700-737 Topografie Nederland

[700 - 709] [710 - 719] [720 - 729] [731 - 737]
kavel: 720
[Rotterdam] Het ijsvermaak op de Maas te Rotterdam in februarij 1855, met bijschriften
-[Inleiding door Gijsbert van Reyn]. Rotterdam/ Leiden, Van Gogh en Oldenzeel/ A.W. Sythoff, z.d. (1855), IV,35,(2) p., met getint lithografische titel en 6 litho platen (met gekleurde achtergrond) door P.W.M. Trap naar G.J. Bos, oorspronkelijk half-linnen, geïll. gelithografeerd voorplat met dezelfde voorstelling als het titelblad, oblong folio.-

verkocht € 160.00
kavel: 721
[Rotterdam] Der auf Ordre und Kosten Seines Kaeysers reisende Chineser,
-was er von dem Zustande und denen Begebenheiten der Welt, sonderlich aber derer Europaeischen Lande, dem Beherrscher des Chinesischen Reichs, vor Bericht erstattet (...). Des andern Theils Sechstes Stuek. Leipzig, Coernerischen Erben, Joh. Schwaben, 1724.-
€ 100 - € 200
kavel: 722
[Leiden] Der auf Ordre und Kosten Seines Kaeysers reisende Chineser,
-was er von dem Zustande und denen Begebenheiten der Welt, sonderlich aber derer Europaeischen Lande, dem Beherrscher des Chinesischen Reichs, vor Bericht erstattet (...). Des andern Theils Siebentes Stuek. Leipzig, Coernerischen Erben, Joh. Schwaben, 1724.-
€ 100 - € 200
kavel: 723
[Van Ollefen en Bakker] 15 ovale gegraveerde gezichten door Anna Brouwer naar J. Bulthuis
-alle ca. 8 x 10 cm. en met gegraveerde onderschriften in versvorm, uit Van Ollefen en Bakker, De Nederlandsche Stad- en Dorp- Beschrijver (1793-1801), op 2 na handgekleurd (1x tevens gehoogd met goud).-

verkocht € 130.00
kavel: 724
Lot van ca. 190 gezichten in diverse technieken,
-18de en 19de eeuw, voor een flink deel staalgravures afkomstig uit Terwen (ca. 1860), maar ook 18de-eeuwse kopergravures uit de Tegenwoordige Staat, Amstellandsche Arkadia, Het Zegenpralent Kennemerland en Het Verheerlijkt Nederland, en inclusief getinte litho's en houtgravures (o.a. door Tollenaar), los ingestoken in 3 moderne mappen.-

verkocht € 160.00
kavel: 725
De Vermaecklijckheden van Hollandt. Een werck dezes lands lof uytbasuynend
-Met een tractaet van de Regeeringe. J. de Parival. Gedrukt door Gerrit Oostendorp te Kampen en uitgegeven te Amsterdam door Samuel Imbrechts, 1661 en 1660. 12mo, overlappend perkament, 1e titel met groot vignet, 2e titel met vignetje, 283-486 pp. 2 delen in een band met een uitslaande kaart van Hollandia (Zuid- en Noord-Holland), uitslaande gezichten op Leiden, Amsterdam, Haarlem, Delft, Dordrecht, Rotterdam en 3 portretten in het tweede deel. Titelpagina gerestaureerd zonder tekstverlies. Zeer schaarse uitgave in eerste druk.-

verkocht € 550.00
kavel: 726
[Maastricht] Zeldzame grote wandplattegrond van Maastricht,
-gedrukt op stevig kunststof, 175 x 118 cm., met zeer uitgebreide legenda's, uitgegeven door Publex te Diemen in 2002 (kleine defectjes).-
€ 150 - € 300
kavel: 727
[Delft. Wandplattegrond] Dirck van Bleyswijck. (Kaart figuratief)
-Oudtijds handgekleurde plattegrond, 83 x 126 cm., gegraveerd door Johannes de Ram (gesigneerd "I. de Ram Fecit" in de benedenmarge) en met 5 cartouches door Romeyn de Hooghe, gedrukt op 4 aaneengezette bladen, uitgegeven te Amsterdam door Andries Smith, ca. 1675-1678, zorgvuldig opgezet op moderne linnen drager, in lijst. -
€ 1000 - € 2000
kavel: 728
[Evert Maaskamp] Merkwaardige gezigten, gebouwen, monumenten en standbeelden
-in de Noordelijke provintiën van het Koninkrijk der Nederlanden. Vues remarquables (...). Amsterdam, E. Maaskamp, z.d. (ca. 1816), (2),XXXVII,(1) bladen, met titelgravure en 37 aquatint platen in sepia door L. Portman naar G.J. Michaëlis, F.A. Milatz en C. Overman, oorspronkelijk goudgeletterd en verguld karton, oblong 8vo.-

verkocht € 370.00
kavel: 729
[Zeldzame reisgids] Déscription succinte du Royaume de Hollande,
-propre à servir d'itinéraire; Contenant ce qu'il-y-a de remarquable dans chaque ville et ses environs, avec l'indication des grandes-routes, qui y conduisent. (...) Traduit du Hollandais, Avec des additions et notes du traducteur. Amsterdam, E. Maaskamp, z.d. (1809), (2),120,(4) p., met stippel-gegraveerd frontispice portret (Louis Napoléon), en 3 groot uitslaande gravures: kaart van het Koninkrijk Holland met grenskleuring, plattegrond van Amsterdam en Stedewijzer (afstandentabel), fraai gebonden in contemporain gepolijst kalfsleer, beide platten met vergulde border, rug verguld met 5 empire-vazen en (licht beschadigd) marokijnen titelschildje in compartimenten.-

verkocht € 340.00