[729] [730] [732] [733] [734]
kavel: 732 verkocht € 140.00

[Utrecht] De stad Utrecht. Album bevattende afbeeldingen harer voornaamste gebouwen

en gezigtspunten. Met historische bijschriften door Dr. Wap. Utrecht, J.G. Broese, 1859-1860, met gelithografeerde titel met profiel en 25 getint lithografische platen, elk met 4-6 pagina's letterdruk tekst, oorspronkelijk verguld en blindgestempeld linnen, 4to.
Enigszins roestvlekkig zoals gebruikelijk; rugstrip ontbreekt en hoeken gestoten. Toegevoegd: (2) Tegenwoordige Staat der Vereenigde Nederlanden. Tweede deel. Vervattende eene beschryving der Generaliteits Landen, Staats Brabant, Staats Land van Overmaaze, Staats Vlaanderen en Staats Opper Gelderland (...) [door Jan Wagenaar]. Amsterdam, I. Tirion, 1740, (10),608,(20) p., met gegraveerd frontispice, 3 groot uitslaande kaarten (o.a. van de Meierij van Den Bosch en de Baronie van Breda), 3 uitslaande profielen (o.a. op Bergen op Zoom), 4 uitslaande plattegronden (o.a. Den Bosch en Breda) en 2 andere uitslaande platen, modern linnen. Een plattegrond los, verder intern een zeer goed exemplaar. Tussen p. 544 en 545 is een tussentitel grotendeels weggesneden, maar de tekstkaternen zijn compleet. Het 12de deel van de Hedendaagsche historie of Tegenwoordige staat van alle volkeren (met de algemene reekstitel voor de door ons gebruikte deeltitel). (totaal 2)