650-683 Amsterdam

[650 - 659] [660 - 669] [670 - 679] [680 - 683]
kavel: 650
Folders Amsterdam
-Circus Oscar Carré. Folder, ca. 1905 + Genootschap Architectura et Amicitia Amsterdam. Kalender 1903 en kalender 1904 + 4 bewijzen van lidmaatschap: 1898, 1899, 1900 en 1904 + Muziek-Lyceum. Laatste middag met genoodigden van den solistencursus 1923/24 in de Waalsche kerk. Programmaboekje + Programma Stads-schouwburg, ca. 1930. Omslagontwerp Fré Cohen + Programma 1930-31 voor Amsterdamse Kunstkring "Voor allen" - en Feestvergadering t.g.v. het 25-jarig bestaan van het N.V.V. in het concertgebouw te Amsterdam, 3 januari 1931 - toegevoegd 6 toeristische folders Amsterdam jaren 30 waaronder Hotel de l'Europe en 3 ontworpen door Fré Cohen.-

verkocht € 350.00
kavel: 651
[Opticaprent] Winter gezigt op de Buyten Amstel, tot Amsteldam
-Wintergezicht op de Buiten-Amstel te Amsterdam door G.G. Winckler en G.B. Probst naar P. van Blankaert. Augsburg, ca. 1730-1780. Opticaprent in kopergravure, gekleurd, 31 x 43 cm., passe-partout en ingelijst achter glas, 43 x 55 cm. Titel onderstaand in Nederlands, Frans, Italiaans en Duits.-

verkocht € 120.00
kavel: 652
Amsterdamse Speeltuinvereenigingen 1931
-Bundel bladen van Amsterdamse speeltuinverenigingen als Plan West, Bond van Amsterdamsche Speeltuinvereenigingen, Noorderspeeltuin, Nieuwendammerham, Oosterpark, Oosterspeeltuin, Ons Belang-Zomers Buiten, het Spaarndammerkwartier, de Ruyter, Rozenkwartier, Kattenburg, De Buiksloterham, Amsterdam Oost, Westerspeeltuin etc. In donkergemarmerde halflinnen bibliotheekband. -
€ 80 - € 150
kavel: 653
Ter Herinnering aan het 25 jarig bestaan der zaak van den heer J. Barwegen 1903-1928
-Aquarel, T.J.H. Throns. Rosmarijnsteeg 6 waar vanaf 1865 de lijstenmaker Barwegen & Co., daarna J.S. Barwegen & Co., vanaf 1903 J. Barwegen en uiteindelijk J. Barwegen & Zn. haar bedrijf had. 49,5 x 38 cm. Achter glas in lijst.-

verkocht € 550.00
kavel: 654
Lot van meer dan 50 gezichten in diverse technieken,
-w.o. 42 getinte litho's grotendeels naar W. Hekking uit Amsterdam in Schetsen door P.H. Witkamp (1861), voorts o.a. 2 staalgravures uit Terwen en een fraai gezicht door Willem Writs uit Het Verheerlijkt Nederland (1770), op 5 grotere formaten na alle los ingestoken in moderne map.-

verkocht € 130.00
kavel: 655
[Manuscripten & documenten] Verzameling van meer dan 30 diverse items 1755-1934,
-één document op perkament, voor het overige op papier, bestaande uit volledig handgeschreven documenten en met pen ingevulde, voorgedrukte formulieren, diverse formaten.-

verkocht € 130.00
kavel: 656
[Watergraafsmeer. Jac. Ph. Wormser] Handgeschreven, gesigneerde brief,
-gericht aan J.G. van Niftrik "Oud-Stads-Ingenieur te Amsterdam", gedateerd 5 oktober 1906, als antwoord op Van Niftriks kritische opmerkingen [zoals geformuleerd in een brief van 25 juni 1906], in pen op recto van 4 vellen A4-formaat met briefhoofd "Jac. Ph. Wormser Architect Sierkunstenaar" [Amsterdams adres doorgestreept en vervangen door "Hilversum"], met de originele gefrankeerde en gestempelde envelop en het korte, aanvankelijk een voorlopig handgeschreven antwoord van Wormser op Van Niftriks brief op briefpapier van P. Vorkink en Jac. P. Wormser, gedateerd 27 juni 1906.-

verkocht € 70.00
kavel: 657
Jan den Hengst (1904-1983)
-Sint-Nicolaaskerk. Aquarel en potlood op papier. 33 x 50,5 cm. Gesigneerd linksonder. -

verkocht € 70.00
kavel: 658
Diapositieven
-Houten kistje met 7 topografische afbeeldingen van de stad Amsterdam w.o. de Raadhuistraat, de Dam, bruggen in het Vondelpark, markt op Nieuwmarkt en 3 andere + 17 met diverse teksten en reclames als Aalsmeer groet Amsterdam, Indien er een dokter in de zaal is verzoeken wij hem zich vriendelijk zich bij de directie te melden, No smoking etc., bedoeld om te tonen in bioscoop.-

verkocht € 100.00
kavel: 659
[Spoorwegen] Verslag der Staatscommissie
-ingesteld bij Koninklijk Besluit van 2 Juli 1901, no. 44, tot het instellen van een onderzoek naar de wijze van verbetering der spoorwegverbindingen om Amsterdam [Voorzitter J.L. Cluysenaer, secretaris B. de Jong]. (Den Haag), zonder uitgever, 1905, 1 tekstdeel en 1 plaatdeel, tekstdeel: 61,(1) p., oorspronkelijk halflinnen, folio. Plaatdeel: 20 uitvouwbare platen los als uitgegeven in oorspronkelijk halflinnen portfolio, folio (uniform met tekstdeel), de twee delen samen in oorspronkelijke linnen portfolio met bindlinten. Rug los, voorts goed + Rapport inzake een Scheepvaartweg van Amsterdam naar den Rijn ir. L.R. Wentholt. 's-Gravenhage, Algemeene Landsdrukkerij, 1927. Tekst en platendeel, uniform gebonden, ingelegd in folio map (wat sleets, bindlint ontbreekt). Intern goed.-
€ 60 - € 90