280-324 Manuscripten

[280 - 289] [290 - 299] [300 - 309] [310 - 319] [320 - 324]
kavel: 280
Piet Mondriaan (1872-1944)
-Handgeschreven briefkaart getekend P. Mondriaan en "Piet" aan Monsieur Verhoeven. Artiste. Peintre. Mes Chers Amis", twee stempels Amsterdam: 6 X 1915 en Paris; 10 X 1915. Tweezijdig beschreven. Buitengewoon interessante brief waarin Mondriaan aankondigt "La circle d'Art Mod. Est" fini". Schelfh. [Out], Sluyters, Gestel et moi l'ont quittis et tiennent une exposition ensemble." In deze jaren hield Mondriaan zich bezig met het Kubisme en maakte deel uit van de Moderne Kunstkring (in 1910 opgericht). Na 1915 werd zijn stijl abstracter. Dit zou leiden tot de beweging De Stijl. Verder schrijft hij dat hij in Laren woont en van tijd tot tijd in Amsterdam. Een belangrijk moment in de ontwikkeling van Mondriaan als kunstenaar omdat hij daar kennis maakt met Bart van der Leck en Theo van Doesburg. Verder schrijft Mondriaan over zijn gebrek aan geld: "Je ne peux pas encore rentrer a Paris: il faut avoir quelque argent pour vivre, n'est ce pas?" -

verkocht € 1800.00
kavel: 281
[Alba amicorum, notitieboekjes, reisverslagen etc.] Lot van 10 diverse items,
-w.o. alba amicorum (3x, ca. 1840), poesie-album van Henriette Roos met bijdragen 1883-1904, 2 notitieboekjes met reisverslagen 2de helft 19de eeuw, een zeer fraai gebonden balboekje met ivoren stift uit ca. 1860, een ongebruikt schrijfboekje uit ca. 1800 (34 blanco bladen, watermerk J. Honig) en een schrift met aantekeningen over historische munten en zegels uit Sneek (met eigenaarsmerk van Menno Herzberger, gedateerd 10.2.'16).-

verkocht € 380.00
kavel: 282
[Tweede Wereldoorlog. U. Westhoff-Korff] Dagboek XVI [voorplat]. "1943 en 1944
-Zestiende boek." Utrechts dagboek met voor beide jaren 58 in pen beschreven pagina's, beide jaren met één p. met krantenknipsels met internationale nieuwsfeiten, jaar 1944 met 7 ingeplakte foto's uit tijdschriften, een ingeplakte gestencilde liedtekst en 9 uitnodigingen voor muziek- en toneelvoorstellingen "Ten huize van Jeanette G. Molsbergen Wilhelminapark 1 nu Nassaupark 1" (Utrecht, keerzijde gefrankeerd en geadresseerd op de naam Westhoff, Mauritsstraat 104), gebonden in contemporain roze linnen met [doorgehaald:] "Poesie" gedrukt en "Dagboek XVI" in pen op voorplat, 8vo formaat.-

verkocht € 650.00
kavel: 283
Ton van Haaren en Magda (?). Liefdesbriefwisseling februari 1944.
-Twee katernen met "dagboekbrieven", het ene 12 p., gedateerd "Delft, 9 Febr. '44" t/m zondag 12 maart, de laatste ondertekend "Je Magda", het andere 20 p., gedateerd "H'lem 27 februari '44" t/m "Boskoop 30-4-44", enkele brieven ondertekend met o.a. "Dag Mag-Da-Tje, Ton" en "Je Ton", zonder omslagen, 8vo formaat.-
€ 70 - € 140
kavel: 284
[Theater en kunst] Ca. 50 items, w.o.: (1-22) Verzameling van 22 originele brieven,
-gedateerd 1940-1983, 9x getypt en voor het overige handgeschreven, 12x aan "Lieve Margje" en/of "(lieve) Wim" (Margje (Toonder-)Herblot (1908-1991) en Wim de Mooy van Wieringen (1915-1999), 5x m.b.t. Deen's Internationale Theaterondernemingen/ Deen's World Theatre Tours, 4x door Bob Nelson, en 2 andere, los ingestoken (samen met toevoegingen, zie hieronder) in moderne map.-

verkocht € 90.00
kavel: 285
Pools manuscript Teschen, 1592
-69 pp. Afschrift uit 1663 van een Pools handschrift uit 1592, waarin 2 katernen Duitse tekst m.b.t. landrecht meegebonden zijn. Met manuscript titelblad met handgetekende (heraldische?) adelaar in rood en zwart. Binnenzijde voorplat met manuscript stamboom gedateerd 1609. In perkament, platten overtrokken met manuscript met daarop 3 opgeplakte afbeeldingen, 8vo.-

verkocht € 750.00
kavel: 286
[Archiefstukken] Rijke verzameling van ca. 90 zeer diverse archiefstukken,
-grotendeels op papier en 19de-eeuws maar inclusief enkele oudere en latere stukken (w.o. enkele op perkament met zegels), deels volledig in pen en deels voorgedrukt en met de hand ingevuld, bestaande uit officiële Nederlandse gemeentelijke, notariële en juridische stukken, doop- en huwelijksakten, financiële stukken en lijsten, getuigschriften etc. etc. etc.-
€ 200 - € 400
kavel: 287
[Gustave de Smet en omgeving] 8 items: (1) Brief in pen en inkt door Léon de Smet,
-gericht aan "Beste Gust" [Gustave de Smet], bifolium met 4 beschreven zijden van 14,6 x 11 cm., met adres "52 Redcliffe Road South-Kensingtin S.W. 10 Londres" en gedateerd "20-6-17", opgevouwen in (vrijwel zeker niet origineel maar wel precies passend) gezegeld en afgestempeld envelopje gericht aan "Den Heere Gustave de Smet, Torenlaan Laren N.H." en met gegevens van afzender "Send by Permeke Dunster College Chardstock Devon" (aankomststempel Laren gedateerd 29 VIII 17).-

verkocht € 190.00
kavel: 288
27 items: (1-3) André de Latour, comte de Lorde (1869–1942). 3 gesigneerde brieven,
-alle in pen, eenmaal gedateerd 3 mei 1929, de andere waarschijnlijk geschreven in of rond hetzelfde jaar, alle drie op recto en verso van één blad, 21,5 x 13,5 (2x, met briefhoofd Bibliothèque Sainte-Geneviève) en 21 x 16 cm. (met gedrukt embleempje van een griezelig hoofd achter tralies, waarschijnlijk zijn eigen briefpapier).-
€ 70 - € 140
kavel: 289
Lot van bijna 70 diverse items,
-voornamelijk bestaande uit 20ste-eeuwse handgeschreven of getypte, gesigneerde brieven/ briefjes en kaarten door Nederlandse politici, schrijvers, acteurs etc., diverse formaten maar voornamelijk ca. A4-formaat.-

verkocht € 70.00