717-749 Topografie Nederland

[717 - 726] [727 - 736] [737 - 746] [747 - 749]
kavel: 747
[E. Maaskamp] Voyage dans l'intérieur de la Hollande, fait dans les années 1807-1812
-Amsterdam, E. Maaskamp, ca. 1812. Complete set in 3 delen. (2),VIII,216,(3); XII,(2),299,(9); XX,398 p. Contemp. uniform groen linnen met vergulde rugtitel. Deel 2 abusievelijk 2x p. 5/6, p. 3/4 ontbreekt. Verder nette en complete set met 12/12/13 aquatinten en 8/6/7 handgekleurde kostuumplaten. Italiaans handschrift op eerste schutblad "Acquistato (...) Amsterdam d'Anno 1819".-
€ 500 - € 800
kavel: 748
[Zaanstreek] Noord-Hollands ontrusting, ofte historisch verhael van het begin,
-en voortgang der oproeren, die tot Oost- en West-Zardam, Wormer, Crommenye, &c. voorgevallen zijn in den jaare 1678. H. Soeteboom. Amsterdam, J. ten Horn/ J. Bouman, 1678, (6), 245 p., gegraveerde titelplaat. 8vo, perkament.-

verkocht € 120.00
kavel: 749
[Den Haag] Beschryvinge van 's Gravenhage
-behelsende desselfs eerste opkomste, stichtinge en vermakelyke situatie, het Graven-hof aldaar gebouwt, met alle verdere publyke en particuliere gebouwen daar in sijnde, en desselfs voorname grachten, pleynen, straaten, wandelingen en buytenwegen (...). Mitsgaders de oude coustumen (...) door Gysbert de Cretser. Waar achter bygevoegt is de Zeestraat op Scheveninge door de Heer van Zuylichem. Amsterdam, Johannes Ratelband, [1729]. Drie delen in een band, (16),145,(7),104,(6); 60 pp., met twee gegraveerde frontispices ('s Gravenhage en Zee-Straet op Schevening), groot uitslaand gegraveerd profiel en 8 (deels uitslaande) gegraveerde platen, halfleer, 4to.-
€ 400 - € 800