600-641 Gastronomie: kookboeken en menukaarten

[600 - 609] [610 - 619] [620 - 629] [630 - 639] [640 - 641]
kavel: 600
[Banketbakkerij] De volmaakte banketbakker, of grondige aanwijzing tot het toebereiden
-van allerlei soorten van bonbons, suikerwerken (...) alsmede beproefde voorschriften en recepten voor alle vakken der banketbakkerij (...). B. de Graaff. 2e druk. Arnhem/ Nijmegen, Gebrs. E. & M. Cohen, 1885. xvi,190 p. Eenvoudig linnen. Bovenzijde rug gespleten op scharnieren, rug losgaand van blok, stempeltje in tekst. Met 1 plaat (defect) + De hedendaagsche banketbakker. Handboek voor koek- en banketbakkers bevattende circa 600 recepten waaronder vele nieuwe. A. Falli. 4e, vermeerderde druk. Rotterdam, D. Bolle, ca. 1900. Geïll. halflinnen. Platten los en met slordige plakbandrestauratie, deel titelblad afgescheurd. Met los ingelegde manuscript recepten - en De banketbakker in de keuken. Verzameld en toegelicht door een Oud-Chef-Patissier. 5e herziene druk. Rotterdam, P.D. Bolle, ca. 1930. Oorspr. omslag met enkele scheurtjes, iets roestvlekkig.-
€ 70 - € 120
kavel: 601
Handboek voor gebakken en ijs-crêmen. Georges Vindevogel
-Kortrijk, Georges Vindevogel, 1924. 46 p. Oorspr. omslag. Wat (roest)vlekkig. Met recepten voor o.a. oliekoeken, kneukels en absint + De hedendaagsche kookkunst, of de wetenschap om lekker en goedkoop te eten en te drinken. 8e, verbeterde en vermeerderde druk. Gouda, G.B. van Goor zonen, (1890). xvi,320 p. Verguld linnen + In en om de vliegenkast. Eene verzameling berekende recepten. Martine Wittop Koning. Utrecht, Kemink & zoon, 1907. xiii,236 p. Linnen sleets + 1 andere van Wittop Koning - en 1 andere.-
€ 60 - € 90
kavel: 602
[Manuscript kookboeken] "Keuken-recepten"
-Handgeschreven receptenboekje, ca. 1890. Linnen met vergulde opdruk. Ruim 30 recepten, zoals "Schilpadsoep" [sic], "Gauw & Lekker", "Vermecelli-Soufflé" en "Schoenlapperstaart". Band wat sleets en vlekkig + een soortgelijke met ca. 100 recepten - en een Duitstalige met 25 recepten, alle ca. 1900.-
€ 100 - € 200
kavel: 603
Leerboek der Boter- en Kaasbereiding. Naar de nieuwste ontdekkingen
-op het gebied der zuivelbereiding. Vitus Bruinsma. Met 70 afbeeldingen. Groningen, Noordhoff & Smit, 1881. v,207,(1) p. Oorspr. omslag. Omslag smoezelig en beschadigd op rug, voorzijde los + Receptenboek voor den banketbakker. 700 recepten uit de praktijk. H.W. Koning. Amsterdam, C.A. Spin & zoon, (1925). 159 p. Halflinnen. Band wat vlekkig, hoeken gestoten + Praktijkleer voor brood- en banketbakker. G. Oomes en L. Wolbert. Amsterdam, J.F. Duwaer & zonen, 1963. Linnen wat verkleurd - en 3 andere.-
€ 60 - € 90
kavel: 604
Recepten van de Haagsche Kookschool
-Mej. A.C. Manden. 's-Gravenhage, Gebroeders Van Cleef, 1904, 354 p. Halflinnen + Eenvoudige berekende recepten. Martine Wittop Koning. Almelo, W. Hilarius. Linnen, 324 p. Blok losgaand, eerste 2 bladen los in band + De Huisvrouw. Henriette Davidis. Haarlem, Erven F. Bohn, 1882. Linnen, 200 p. - en 4 andere receptenboeken.-
€ 70 - € 120
kavel: 605
-A.C. Manden. 's-Gravenhage, Gebroeders Van Cleef, 1895. 1e druk. xlvi,306 p. Halflinnen met vernieuwde schutbladen. Manuscript gewichtstabel op blanco keerzijde voorwoord, hier en daar iets roestvlekkig + 9 latere drukken van dezelfde tussen de 6e druk (1897) en de 38e druk (1923, 2x).-
€ 70 - € 120
kavel: 606
[Cauderlier] Keukenboek. Door Cauderlier, oud-tafelhouder te Gent
-8e verbeterde uitgave. Gent, Ad. Hoste, 1890. viii,160 p. Halflinnen. Bandje sleets en met enkele kl. besch. + Het spaarzame keukenboek. Cauderlier. 11e uitgave. Gent, v/h Ad. Hoste, 1914. xxxv,469,(1) p. Oorspr. halflinnen. Band sleets en met besch., blok lossig in band. Met uitslaande plaat + Moderne kookkunst. François Blom. 's Gravenhage, T.C.B. ten Hagen, ca. 1895. Linnen sleets, blok losgaand, enkele pp. los - en 1 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 607
De vegetarische keuken. Kookboek van den Nederlandschen Vegetariërsbonden
-bevattende 600 recepten. 5e, onveranderde druk. E.M. Valk-Heijnsdijk. Almelo, W. Hilarius Wzn., (ca. 1920). xii,184 p. Linnen. Rug sleets/ verkleurd + Menu-boek der Java-China-Japan Lijn. Drukkerij Van Veen & Co., Batavia. 46 p. Linnen. Rug verkleurd. Inscriptie in inkt op titel 'Batavia december 1925' + Hoe zal men goed en goedkoop eten? P.J. Hollman. Alkmaar, Herms. Coster & zoon, 1889. 83 p. Linnen - en 3 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 608
Het leerboekje voor jonge kooksters
-C.S.W. Drijber en M. Holdert-Heil. Nijgh & v. Ditmar, Rotterdam, 1941. 72 p. Oorspr. omslag, 19 x 14 cm. Omslag slordig, deels los van blok + L'Economie Culinaire. Cauderlier. Parijs, J. Lebègue & C. 478 p. Halflinnen, 19 x 12 cm. Band wat sleets, achterplat licht gevlekt + Wat zullen wij drinken? Handleiding voor de bereiding van alcoholhoudende en alcoholvrije zomer- en winterdranken. P.J. Kers jr., Leiden, Leidsche Uitgeversmaatschappij. Linnen, 19,5 x 14,5 cm - en 8 andere kook- of receptenboeken.-
€ 70 - € 120
kavel: 609
Tusschengerechten, banketgebak en nagerechten. Gaston Clement
-Brussel, Nationale Commissie voor Economische Uitbreiding, (ca. 1930). 175 p. Oorspr. omslag. Omslag deels ontbrekend aan voet rug en bovenhoek achterzijde, enkele scheurtjes + Lekkerbek. Methodisch kookboek. Marie Delcourt. Brussel, Electa, (1947). Oorspr. omslag. Bovenzijde rug besch., omslag met enkele scheurtjes/ knik, rug los van blok + Koken in 10 minuten. Of de aanpassing aan het rhythme van onze tijd. Edouard de Pomiane. 's-Gravenhage, A.A.M. Stols, 1949. 4e druk. Linnen met stofomslag + Keukenrecepten. Door de zusters Ursulinen Tildonk. Lier, Jozef van In & Co, 1950. Ex. met waterschade - en 8 andere.-
€ 70 - € 120