310-325 Oude boeken voor 1600

[310 - 319] [320 - 325]
kavel: 310
[Amadis- of ridderroman] Le premier livre d'Amadis de Gaule
-mis en Francoys par le Seigneur des Essars Nicolas de Herberay. [Toegeschreven aan Garci Rodríguez de Montalvo]. Parijs, Etienne Groulleau, 1548 [colofon laatste blad 1547].-
€ 70 - € 120
kavel: 311
[Filosofie] Les Oeuvres Morales et Meslees de Plutarque,
-translatees de Grec en François, revueuës & corrigees en ceste seconde Edition en plusieurs passages par le translateur. [Jacques Amyot E. d'Auxerre]. Paris, [Michel de] Vascosan Imprimeur du Roy, 1574.-
€ 60 - € 90
kavel: 312
[Bijbel] Biblia Sacra ad vetustissima
-Exe[m]plaria nunc recens castigata Romae q[uae] revisa (...). Lyon, Guillaume Rouillé, 1581. Klein 8vo, geïll. en blindgestempelde leren band (mogelijk 16e-eeuws, maar niet de oorspronkelijke band), geïll. titelblad, (16),1114 pp. + 4 indexen. Talrijke houtsneden (8 x 5,5 cm) met voorn. bijbelse voorstellingen in de tekst.-
€ 60 - € 120
kavel: 313
[Lexicon] Nomenclator in quo propria nomina
-omnium rerum Gallica Belgicaque linguis explicantur: Multo quam antea brevior & emendatior: In usum Scholarum. Leiden, Plantijnse drukkerij, Franciscus Raphelengius, 1593. 12mo, titel met drukkersvignet, 277 pp. Het omslag ontbreekt, titelblad licht gevlekt met kl. besch. buiten de zetspiegel. Redelijk ex. van dit curieuze lexicon, gerubriceerd en in drie talen: Latijn, Nederlands en Frans, in een vroege Leidse Raphelengius-druk.-
€ 60 - € 120
kavel: 314
[Geneeskunde] Convoluut met 5 medische werken
-Johannes Heurnius, Leiden, Plantijn, 1590-1608. (8),518,(22);(16),351,(8);(8),(66),(6);(4),127,(5);(8),62,(2) p. (1) Paxis medicinae nova ratio: qua, libris tribus methodi ad praxin medicam, aditus facillimus aperitur ad omnes morbos curandos. Reconita & emendata ab auctore, & auctior ac melior reddita: ita ut iam extremâ manu ficta, & manumissa ab eo sit. 1590. 10 houtsnedes in de tekst, 3 uitslaande tabellen. (2) De morbis qui in singulis partibus humani capitis insidere consueverunt. 1594 (3) De morbis oculorum, aurium, nasi, dentium et oris, liber, editus post mortem auctoris, ab eius filio Othone Heurnio. 1608. (4) De morbis pectoris liber, editus post mortem auctoris, ab eius filio Othone Heurni. 1608. (5) De morbis ventriculi liber: Responsum ad nobiliss. & ampliss. praesidem, Ioannem Banchemium, & consiliarios Supremae Curiae Hollandiae, Zelandiae, & Westfrisiae, nullum esse aquae innatationem lamiarum indicium: Oratio de medicinae origine, Aesculapidum, ac Hippocratis stirpe & scriptis. Edidit post mortem auctoris eius filio Otho Heurnius Ultrajectinus. 1608. Leer met goudopdruk, 21 x 16 cm.-
€ 1500 - € 2000
kavel: 315
[Romeinse geschiedenis] Fasti Consulares,
-ac triumphi acti a Romulo rege usque ad Ti.Caesarem. Eusdem in Fastos et Triumphos idest in Universam Romanam historiam commentarius. Eiusdem de nominibus Romanorum liber. Carolus Siginius. Venetië, Paulus Manutius, 1556. 3 delen in een band, deel 3 doorgenummerd. Klein folio, halfleer, gekartonneerde platten met gemarmerd papier overtrokken, titel en deeltitel met het Aldus drukkersmerk (met bloemen/ fruitkrans) in houtsnede, de titel met 2 kleine extra houtsneden aan weerszijden van de krans. Titel in hs. op onderkant snee. 16 ff, 2e titel en 151-169 (= 165) ff. + 2 erratapagina's, 2 kl. houtsneden op f. 166 (= f. 162).-
€ 400 - € 800
kavel: 316
[Hebreeuws-Latijns woordenboek] Epitome Thesauri Linguae Sanctae,
-Auctore Sancte Pagnino Lucensi. Fr. Raphelengius compl. locis auxit, emendavit & app. dictionum Lat., sive Lexicon Latino-Hebraicum. Leiden, Plantijnse Drukkerij, Christoffel Raphelengius, 1599. Kl. 8vo, overlappend perkament, titel met drukkersvignet in houtsnede. (16),(3 bl.),(3) pp. + Index + 495 pp.-
€ 150 - € 300
kavel: 317
[Francisco de Osuna] Tercera parte del libro llamado Abecedario spiritual
-Agora nuevamente impresso y corregido y anadido la tabla de los tratados y capitolos que cotiene [door Francisco de Osuna (1492-1541)]. Burgos, Juan de Junta, 1544, 222 bladen, titel in rood en zwart binnen decoratieve houtsnede omlijsting, houtsnede initialen, contemporain overlappend slap perkament met restanten van bindlinten en manuscript titel op de rug, met gebruikmaking van een ouder manuscriptblad ter versteviging van de rug, in op maat gemaakte kartonnen omslagdoos.-
€ 100 - € 200
kavel: 318
[Calvijn] Institutio Christianae Religionis
-Johannes Calvijn. Boek I, II, III en IV. Geneve, 5e uitgave, (1559). (105), 312 fol. Met houtgesneden initialen en randdecoratie. 18e-eeuws halfleer, verguld titelvignet op rug.-
€ 100 - € 200
kavel: 319
[Historiografisch handboek] Ion. Bodini, Methodus ad facilem historiarum cognitionem
-Accurate denuo recuses. Subiecto rerum indice. Z.pl., (Heidelberg), apud Ioann. Mareschallum Lugdunesem, 1583, (16),396,(11) p., met houtsnede titelvignet, vroeg 18de-eeuws kalfsleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, klein 8vo.-
€ 70 - € 140
[310 - 319] [320 - 325]