130-145 Papieren speelgoed, centsprenten en theaters

[130 - 139] [140 - 145]
kavel: 130
Mathews' Animated Empire Vaudeville Theatre
-Life Like Variety Artistes, ca. 1920. Doos aan randen besch. Compleet met 7 beweegbare kartonnen figuren en theater + The Jolly Pirates Shooting Game. Spears, England, ca. 1920. In doos. Doos besch. aan randen, intern goed + The Mammoth Book of Working Models. Cut-out book, jaren 50. Deels gebruikt. Toegevoegd: Gezellig Tijdverdrijf. Terwee's Koffie en Thee, ca. 1910. Album met twee spelen: Spoorwegspel en De Fietswedstrijd. Rug met tape verstevigd.-
€ 70 - € 120
kavel: 131
[Kaartspellen] Lot van 8 vnl. Engelse kaartspellen in 7 houten doosjes,
-grotendeels ca. 1870, de doosjes (ca. 13 x 8 x 5,5 cm.) op een na "Cribbage-doosjes"/ "Crib-boards", gemaakt van fraai, met diverse houtsoorten (en 2x ivoor of been) ingelegd mahoniehout met sluitinkje (een doosje met 4 bewaard gebleven pinnetjes).-
€ 70 - € 140
kavel: 132
[Kaartspellen] Lot van 14 diverse kaartspellen, w.o.: (1) The Chinese game of Khanhoo
-Kaartspel uitgegeven door Charles Goodall te Londen, ca. 1891 (= datering van het boekje met de regels van het spel, bestaande uit twee complete kaartspellen van elk 31 kaarten (volgens de regels doen de schoppen bij dit spel niet mee en zijn er per spel maar één boer, vrouw en koning), twee extra kaarten, 4 dik kartonnen "Khanhoo markers" in verschillende kleuren en met koperen wijzertjes, alles samen in het originele, goudgeletterde kartonnen doosje, 15 x 11 x 3 cm.-
€ 70 - € 140
kavel: 133
[Kaartspellen] Lot van 15 diverse kaartspellen,
-grotendeels ca. 1900, o.a.: (1) Compleet kaartspel uitgegeven door The Empire Card co., ca. 1875, bestaande uit 52 kaarten, keerzijdes met chromolithografische afbeelding van een druiventros, in modern doosje.-
€ 70 - € 140
kavel: 134
[Kansspelen] Les sports et jeux d'exercice dans l'ancienne France
-J.J. Jusserand. 2e ed. Paris, Librairie Plon, 1901. 474,(2) p. Oorspronkelijk omslag. Rug verkleurd en met enkele scheurtjes. Met ingelegde schoolprijs Brussel 1922-1923 + La fortune et le jeu. Charles Derennes. Paris, Georges-Anquetil, 1926. 465,(15) p. Oorspr. omslag. Omslag smoezelig, achterzijde mist hoekje r.b., ex libris + Le jeu public et Monaco. Le docteur Prompt. Paris, E. Dentu, 1882. x,293,(6) p. Omslag smoezelig, rug ingescheurd langs randen en met plakbandrestauratie, ex libris + spelregelboekje van B.P. Grimaud, Paris (achterzijde los) - en 3 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 135
[Kansspelen] Les tricheurs. Scènes de jeu
-Alfred de Caston. Paris, E. Dentu, 1863. 270 p. Oorspr. omslag. Omslag met besch., rug verstevigd, portret ontbreekt, iets roestvlekkig + Jouer et gagner. Billedivoire. Paris, Argo, 1929. 347,(2) p. Oorspr. omslag + La Machine à Voler. Eugène Villiod. Paris, zonder uitgever, 1906. Verguld halfleer - en 4 andere.-
€ 80 - € 150
kavel: 136
[Tangram/ geduldspellen/ bordspellen] Lot met 12 spellen
-o.a. puzzels, geduldspellen, bordspellen, gezelschapsspellen. Met o.a. Anchor Puzzle. Tangram-spel. Rotterdam etc., F.Ad. Richter & Co, ca. 1900. Incl. boekje + idem, 3e ed. + Grillentöter/ grillenverdryver. Richter, ca. 1900 + Hollandsch Loterij-Spel. Nieuw Gezelschaps-Spel, ca. 1900 + Bilder Domino no. 307. Bernhard Dondorf + Het Roode Kruis. Geometrisch geduldspel.-
€ 70 - € 120
kavel: 137
[Peepshows] Martin Engelbrecht. Lust-tuin
-Perspectiefscène, complete set, bestaand uit 6 contemporain handgekleurde gegraveerde scènes en een alternatieve achtergrondscène. Augsburg, M. Engelbrecht, ca. 1780. 9,5 x 14 cm, met in de tijd verbrede marges met behulp van aangehechte oude speelkaarten. -
€ 200 - € 300
kavel: 138
[Bordspellen] Loto Dauphin
-10 identieke speelborden in grote, met papier beklede doos, ca. 30 x 33 x 47 cm. Frankrijk of Zuidelijke Nederlanden, eind 18e eeuw. Speelborden genummerd 1-10, elk 27,5 x 30 cm en met 90 speelvelden. Elk bord met doosje met schuifdeksel met daarin 4 gekleurde benen dolfijnen, 36 benen schijfjes in 6 kleuren, en 36 benen pinnen in 6 kleuren. Verder een doosje met benen speelfiches. Het geheel in doos met deksel en openslaande zijkant.-
€ 800 - € 1600
kavel: 139
[Puzzels] Lot met 10 legpuzzels
-Meest 19e-eeuws en in portfolio met passe-partout, 3 in doos. Met o.a. "Pups", "Military Sketches in London: The Coldstream Guards at the Tower", "The Twenty-Fourth of December" en een Parker Brothers Pastime Puzzle.-
€ 100 - € 200
[130 - 139] [140 - 145]