350-599 Oude boeken 17e-19e eeuw

[350 - 361] [362 - 371] [372 - 381] [382 - 401] [402 - 411] [412 - 421] [422 - 431] [432 - 441] [442 - 451] [452 - 461] [462 - 471] [472 - 481] [482 - 491] [492 - 501] [502 - 511] [512 - 521] [522 - 531] [532 - 541] [542 - 551] [552 - 562] [563 - 572] [573 - 582] [583 - 592] [593 - 599]
kavel: 350
[Asteroidea. Zeesterren] De Stellis Matinis liber singularis
-Johannus Henricus Linck. Tabularum Aenearum figuras exemplis nativis apprime similis et autoris observationes (...) Ill. Christianus Gabriel Fischer (...) Acc. Edw. Luidii, de Reamur et Dav. Kade huius argumenti Opuscula. Leipzig, Jacob. Schuster, 1733. Eerste en enige druk.-
€ 800 - € 1200
kavel: 351
[Bucelinus] Hemer-eniauto-genea-chorographias [Grieks] Nucleus
-Insigni Lectionis Variae fructu locuples. Historiae cum Sacre, tum Profanae cognitione compendiosissima at que utilissima praegnans. (...) R.P.F. Gabriele Bucelino. Ulm, Johann Görlin, 1652. Samengebonden met: Summorum Urbis Orbisque Pontificum, idem, idem, en: Notitia S.R.I. Principum Genealogica & Stemmatographica, Idem. 3 delen in een band.-
€ 250 - € 500
kavel: 352
[Variant-editie. Met prachtige kaart] The history of the warrs of Flanders:
-Written in Italian by that learned and famous cardinall Bentivoglio; Englished by the right honorable Henry, Earl of Monmouth; The whole work illustrated with a map of the 17 provinces, and above 20 figures of the chief personages mentioned in this history. Londen, gedrukt voor Humphrey Moseley, 1654, (10),459,(1),(20 index) p., met gegraveerd frontispice portret van Bentivoglio, schitterende groot uitslaande kaart "A new mape of ye XVII provinces of Low Germanie" (gedateerd 1626 en met adres van George Humble) en 23 gegraveerde portretten, contemporain kalfsleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje en herhaald gekroond monogram "LL" (vermoedelijk Lodewijk XIV), klein folio.-
€ 1800 - € 3600
kavel: 355
[Martinet] Kathechismus der Natuur + Natuurkundige Aanmerkingen
-Kathechismus der Natuur. [4 delen]. J.F. Martinet. Tweede druk, met plaaten. Amsterdam, Wed. Loveringh en Allart, 1778-1779. 4 delen, halfleer, uniform gebonden, 4x geïll. frontispice, 4x titel, totaal ca. 1700 pp. en 20 platen in kopergravure, waarvan de meeste uitslaand. Samengevoegd met: Natuurkundige en ophelderende Aanmerkingen over de 4 delen van J.F. Martinet's Katechismus der Natuur door J. de Vries. Amsterdam, Johannes van Selm, 1779. 2 delen, halfleer, uniform gebonden zoals voorgaande, 2x titel, ca. 770 pp. De 6 bandjes met gebruikssporen; verder een goede set.-
€ 120 - € 200
kavel: 356
[Universiteit Leiden] Illustrium Hollandiae & Westfrisiae ordinum Alma Academia Leidensis
-Contenta proxima pagina docebit. [Johannes Meursius]. Leiden, Jacob Marcus en Justus van Colster, 1614. Kl. 4to, overlappend perkament, titel in rood en zwart met groot vignet, (52),231 pp., met een grote uitslaande prent met een optocht der academici en 4 gravures in de tekst (academiegebouw, bibliotheek, anatomisch theater en botanische tuin) + 54 fijn gegraveerde portretten van de oprichters, bestuurders, professoren enz. in de tekst. Watervlekken door het hele boek heen; verder een goed ex.-
€ 200 - € 300
kavel: 357
Hollandsche, Zeelandsche ende Vriesche Chronyck
-Ofte een gedenckwaerdige beschryvingh van den Oorsprong, Opkomst en Voortgang, der selver landen (...) van Diederick den I. tot Philips den III. (...) Petrus Scriverius. Als mede 't vervolgh van de verder voorvallen, onder het beleyt der Doorluchtige Princen van Orangien, beginnende met Willem den I. tot den jare 1677. Den Haag, Johan Veely ende Jasper Doll, [1678].-
€ 200 - € 400
kavel: 358
[Luiken] De Schriftuurlyke Geschiedenissen en Gelykenissen van het Oude en Nieuwe Verbond
-Vertoonende Drie honderd zeven en dertig Konstige Figuuren verrykt met Bybelse Verklaaringen en Stichtelyke Verzen. Johannes Luiken. Amsterdam, Wed. Pieter Arentz/ Kornelis vander Sys, 1712. 2 delen in nieuwere band, half-kunstleer, nieuwe schutbladen, geïll. frontispice, half-titel en titel met vignet, 2e deel met half-titel, titelblad ontbreekt. 675 pp., doorlopend gepagineerd + 2x bladwijzer, 189 en 148 genummerde kopergravures over de halve pagina. Redelijke set.-
€ 100 - € 200
kavel: 359
Arabia seu Arabum vicina
-rumquibus gentium Orientalium leges, ritus, sacri et profani mores, instituta et historia (...). [Gabriel Sionita ac Johannus Hesronita]. Amsterdam, Johannes Janssonius, 1633. Eerste druk.-
€ 300 - € 450
kavel: 360
[Religie] Afbeeldingen van sommighe in Godts-Woort ervarene Mannen
-die bestreden hebben den Roomschen Antichrist. Waer by ghevoecht zijn de Lofspreucken ende registers harer boecken. Jac. Verheiden (int Latijn). P.d.K. (in Neer-Duitsch). Den Haag, Beuckel Corneliszoon Nieulandt, 1603. 4to, nieuwe band, nieuwe schutbladen en vrije bladen, geïll. titel, (10),147,(1) ff. 49 portretten, waarvan 2 in kopie en een afbeelding van aarde, maan en zon; alle in kopergravure. De portretten gesigneerd in de plaat door Hondius, de prent van Melanchton door Hondius naar A. Dürer.-
€ 500 - € 750
kavel: 361
[Botanica. Keisuke Ito] Kinka-o kyuju gaju hakubutsu kaishi
-A memorial work, chiefly on botany and zoology: in commemoration of the ninetieth anniversary of Keisuke Ito. Keisuke Ito. Nagoya, Japan, 1893. 102 p. 2 delen. Gebonden op Japanse wijze. Portret Keisuke Ito en enkele litho's van bloemen en planten. Tekst in Japans en Engels, met inlay van de uitgever. Bindkoordjes los, verder nette set.-
€ 500 - € 800