160-221 Literatuur

[160 - 169] [170 - 179] [180 - 189] [190 - 199] [200 - 209] [210 - 220] [221 - 221]
kavel: 160
Louis Couperus
-De stille kracht. Amsterdam, Veen, [1900]. 1e druk. 2 delen in een band. 183, 212 p. Deluxe uitvoering, batik gebonden.-
€ 100 - € 200
kavel: 161
[Boekenbal/ marginalia] Chris(tine) Kraft. Completa
-Exemplaar no. 1. Bibliofiele uitgave 1979. Imprenta Espanola. Gestempeld door Kraft Completisma. 12 p. Koordgebonden + toegangsbewijzen Boekenbal 1985, 1986 en 1990, Boeken Bal Boekje 1993, Boekenbal enveloppe met 5 kaarten Tessa de Loo, 1987; Remco Campert. Somberman's Maandag. Toespraak uitgesproken tijdens de persbijeenkomst t.g.v. Boekenweek 1985; Marga Minco. Ik herinner me Maria Roselier, idem, 1986; F. Springer. Het schrijven van het Boekenweek-geschenk, idem, 1990 + Hans Warren. Demetrios. Proza. Amsterdam, Bert Bakker, 1976. Een van 30 genumm. en gesign. exemplaren op ongesneden papier; Het hijgend Hert. Gerard Reve. L.J. Veen, 1998. Leporello, gesigneerd; Theo van Doesburg. Kunst. De Uitvreter, 1993, een van 50 ex. met bijbehorend potloodje - en 5 andere. Alle uit collectie Christine Kraft (1949-2020).-
€ 75 - € 150
kavel: 162
Nescio
-Dichtertje, De uitvreter, Titaantjes. Haarlem, J.H. de Bois, (1918). 1e druk. 129 pp. Herbonden in groen linnen met gebruik van de originele platten. Hier en daar roestvlekkig.-
€ 70 - € 120
kavel: 163
[Les Phamaciens Bibliophiles] Vijf uniform uitgegeven titels,
-alle gedrukt te Parijs door Fequet en Baudier (tekst) en Georges Leblanc (illustraties) voor Les Pharmaciens Bibliohiles in 200 genummerde exemplaren (telkens nummer 97 (één van 150) gedrukt op naam van Docteur Maxime Loup), 1952-1963, met originele, geëtste/ gegraveerde (1x kleurenhoutsnede) illustraties, alle in losse katernen als uitgegeven in oorspronkelijk omslag, in chemises en schuifdozen, 4to.-
€ 100 - € 200
kavel: 164
Robert van Gulik
-The Gibbon in China. An essay in Chinese animal lore. Leiden, E.J. Brill, 1967. 124 pp., hc, linnen.-
€ 70 - € 120
kavel: 165
Jan Cremer
-Jongensleed. Eerste proefcover voor de spookboek-uitgave uit 1977. Met een versie met opvallend veel aanmerkingen van Cremer ("Lettering moet gespoten!", "letters groter!", "glanzen/vernissen!" etc.), met originele coverfoto. Zilvergelatine, 31 x 22 cm - en de fondslijst van Boelen uitgevers najaar 1976 waarin het boek staat vermeld, inclusief synopsis en het aantal pagina's. Toegevoegd: Tijdschrift Koprol no. 3, eigen beheer, Amsterdam, ca. 1978. Met verhaal Hondenvoer van Cremer - en 3 gesigneerde certificaten van aangekochte kavels in de Jan Cremer-veiling uit 2013.-
€ 125 - € 250
kavel: 166
[Periodiek] Rampike, 9 nrs. tussen 1983 en 1998
-Vol. 3, nr. 1 en 3; vol. 7, nr. 1, 2 en 3; vol. 8, nr. 2; vol. 9, nr. 1 en 2; vol 10, nr. 1. Karl Jirgens. Toronto, Rampike, 1983-1998. Losse nummers, alle gebrocheerd. Meeste aan onderzijde boekblok bevlekt, verder in goede staat. Twee eerstgenoemde nummers met handtekening van Jan van Toorn op titelpagina.-
€ 70 - € 120
kavel: 167
[Bibliofilie] Noord-Brabant in proza, poëzie en prent
-23 (van 26) delen. Den Bosch, Het Noordbrabants Genootschap, 1992-1995. Elk deel bestaat uit een map met daarin losbladig grafisch en literair werk. Ieder deel is gewijd aan een andere plaats in Noord-Brabant. Genummerde exemplaren uit een oplage van 250. Het laatste deel is een uitslaand overzicht van de teksten en prenten met losse zeefdruk. In zeer goede staat.-
€ 70 - € 120
kavel: 168
P.C. Boutens
-Platoons drinkgelag. Druk firma Kooyker, Leiden, 1901. Nr. 39 van 40 genummerde exemplaren. Dit ex. in fraai luxe halfleer gebonden, ex-bibliotheca Johan B.W. Polak. Met handgeschreven brief van P.C. Boutens, die dit exemplaar persoonlijk heeft bezorgd bij de toenmalige bezitter: "Geachte Heer, (...) het gelukte mij eenige weken geleden van verschillende bezitters die indertijd alleen uit estime een ex. genomen hadden dat terug te krijgen (...)."-
€ 200 - € 400
kavel: 169
Gerrit Komrij/ Hugo Claus. Fata Morgana
-Gent, Ergo Pers, Kris Landuyt, de Slegte Antwerpen. Nr. 13 van 54 genummerde ex. met een handgeschreven gedicht van Komrij, gesigneerd door dichter en kunstenaar. Met op de plaat geëtste tekening van Hugo Claus. In cassette.-
€ 150 - € 300