717-749 Topografie Nederland

[717 - 726] [727 - 736] [737 - 746] [747 - 749]
kavel: 727
[Nederland/ België] The History and Topography of Holland and Belgium
-N.G. van Kampen. [Vert.] William Gray Fearnside. Illustraties door W.H. Bartlett. London, George Virtue, [1837]. Groot 8vo, leer, titel op rug in goudopdruk, platten met lijnbordure. Titel met geïllustreerd frontispice door Bartlett & Payne, IV,204 pp., 61 platen en een uitslaande kaart van Nederland en België, alle in staalgravure. De gravures met vloeibladen. Band en rug met gebruikssporen; verder een goed ex.-
€ 80 - € 160
kavel: 728
[Leiden] Beschrijvinge der Stad Leyden
-Inhoudende 't Begin, den voortgang ende den wasdom der selver (...) mitsgaders verhaal van alle de belegeringen, ende aenslagen die de selve stad sedert den jaere 1203 geleden heeft, insonderheyt historiale beschrijvinge van de laetste strenge belegeringe ende de ongehoorde verlossinge geschiet anno 1574. 2 delen in 1 band. Leiden, Henrick Haestens, Jan Orlers ende Jan Maire, 1614. (22),422,(1) pp. Perkament, 4to, titel in inkt op rug. Compleet met 9 uitslaande gravures, 3 kaarten en gravures in de tekst.-

verkocht € 470.00
kavel: 729
[Leiden] Beschryving der stad Leyden
-Haare gelegenheid, oorsprong, vergrootinge, oude en hedendaagsche gedaante (...) Versierd met de afbeeldsels der voornaamste gebouwen, nieuwlyks konstig in ’t koper gebragt. Frans van Mieris en Mr. Daniel van Alphen. Leiden, Weduwe Abraham Honkoop en Cornelis van Hoogeveen, junior, 1762-1770, (17),362,60/ XXVI, (26), 363-860, 68, 78 p. 2 dln. Perkament met blindstempeling, folio. Titelpagina met gravure, dl. 1 met alle 14 gravures, waarvan 2 uitslaand; dl. 2 met alle 8 gravures, waarvan 7 uitslaand. Compleet in 2 delen zonder later gepubliceerd aanhangsel.-

verkocht € 550.00
kavel: 730
[Utrecht. Pronk en De Beyer] Een en twintig gezichten in de provintie Utrecht,
-bevattende afbeeldingen van de voornaamste gebouwen, steden, markten, sloten &c. Naar 't leven getekend door de konstryke C. Pronk en J. de Beijer. Zonder plaats en uitgever, 1779, letterdruk titelpagina gevolgd door 21 gegraveerde gezichten (6x dubbelp.), gebonden in laat 19de-eeuws halfperkament, folio.-

verkocht € 900.00
kavel: 731
[Nijmegen] "Nymmegen". "Noviomagium sive Noviomagum vulgo Nijmmegen (...)."
-Handgekleurde, geëtste en gegraveerde vogelvlucht plattegrond, 32,5 x 39 cm, uit Braun & Hogenberg, Civitates Orbis Terrarum, ca. 1600, in lijst en onder passe-partout (iets vergeeld).-
€ 200 - € 400
kavel: 732
[Utrecht] De stad Utrecht. Album bevattende afbeeldingen harer voornaamste gebouwen
-en gezigtspunten. Met historische bijschriften door Dr. Wap. Utrecht, J.G. Broese, 1859-1860, met gelithografeerde titel met profiel en 25 getint lithografische platen, elk met 4-6 pagina's letterdruk tekst, oorspronkelijk verguld en blindgestempeld linnen, 4to.-

verkocht € 140.00
kavel: 733
[Opticaprenten Schiedam & Amsterdam] Gesigt van de Plantagie, der Stad Schiedam
-J. van Haastert. Georg Balthasar Probst, ca. 1780. Resten geel randpapier aan zijdes, uitgestoken, ingekleurd. Wat smoezelig ex. Met: 2 opticaprenten Amsterdam - en 't Stadhuis te Amsterdam. Handgekleurd. 30 x 40 cm + Cornelis Bogerts. Afbeelding van den Brand van den Schouwburg te Amsterdam; den 11den May, 1772. van de Keizersgracht te zien. Theodorus Crajenschot, 1772. Handgekleurd. Contemp. zwart omrand. Kleine besch. in beeld links - en een losse (ongekleurde) prent van het stadhuis van Amsterdam.-

verkocht € 100.00
kavel: 734
[Drenthe] Geschiedkundig overzicht van de verveeningen in Drenthe
-Mr. C.L. Kniphorst. Assen, Willinge Gratema, 1872. 285 p. Zonder de twee platen. Met inscriptie "Voor de inspecteur van 't lager Onderwijs in Drenthe, van den schrijver, C. L. Kniphorst". Aan achterzijde een uitslaande kaart "Schetsontwerp van een hellend vlak met spoorwagen". 4to, ingenaaid, in orig. papieren band + De Groninger Veenkoloniën. Een sociaal-geografische studie. H.J. Keuning. H.J. Paris-Amsterdam, 1933. 367 p. met kaarten. Wat roestvlekkig + Gedwongen winkelnering in de venen. Uitgegeven voor rekening van het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel. 's-Gravenhage, Drukkerij Trio, 1912. 103 p. - en 2 andere.-

verkocht € 150.00
kavel: 735
[Drenthe] Kaart van aanleg van het Emmer-Erfscheiden-Veen
-Schaal 1:10.000. Ca. 1910. 59 x 81,5 cm. In orig. etui + Kaart van het Waterschap Weerdingen, ca. 1900. 68 x 101 cm + Kaart van aanleg en van waterpassing van het Waterschap Valthe. 1912. 62 x 130 cm. In orig. houder. Alle op linnen, gevouwen, in goede staat. Toegevoegd: Maatschap "Het Emmer-Erfscheidenveen". Acte van scheiden; Plan van Scheiding en indeeling; Plan van aanleg; Concessie tot vervening. W. ten Kate, Emmen, 1897. 129 p. - en twee brieven aan den heer H. Hadders, Valthermond, gestempeld en gefrankeerd 1905, waarin hij wordt gesommeerd te voldoen aan zijn verplichting tot het maken van bonkgreppels.-

verkocht € 170.00
kavel: 736
[Rademaker] [Kabinet van] Nederlandsche Outheeden en Gezigten
-Abraham Rademaker. Ca. 1725. 130 platen in kopergravure met onderstaande tekst in het Nederlands, Frans en Engels in slordige perkamenten band, kl. 4to. Met losse en losrakende prenten. Verkocht als een verzameling prenten met alle feilen.-

verkocht € 110.00