260-290 Manuscripten

[260 - 269] [270 - 279] [280 - 289] [290 - 290]
kavel: 260
Handgeschreven liedjes door Henriette Derwig
-5 schriften met liedjes, gelegenheidsversjes en een voordracht en toneelstukjes door Henriette/ Jeannette Derweg, Bergen op Zoom, ca. 1906-1915. Met o.a. enkele stukjes in streektaal, een soldatenliedje 'Madelon' in het Frans en in Nederlandse vertaling; een Hollandsche parodie op 'It's a long way to Tipperary'.-
€ 60 - € 90
kavel: 261
[Album amicorum] Album amicorum Anna Cornelia van der Hout (1828-?)
-Album met 36 bladen waaronder een bloemenkransje, aquarel watergezicht met boten, 9 tekeningen (waaronder een eenvoudig scheepsgezichtje door Hendrik Kikkert, op achterzijde voorzien van tekst '9 jaar, 1847, overlegd. 14 maart 1856') en 12 borduursels. De rug van het doosje hersteld met een strookje linnen. Toegevoegd: 9 losse bladen uit een ander album - en een album amicorum omgeving Dordrecht, ca. 1836 met 7 bijdragen waaronder 2 tekeningen.-
€ 80 - € 150
kavel: 262
[Album amicorum] Album amicorum omgeving Winschoten/ Meppel
-Met 24 bijdragen tussen 1832 en 1853 w.o. een romantisch watergezicht in aquarel door G.J. Staverman, enkele knipselkunststukjes en borduursels. In goed bewaard gebleven doosje gelegd.-
€ 70 - € 120
kavel: 263
[Album amicorum] Album amicorum omgeving Monnickendam, 1839-1840
-Met 15 bijdragen waaronder 3 romantische potloodtekeningen, een knipselkunstpiramide, haarstukje, 4 knoopwerkjes, een borduursel, bloemstukje van zijde en 2 uitgestoken bloemwerken. Toegevoegd: album met 3 bijlages en enkele tientallen lege pagina's, in schuifcassette.-
€ 70 - € 120
kavel: 264
[Album amicorum] Album omgeving Rotterdam, ca. 1840
-Met 13 bijdragen en 6 tekeningen. Doosje met beslag sleets.-
€ 60 - € 90
kavel: 265
[Poëziealbums] Lot met 12 Nederlandse albums, ca. 1875-1940
-Waaronder het album van Bartha Frederica Holleman (Zaandam, 1882-?), incl. foto, en het album van Brechtje Smit (Wieringerwaard, 1871-1930).-
€ 70 - € 120
kavel: 266
[Amsterdam] Poëziealbums
-Lot met 5 albums tussen 1880 en 1905 w.v. 4 afkomstig uit Amsterdam. Hieronder het album van Maria Johanna Moltzer (1874-1944), psychoanalyticus en enkele jaren assistent van Carl Jung + album van Geesje de Jong, 1904-1910 en een uit 1944, met bijdrage van actrice Charlotte Köhler (1892-1977), 2 andere Amsterdamse albums en het album van Geesje Boxem (1895-?) uit Daalerveen, 1915-1936.-
€ 100 - € 200
kavel: 267
[Poëziealbums e.a.] Lot met 3 Nederlandstalige albums met handgeschreven teksten
-(1) Souvenir aan Sara Maria Serlé (1854-1871) Middelburg; (2) Album van Anna Jacoba van der Schaft, 's Gravenhage (1860-?), met 13 bijdrages tussen 1881 en 1883, vrijwel alle overgeschreven passages van De Génestet, met 2 fraai geïll. pagina's; (3) Eigenaar onbekend, 64 pp., tussen 1915 en 1946. Met veelal stichtelijke tekstjes, hier en daar romantische overpeinzingen, maar ook een Engels soldatenlied, eindigend met de dag dat de oorlog eindigde en sterfdag van haar vader. Toegevoegd: 2 Franstalige albums met teksten - en een Duitstalige (Meta Schultz, Wolfenbüttel, ca. 1906).-
€ 75 - € 150
kavel: 268
[Engeland. Notariële akten] Lot met 15 notariële akten, 17e-18e eeuw
-Deels met blindstempels, enkele zegels etc. In verschillende formaten.-
€ 80 - € 150
kavel: 269
[Muziek] Liedboek met hymnen, 15e eeuw
-Manuscript, ca. 1450-1500. Hymnen en muziekannotatie, beginnend met het "Iam lucis orto sidere". Papier, 36 regels, waarvan 6 notenbalken en 6 regels tekst. 592 p. 2 verluchte initialen over 11 en 15 regels in groen, rood en blauw met penwerk over 2 of 3 zijdes van de pagina. Ca. 16 kleinere initialen in 2 of 3 kleuren. Rubricering door het gehele werk. Latere hymnen toegevoegd door minstens 4 verschillende handen. Een aantal originele bladwijzertjes aanwezig. Schutblad op voorplat met latere muziekannotatie. Leer, verguld op rug, 20 x 16 cm. Restanten van klampen aanwezig.-
€ 1250 - € 2500