750-769 Topografie Europa

[750 - 759] [760 - 769]
kavel: 750
[Parijs] Description de la Ville de Paris
-Et de tout ce qu'elle contient de plus remarquable. Germain Brice. Paris, François Fourtnier, 1717. 3 delen. Kl. 8vo, leer, uniform gebonden, titel op rug in goudopdruk, 3x titel in rood en zwart met vignetjes in houtsnede, (50),494; (32),526 en (23),456,(6) pp., een uitslaande kaart in kopergravure van Parijs en 35 meest uitslaande kopergravures van gezichten, gebouwen enz. Rug van het eerste deel met lichte beschadiging, verder lichte gebruikssporen, meerdere uitslaande gravures met rafelrand. Ex libris R.F.X. Le Candele. Redelijke set.-
€ 100 - € 200
kavel: 751
[Opticaprenten] Venetië (2x), Cadix (2x), Madrid, Rome, Breslau, Wenen, Nancy, Parijs (4x)
-Origineel gekleurde opticaprenten in kopergravure, waarvan 3 in eenvoudig passe-partout, ca. 1760-1800. Diverse graveurs en uitgevers.-
€ 150 - € 300
kavel: 752
[Napels] Guide-Almanach de l'Étranger
-pour Naples et ses environs. B. Pellerano. Napels, B. Pellerano, 1861. Eerste druk. Hard gekartonneerde band, 16mo, geïll. voorplat met titel en landschap in litho, frontispice in staalgravure met zicht op Napels, titel, 9 verdere staalgravures over de volle pagina, 331 pp. en achterin een gevouwen plattegrond van Napels en een gevouwen en zeer gedetailleerde omgevingskaart van Napels.-
€ 70 - € 120
kavel: 753
[IJsland] Iceland: Its Scenes and Sagas
-Sabine Baring-Gould. With numerous illustrations and a map. London, Smith, Elder and Co., 1863. 1e druk. xlviii,447,(1) p. Met uitslaande kaart en 16 gelith. platen (deels in kleur) incl. frontispice. Herbonden met gebruik van oorspronkelijk verguld linnen, vergulde snede.-
€ 80 - € 150
kavel: 754
[Noord-Italië] 19e-eeuwse landschaps- en stadsfotografie
-40 platen met foto's in sepia door Carlo Bosetti, ca. 1880. Foto's 27 x 21,5 cm, platen 42,5 x 31,5 cm. Losse platen in halflinnen map. Meeste foto's met locatie en fotograaf vermeld in onderrand negatief. Voorbeelden van locaties zijn de Gotthardbahn, (Lago di) Como, Monte Crocione en Via di Bellagio (in Florence?). Enkele foto's enigszins vervaagd, enkele plaatranden met scheur, verder goed.-
€ 80 - € 150
kavel: 755
[Griekenland] Zante. Aartshertog Ludwig Salvator van Oostenrijk
-Praag, Heinr. Mercy Sohn, 1904. 2 delen, xiv,687,(1); ix,449 p. Uniform geïllustreerd blauw linnen, folio. Deel 2 met dubbelpagina gegraveerd frontispice, 4 plattegronden en 2 kaarten in kleur (deels uitslaand) en ingestoken afstandentabel op achterplat.-
€ 600 - € 1200
kavel: 756
[Heidelberg] Collection des Vues de Heidelberg
-Dessinées d'apres nature par Charles de Graimberg. Ramboz, (1812-1816). Oblong, folio (40 x 28,5 cm). 28 gravures, exemplaar op groot papier. In half groen marokijn, met enkele slijtageplekjes. Rood titelvignet op voorplat. Licht roestvlekkig in de marge.-
€ 300 - € 500
kavel: 757
[Noorwegen] Lot met 16 albuminedrukken van Bergen en omgeving
-Ca. 1880, op kartonnen drager. Elk 16 x 22 cm. Hiervan 8 met signatuur in de plaat van K. Knudsen (1832-1915). Een hiervan met schimmel aan onderzijde, enkele met roestvlekjes, meest op de drager. Toegevoegd: 29 tekeningen/ aquarellen door L. Heldring, meest van Noorse landschappen, ca. 1881. Alle ingestoken in album.-
€ 200 - € 400
kavel: 758
[Noorwegen] Norge. I vinterdragt
-Mittet & Co, Kunstvorlag, 1910. 40 p. Oblong, halflinnen met gelith. voorplaat. Vroege wintersportbrochure + Paa Ski i Nordmarken. H. Abel. Christiania, 1904. Map met 9 foto-afdrukken. Map aan randen besch. + Langs Norges Kyst mod Eventyrlandet der Nord. Kristiania, Alb. Cammersmeyers Forlag, 1907. Groot 4to, linnen met bandversiering en opgeplakte voorplaat. Net ex. + 6 soortgelijke vooroorlogse toeristische uitgaves (enkele besch.) - en 14 vooroorlogse kaarten en brochures van Noorwegen.-
€ 75 - € 150
kavel: 759
[Slag bij Waterloo] Collection de Douze Vues de Waterloo
-Bruxelles, chez Gerard, z.j. (ca. 1845). 12 lithografische gezichten en uitslaande kaart Plan of the Battle of Waterloo (ca. 40 x 40 cm, gedateerd 1845) met handgekleurde legereenheden. Kaart met scheurtje, verder goed. Orig. voorplat in contemp. oblong gemarmerd papieren band + Extra platen behoorende tot het werk van J. Scharp. Nederlandsche Krijgsroem. 8 gravures van verschillende grootte door M.J. van Brie m.b.t. de Slag bij Waterloo en opvouwbare kaart Afteekening der Veldslagen van Lignij, Quatre Bras en La Belle Alliance, tegen Napoleon Bonaparte op 16, 17 en 18 Junij 1815. Kleine insch. linkerzijde. Enkele platen met vochtschade in de marge, een in het beeld.-
€ 70 - € 120
[750 - 759] [760 - 769]