700-737 Topografie Nederland

[700 - 709] [710 - 719] [720 - 729] [730 - 737]
kavel: 700
Het Huis te Driemond, 1719
-8 kopergravures van het Huis te Driemond op 4 bladen en ingelijst met passe-partout achter glas in twee lijsten. De gravures 16 x 20 cm. elk, per 4 in 2 notenhouten lijsten, 58 x 69 cm. De volledige set bestaat uit 8 gravures van het Huis Driemond bij Weesp aan de Vecht, gebouwd voor Cornelis van Laer uit "De zegepraalende Vecht" door Andries de Leth en de Weduwe Nicolaas Visscher, Amsterdam, 1719. De gravures door D. Stoopendaal. Goede set in 2 lijsten.-

verkocht € 120.00
kavel: 701
Oud-Heden van Zaan-Land, Stavoren, Vronen en Waterland
-Behelzende haar oorsprongen, Volkplantingen (...) De Wetten en Voor-regten (...) Alles uit de oudheden nagespeurd, en met autentique stukken bewaarheid. Hendrik Soeteboom. Amsterdam, Wilhelm Linnig van Koppenol, 1702. 2 delen, kl. 8vo, uniform perkament, titel op rug in hs.-

verkocht € 110.00
kavel: 702
Lot met 8 ingelijste prenten
-meest in kopergravure, van Nederlandse steden: 3x Amsterdam (w.o. een gezicht van de Beurs, door Spilman naar Beijer bij Maaskamp), 1x De Rijp, 1x Middelburg, 1x Rotterdam (Gesigt van de Groote Kerk en Kooren Beurs door Schouten naar Van Liender bij Samuel Cruys), 1x Scheveningen en 1x Tiel. Verschillende formaten, deels gekleurd en meest 18e eeuw.-

verkocht € 80.00
kavel: 703
[Krommenie. Wageningen. Cuyk a/d Maas. Venray] J. Baars & Zoon Sigarenfabriek
-Jubileumalbum 1867-1917. 24 p. Oblong album, sc. Met 19 fotogravures van o.a. de sigarensorteerderij, de deksorteerderij en de sigarenmakerij.-

verkocht € 75.00
kavel: 704
Noordhollandsche Arkadia
-verrykt met aantekeningen van den Heere Gerrit Schoemaker en verciert met printverbeeldingen. Cl. Bruin. Amsterdam, Evert Visscher, 1732. Kl. 8vo, opnieuw gebonden met overlappend flexibel perkament en nieuwe schutbladen, titel op rug in hs., rood-op-snee, geïll. frontispice door Zeeman, titel met vignet.-

verkocht € 250.00
kavel: 705
[Bouttats] Thooneel der Steden ende Sterckten van t' Vereenight Nederlandt
-met d'aengrensende plaetsen soo in Brabandt Vlaenderen als anden Rhijn en elders verovert door de waepenen der Groot-moghende Heeren Staeten onder het gheley vande seer Edele Hooghghebore Princen va(n) Oranien. Gheteeckent door I. Peeters ende Ga. Bouttats, Antwerpen, [1674].-

verkocht € 4000.00
kavel: 706
[Gorinchem] Beschryvinge der stadt Gorinchem, en landen van Arkel
-benevens der aloude en adelyke geslagten der doorlugtige Heeren van Arkel, zynde een nauwkeurige en uytvoerige verhandeling van deszelfs opkomst, benaming, bevolking, gelegentheid, pragtige gebouwen, en zeltzaamheden (...). Alles t' zamengestelt (...) door de Heer en Mr. Cornelis van Zomeren, en nu in order gebragt door Z.H.H.T. [= Teunis Horneer Hzn.]. Gorinchem, Teunis Horneer, 1755. Klein folio, half-leer, titel op rug in rood en goudopdruk, titel in rood en zwart met vignet, (14),584,(4) p., met gegraveerd wapenschild, uitslaand gegraveerd profiel (25,5 x 60 cm.), dubbelpagina gegraveerde plattegrond en 2 dubbelpagina platen. Voorste schutblad met stukje uitgeknipt, rug geschaafd; verder een zeer goed ex. op stevig papier.-
€ 350 - € 500
kavel: 707
Beschryving der stad Leyden
-Haare gelegenheid, oorsprong, vergrootinge, oude en hedendaagsche gedaante. Frans van Mieris en Mr. Daniel van Alphen. Leiden, Weduwe Abraham Honkoop/ Cornelis van Hoogeveen, junior/ Jan Honkoop/ Cornelis Heyligert, 1762/ 1770/ 1784. 3 delen, uniform vroeg 20e-eeuws halflinnen met vernieuwde schutbladen. 24 platen. 3 titelgravures en gravure p. 63 deel 1 ontbreken.-

verkocht € 340.00
kavel: 708
[Rademaker] Kabinet van Nederlandsche en Kleefsche Oudheden
-oorspronkelyk beschreven door Mattheus Brouërius van Nidek, R.G. en Isaac le Long. Abraham Rademaker (...) verrykt door J.H. Reisig (en) A.B. Strabbe voor het 7e deel. 7 delen. Amsterdam, J.A. Crajenschot, 1792-1795.-

verkocht € 220.00
kavel: 709
[Rademaker] Hollands Arcadia, of de vermaarde Rivier den Amstel
-Vertónende alle deszelfs Lustplaatzen, Herenhuizen en Dorpen; zig uitstrekkende van Amsterdam af door Ouderkerk, Abcoude, Baembrug tot Loendersloot; wedekérende langs de vermákelyke Landgezichten van de Wetering. Vertoond in honderd afbeeldingen, naar het leven getekend en in 't ligt gebracht door Abraham Rademaker. Amsterdam, Leonardus Schenk, 1730.-
€ 300 - € 500