717-749 Topografie Nederland

[717 - 726] [727 - 736] [737 - 746] [747 - 749]
kavel: 717
[Haarlem] Optocht gehouden te Haarlem
-den 1en april 1872. Ter viering van Nederland's 300 jarig vrij en onafhankelijk volksbestaan. W.E.A. Wupperman. Beschrijvend programma met bijgaande tekening in kleur, uitslaand panorama, leporello in ca. 8 meter. Orig. porfolio in halflinnen.-
€ 80 - € 150
kavel: 718
[Edam. Architectuur] Edam librye der St Nicolaaskerk
-Aquarel. Gesigneerd door de kunstenaar. Gedateerd 1938. Ingelijst, ca. 40 x 50 cm.-
€ 100 - € 180
kavel: 719
A Picturesque Tour through Holland, Brabant, and part of France
-Made in the Autumn of 1789. Samuel Ireland. Zonder uitgever. 2 delen, xiv,(2),213;(2),209,(1) pp. Gegraveerde titelpagina's met aquatint vignet, 43 aquatinten naast de tekst. Groen marokijn met goudopdruk, titel verguld op rug. -
€ 150 - € 300
kavel: 720
[Complete serie gezichten op Arnhem e.o.] De Omstreken der Stad Arnhem
-in twaalf kunstplaten naar de natuur getekend door A.J. Couwenberg Jr. in leven lid der Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten. Arnhem, Is. An. Nijhoff, [1835].-
€ 250 - € 500
kavel: 721
[Tirion] Tegenwoordige Staat der Vereenigde Nederlanden XX en XXI
-Twintigste Deel; Vervattende eenen aanvang der beschryving van Stad en Lande [van Groningen] + Eenentwintigste Deel (...) Vervattende het vervolg der beschryving van Stad en Lande; eerste en tweede stuk. Amsterdam/ Leiden/ Dord/ Harlingen. J. de Groot et al., 1793. Eenvoudig perkament, uniform gebonden, titel op rug in hs., geïll. front, titel met vignetje, 538 en 446 pp. + 2x bladwijzer, compleet met de kaart van Groningen en Ommelanden en 7 afbeeldingen, meest uitslaand w.o. de Groote Markt te Groningen, en een zicht van Appingedam, alle in kopergravure. Goede set.-
€ 100 - € 200
kavel: 722
[Nijmegen] Nymegen, de oude hoofdstad der Batavieren,
-in dichtmaat beschreven, en met aantekeningen, de oudheden van de Stad en die van het Quartier van Nymegen betreffende, opgeheldert door H.K. Arkstee. Met printverbeeldingen. Amsterdam, Petrus Mortier, 1733. Groot 8vo, perkament, platten met lijnbordure en blindstempel, half-titel, geïll. titelplaat door A. v.d. L. met uitleg links, titel met vignet.-
€ 600 - € 900
kavel: 723
[Zeeland] Trompe-l'oeil, ca. 1755
-Oost-Indische inkt, vermoedelijk Middelburg. Afbeelding van over elkaar liggende boekbladen, waaronder de titelpagina van Redenvoering ter eere en over de verdiensten des Doorluchten geslachts van Borssele, uitgesprooken te Vlissingen, door Jona Willem te Water, Middelburg, Pieter Gillissen, 1755; ets Capitayn van de bende (naar Jacques Callot); Walchersche Arkadia; (titel onleesbaar), Johannes Plevier, Pieter Gillissen, 1754 en 8 andere pamfletten en bladen uit boeken. Afm. 27 x 48 cm.-
€ 200 - € 400
kavel: 724
[Maastricht, Bergen op Zoom e.a. Belegeringen] Le siége de Maestricht en 1814
-Gerard Theodoor Lamoraal von Geusau. (Maastricht (?), ca. 1900). 211 p. 3 uitslaande chromolithografische platen. Halflinnen, 8vo. Band wat sleets op rug, titelpagina met opdracht van auteur "aan den Heer Theelen", eerste 4 pp. met aant. in pen + Beschryving der stad Bergen op den Zoom. Verrykt met een omstandig bericht van het beleg dier vesting door de Franschen in den jaare 1747. Jan Wagenaar. Amsterdam, Arend Fokke Simonsz., 1780. 90, (2), p. Titelpagina met gravure, 1 uitslaande plaat. Oorspr. omslag. 8vo. Bandje wat sleets, aantal pp. roestvlekkig vnl. in marge + Nijmegen als vesting of bruggenhoofd. C.J.A. Heyndrijck. Den Haag, gebr. J. & H. van Langenhuysen, 1867. 29 p. Oorspr. omslag. 8vo. Omslag wat gerafeld aan randen, 2 pp. iets gebruind - en 1 andere.-
€ 80 - € 150
kavel: 725
[Den Haag] Souvenir de la Haye et Scheveningue
-Ca. 1860. Souvenir met 18 gravures in medaillonvorm, in verguld kartonnen doosje in medaillonvorm. Doorsnede 44 mm. Voorste en achterste figuur een man en een vrouw, daartussen toeristische plekken als de Jardin Zoologique & Botanique, Bazar Royal, Grand hôtel des bains en Plage à Scheveningue vue de l'Hôtel Zeerust. Verbinding tussen de gravures hier en daar verstevigd met strookje tape, los bij de laatste gravure.-
€ 70 - € 120
kavel: 726
[Amsterdam] Het verheerlykt Watergraafs- of Diemer-Meer
-By de stadt Amsterdam, vertoont in verscheide vermakelyke gezichten van deszelfs lustplaatzen en landhuizen, hoven, tuinen, fonteinen, vyvers, gras- en bloemperken, gemeene en byzondere ryen wandel-weegen, Malibaan, herbergen en bruggen, alle naar 't leven getekent door Daniel Stoopendaal. Matthaeus Brouerius van Niedek. Amsterdam, Pieter Jan Entrop, 1768.-
€ 500 - € 570