6) Waterlooplein. (7) Kalverstraat - en 6 andere.-

verkocht € 80.00
kavel: 657
Stereofoto's Amsterdam
-Lot van 43 stuks m.b.t. Amsterdam.-

verkocht € 160.00
kavel: 658
Stereofoto's Amsterdam
-33x op gele of oranje ondergrond. Met 27x op dun fotopapier.-

verkocht € 150.00
kavel: 659
Amsterdamse stadspoorten
-Ca. 40 kopergravures van Amsterdamse (stads)poorten uit Commelin, Wagenaar enz. Voornamelijk 17e en 18e eeuw; inclusief de Plattegrond van de Tweede Muiderpoort te Amsterdam door Caspar Jacobsz. Philips naar Cornelis Rauws, 1770-1771, in zes bladen (plattegrond, aanzichten en poort-hek), gesigneerd in de platen.-
€ 100 - € 200