850-873 Topografie buiten Europa

[850 - 859] [860 - 869] [871 - 873]
kavel: 850
[China. Nieuhof] Het Gezandtschap der Neêrlandtsche Oost-Indische Compagnie,
-aan den grooten Tartarischen Cham, Den tegenwoordigen keizer van China (...) Beneffens Een naauwkeurige Beschryvinge der Sineesche Steden, Dorpen, Regeering, Weetenschappen, Handwerken, Zeden, Godsdiensten, Gebouwen, Drachten, Scheepen, Bergen, Gewassen, Dieren, &c. (...). Verçiert met over de 150 afbeeldtsels, na 't leven in Sina getekent, en beschreven door Joan Nieuhof. Amsterdam, Wolfgang etc., 1693, (4),208; 258,(8) p., 32 (van 34) dubbel-p. platen (voornamelijk stadsgezichten) en 110 tekstills. naar tekeningen van de auteur, zonder band en in losse katernen/ bladen.-

verkocht € 260.00
kavel: 851
[India en Ceylon. Baldaeus] Naauwkeurige Beschryvinge van Malabar en Choromandel,
-Der zelver aangrenzende Ryken, En het machtige Eyland Ceylon. Nevens een omstandige en grondigh doorzochte ontdekking en wederlegginge van de Afgoderye der Oost-Indische Heydenen. (...) Zynde hier by gevoeght een Malabaarsche Spraak-konst. Amsterdam, Johannes van Waasberge en Johannes van Someren, 1672, 3 delen in één band, (10),198; (2),44,(8),45-200; 101-132; (2),188,(11) p., met gegraveerd frontispice, 30 dubbel-p./ uitslaande platen (w.o. 4 kaarten) en 1 plaat over de volledige pagina, 2 portretten, 3 dubbel-p. platen m.b.t. het Malabaarse schrift, vele illustraties in de tekst, contemporain gespikkeld kalfsleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, folio.-

verkocht € 500.00
kavel: 852
[Afrika] Le Miroir du Congo Belge I-II
-Préface de Jean et Jérôme Tharaud. Pierre Daye, Jacques Crokaert e.a. 2 delen. Brussel/ Parijs, Editions N.E.A., 1929, 286,(2); 284,(4) p., rijk geïllustreerd met z/w foto's, uniform geribd halfleer met vergulde rugtitel, oorspr. omslagen meegebonden, groot 4to.-

verkocht € 60.00
kavel: 853
[Reisbeschrijvingen Van der Aa] Ongelukkige voyagie van Michiel Heberer, van Bretten:
-Door verscheyde gedeeltens van Asia en Africa, in het jaar 1582, en vervolgens. Verhalende het gevangen nemen, mitsgaders de harde en slaafse dienstbaarheyd des schrijvers, onder het wreede jok, der Turken in Egypten, en hoe hy eyndelijk, na veele uytgestane ongemakken, in sijn vryheyd is hersteld. Als mede een beschrijving van verscheyde Eylanden (...) door den reysiger selfs beschreeven. Leiden, P. van der Aa, 1706, (8),245,(23) p., met gegraveerd titelvignet, uitslaande kaart en 5 dubbel-p. platen, modern linnen. -

verkocht € 140.00
kavel: 854
[Tirion] Hedendaagsche Historie, of Tegenwoordige Staat van alle volkeren, deel V
-V. deel. Behelzende den Tegenwoordigen Staat van het Turksche Ryk in Asia en Afrika. Th. Salmon. [Vert.] M. van Goch. Amsterdam, Isaak Tirion, 1733. Perkament, geïll. frontispice door J.C. Philips, titel met vignetje en deeltitels, (8)612 pp. + register. Drie kaarten en 9 prenten, alle in kopergravure, een prent met scheurtje, vlek op voorplat. Verder een goed ex.-

verkocht € 100.00
kavel: 855
[Tirion] Hedendaagsche Historie, of Tegenwoordige Staat van alle volkeren, deel I t/m IV
-Hedendaegsche Historie of Tegenwoordige Staet van alle Volkeren. Th. Salmon. [Vert.] M. van Goch. China, Japan, Ladrones, Filipynsche en Molukkische Eilanden. Makassar + Borneo, Java, Sumatra enz. + India, Ceylon enz. + Persia, Arabia en het Asiatisch Tartaryen. Amsterdam, Isaak Tirion, [4 delen], 1729-1732.-

verkocht € 500.00
kavel: 856
[Reisbeschrijving Heilige Land] Itinerarium Sacrae Scripturae
-Dat is Het Reys-Boeck der Heyligher Schrift. In 't Hooghduytsch beschreven door (...) Hendrick Buntingh, [vert.] Matthias Hazard. [4 delen in een band]. Amsterdam, Weduwe Theunis Jacobsz., 1663. 4to, 19e-eeuwse band, half-leer, titel op rug in goudopdruk, gemarmerde schutbladen.-

verkocht € 700.00
kavel: 857
[Japan] Histoire du Japon
-Ou l'on trouvera tout ce qu'on a pu apprendre de la nature et des productions du pays, du caractere & des coutumes des habitants, du gouvernement & du commerce (...) Pere de Charlevoix. [6 delen]. Paris, Ganeau, Bauche, D'Houry, 1754.-
€ 1000 - € 2000
kavel: 858
[Chili. Philippi] Reise durch die Wueste Atacama
-auf Befehl der Chilenischen Regierung im Sommer 1853-54 unternommen und beschrieben von Doctor Rudolph Amandus Philippi (...). Nebst einer karte und XVII tafeln. Halle, E. Anton, 1860, IX,(1); 192; 62 p., met de volgende (getinte) litho's: uitslaande, gelithografeerde kaart, 10 gezichten, 2 uitslaande profielen, 2 platen met fossielen, 6 (handgekleurde en met gom gehoogde) platen met dieren, 1 plaat met schelpen en 6 platen met planten, oorspronkelijk karton, folio.-

verkocht € 320.00
kavel: 859
[Vreemde landen en volken] Lot van 3: (1) Britsch-Indië, beschreven
-naar de nieuwste bronnen. A. van Otterloo. Amsterdam, Gebr. Kraay, 1859. Linnen band, titel met geïllustreerd titelblad, (6),390 pp., 24 staalgravures en een kaart van Britsch-Indië. Hier en daar een vlekje. (2) Japan, beschreven naar de nieuwste bronnen. A. van Otterloo. Amsterdam, Gebr. Kraay, 1860. Linnen, titel met geïllustreerd titelblad, (6),398 pp. 24 staalgravures (enkele gekleurd) en een uitslaande kaart van het Japanse Keizerrijk. (3) China, beschreven naar de nieuwste bronnen. A. van Otterloo. Amsterdam, Gebr. Kraay, 1861. Half-leer met linnen platten, geïllustreerd titelblad. 24 staalgravures en een kaart van China. Incidentele vlekjes. Goede set.-
€ 200 - € 400