Toekomstige Veilingen

750-771 Topografie Europa

[750 - 759] [760 - 770] [771 - 771]
kavel: 750
Wenen, Salzburg en Europa divers
-(1) Zicht op Wenen [Nieder-Oesterreich. Wien]. Gekleurde litho door Jacob von Alt naar Adolph von Kunicke. Prentbeeld 29 x 36 cm. In passe-partout achter glas, 36 x 46 cm., ca. 1830. (2) [Wien] Polytechnische Schule und Karlskirche. Gekleurde litho naar de aquarel van J. von Alt. Prentbeeld 27 x 39 cm. In passe-partout in lijst achter glas, 40 x 65 cm. Latere uitgave, ca. 1880. (3) Salzburg. Weg zum Eingang in das Salzbergwerk bei Hallein. Litho door F. Wolf. Prentbeeld 25 x 34 cm. In passe-partout in lijst achter glas, 44,5 x 51 cm. Toegevoegd: Die Freyung und Renngasse, Wien, Von Reim, ca. 1850, 2 Franse gravures 17e en 18e eeuw. 3x Zwitserland, Bodenehr, alle ingelijst, 5 losse gravures in div. technieken, 17e-19e eeuw, en een aquarel: Place du Calvaire a Montmartre door Ch. Bodel (?).-
€ 70 - € 120
kavel: 751
[Middellandse Zeegebied] La Méditerranée
-Revue Internationale Illustrée des Intérêts Généraux des 20 Pays Méditerranéens. Jrg. 1-5 (bestaande uit nrs. 1-60 = alles uitgegeven). Marseille, mars 1929 - février 1934. Geïllustreerd, oorspronkelijke omslagen, folio.-
€ 70 - € 120
kavel: 752
[Marseille] "Prospectus Palatii urbis Marsiliae Partisque Portus"
-"Vista del Palacio de la Ciudad de Marsella, y de una parte del Puerto". Oudtijds handgekleurde, gegraveerde opticaprent, 30 x 40,5 cm., in lijst en onder passe-partout.-
€ 60 - € 120
kavel: 753
[Burnet] Reyze door Switzerland, Italien, Duytsland (...) 1726
-behelzende veele uitnemende oudheden, regeeringen, aard der volkeren en gelegentheden der landen, welke by andere schrijveren niet aangetekent zyn. Gilbt. Burnet. Hoorn, Jakob Duin, 1726. (26), 524, (26) p. Titelplaat, portret van auteur en 6 kopergravures. Klein 4to, in perkament. Boekblok aan voorzijde wat los in band, verder net exemplaar. -

verkocht € 260.00
kavel: 754
[Liverpool] "The port of Liverpool. Taken from Seacombe, Cheshire."
-Oudtijds handgekleurd havengezicht gegraveerd door J. Carter naar G. Chambers, 48 x 83 cm., uitgegeven te Liverpool in 1841 door T. Hague. -

verkocht € 220.00
kavel: 755
[Italië. Rome] Afbeelding van 't oude Romen
-Waar in vertoont worden De voornaamste Tempelen, Schouburgen, Ronde Schouburgen, Renkringen, Scheeps Vecht-plaatsen, Zege-bogen, Raad-huisen, Paleisen, Kolommen, Manier des Zege-praals, Krijgs- en Borgerlijke Waerdigheden, Gewoonten, Plichten, en andere gedenkwaerdige saken. Als ook een Beschryving van de Grootheit des Roomschen Gebieds. Alles met 128 çierlijke kopere Platen (...) verrijkt. Jacob van Meurs, Amsterdam, 1661, (12),436,(8) p., gegraveerd frontispice met aanzichtje van Rome en 144 gegraveerde afbeeldingen waarvan 128 over de volle pagina.-

verkocht € 220.00
kavel: 756
[Aken & Kleef] Beschryving van de beroemde, en van ouds vermaarde vrye keyserlyke ryks- en
-krooning-stad Aken, misgaders van alle desselfs fonteinen en minerale wateren en baden, so in, als om deselve stad gelegen. [Franciscus Blondel]. Leiden, Joh. du Vivier, 1727. Samengebonden met: De stad Kleef, haar gezondheidsbron, en omleggende Landsdouwen, in kunstprenten verbeeld. Berymd en met aantekeningen opgehelderd door Pieter Langendyk. Haarlem, Jan Bosch, 1747.-

verkocht € 400.00
kavel: 757
[Duitsland] Handboekje op eene reis den Rijn opwaarts tot Spiers,
-en langs de Berg-Strasze en de voornaamste baden van den Taunus terug. Amsterdam, Johannes van der Hey & Zoon, 1829. Kl. 8vo, half-leer, titel op rug, titel met kl. vignet. (2),236,(1) pp. Compleet met 4 zeer fijn gegraveerde aquatint-platen door W.H. Hoogkamer, alle met vloeibladen. Goed ex. van deze schaarse uitgave.-

verkocht € 170.00
kavel: 758
[Italië. Rome] Afbeelding van 't Nieu Romen
-waer in vertoont zijn de kerken, H. Lichamen, Reliquien, Indulgentien, Kloosters, Hospitalien, Oratorien (...) verrijkt met 82 kopere platen. Pompilio Totti. Amsterdam, Jacob van Meurs. 1661. Klein 12mo, perkament, geïll. frontispice met titel, titel met vignetje, (36),792 pp., compleet met 82 kopergravures over de volle pagina, een kopergravure in de tekst en 23 houtsneden in de tekst. Stevig in band, deze met vlekjes. Zeer goed en compleet ex.-

verkocht € 240.00
kavel: 759
[Gardnor. Met 32 prachtig handgekleurde platen] Views taken on and near the river Rhine,
-at Aix la Chapelle, and on the river Maese, by the Rev.nd J. Gardnor. Engraved in Aqua Tinta by the Rev.nd J. Gardnor and Richard Gardnor Jr. Londen, J. Walter etc., z.d. (1792), 156,(4) p., met gegraveerde titel en 32 prachtig handgekleurde en met gom gehoogde platen, contemporain gespikkeld, gepolijst en verguld kalfsleer, beide platten met vergulde omlijsting en randen, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, klein 4to.-

verkocht € 600.00