[728] [729] [730] [732] [733]
kavel: 730 verkocht € 900.00

[Utrecht. Pronk en De Beyer] Een en twintig gezichten in de provintie Utrecht,

bevattende afbeeldingen van de voornaamste gebouwen, steden, markten, sloten &c. Naar 't leven getekend door de konstryke C. Pronk en J. de Beijer. Zonder plaats en uitgever, 1779, letterdruk titelpagina gevolgd door 21 gegraveerde gezichten (6x dubbelp.), gebonden in laat 19de-eeuws halfperkament, folio.
Titelpagina en laatste 2 bladen wat gebruind. Benedenhoeken van platten wat sleets. Al met al een zeer goed, onafgesneden exemplaar, met heraldisch ex libris van F.T. Valck-Lucassen op binnenzijde voorplat. Zijn boeken werden in 1933 geveild bij Van Stockum in Den Haag. Zeldzame reeks, geen exemplaren in PiCarta. Ondanks de titelpagina zijn slechts 2 van de gezichten naar Cornelis Pronk (1691-1759), alle overige zijn naar Jan de Beyer (1703-1780). De gravures naar de originele tekeningen zijn o.a. uitgevoerd door Hendrik Spilman (9x naar De Beyer, 1x naar Pronk), J.C. Philips (4x naar De Beyer) en C. Philips Jacobsz. (3x naar De Beyer). Bevat (profiel)gezichten op Utrecht (11x), Amersfoort (3x), Rhenen (2x), Wijk bij Duurstede (2x), Montfoort, Zeist en Abcoude.