330-340 Oude boeken voor 1600

[330 - 339] [340 - 340]
kavel: 330
Hadrianus Junius. Batavia. In qua praeter gentis et insulae antiquitatem,
-originem, decora, mores, aliaque ad eam historiam pertinentia declaratur quae fuerit vetus Batavia (…). Leyden, Ex Off. Plantiniana, Fr. Raphelengius, 1588, (20),411 p., titel met houtsnede vignet, geïllustreerd met houtsneden in de tekst, modern leer met vergulde decoratie op platten, rug geribd en verguld, klein 4to.-

verkocht € 160.00
kavel: 331
[Geneeskunde] Pedanii Diosciridis Anazarbei, De medica materia libri sex.
-Ioanne Ruellio suessionensi interprete. His accessit, praeter, pharmacorum simplicium catalogum, copiosus omnium fermè medelarum sive curationum index. Lyon, apud Iacobum Faure, 1554, (4),543,(146) p., met houtsnede drukkersmerk op de titel, later perkament (splitselbandje), alle sneden verguld, zeer klein 8vo (12,5 x 8,5 cm.)-

verkocht € 320.00
kavel: 332
J. de L'Espine. Excellens discours touchant le repos et contentement de l'esprit (...)
-[&] idem, Traite de la providence de Dieu (...). [2 delen in een band]. Rochelle, H. Haultin, 1594, blind perkament, kl. 8vo, 758;360 pp.-

verkocht € 200.00
kavel: 333
[Emblemata] Andreae Alciati. V.C. Emblemata
-Cum Claudii Minois ad eadem Commentariis & Notis posterioribus. Lyon, Erven Guillaume Rovelli, [1580]. [2 delen in een band]. De Notae Posteriores met doorlopende paginanummering en datum 1600 achterin toegevoegd. Flexibele perkamenten band, geïllustreerde titel in rood en zwart, (34),818,22 pp., 213 emblemata in houtsnede in de tekst met onderschrift. Aant. laatste pagina, slordige band, voorin nieuwe schutbladen. Verder een goed exemplaar.-

verkocht € 420.00
kavel: 334
[Met bijzondere herkomst en leuke anti-diefstalspreuk] M. Fabii Quintiliani Rhetoris
-clarissimi oratoriarum intistutionem libri XII (...). Keulen, apud Iohannem Gymnicum, 1536, (32),783 p., fraai gebonden in contemporain blindgestempeld varkensleer over houten platten en met geribde rug, met 2 geciseleerde koperen klampen, klein 8vo. -

verkocht € 500.00
kavel: 335
[Geneeskunde] J.B. Montanus. De excrementis Lib. II. A Valentino Lublino Polono. 1555
-in studiosorum communem utilitatem dati. Alter de fecibus, alter de urinibus. (…) Tractatus etiam utilissimus, de morbo gallico. (4), 262) p. Gevolgd door: Joannis Baptist Montanus Medici Veronensis Opusculum de uterinis affectibus maximè utilè. Apud Aegidius Gourbinus, 1556. (4) 83, (4) p. 2 werken in 1 band, 16mo. Overlappend perkament. Inhoud in oud handschrift op eerste schutblad. Titel op rug in hs. Net exemplaar.-

verkocht € 700.00
kavel: 336
[Emblemata. Alciati] Emblemes d'Alciat,
-en Latin et Francois vers pour vers. Augmentez de plusieur emblemes en latin dudict atheur, traduictz en Françoys (...). Parijs, H. de Marnef en G. Cavellat, 1574, 332,(14) p., met houtsnede drukkersmerk op de titelp. en vignet aan het eind, talloze houtsnede illustraties, 19de-eeuws half schaapsleer, vergulde rug met marokijnen titelschildje, 16mo.-
€ 450 - € 900
kavel: 337
[Geneeskunde] Iacobi Hollerii Stempani (...) De morbis internis, Lib. II
-(...) Eiusdem Hollerii De Febribus, Peste, De Rhemediis kata topous in Galeni libros, Materia Chirurgica, Quae omnia Ant. Valet medici opera auctiora & castigatiora in lucem prodeunt. Parijs, C. Macaeus, 1577, 8,(8),296;83;132;68 bl., met houtsnede drukkersmerk, contemporain overlappend slap perkament met contemporaine titel "Hollerii Opera" in pen op de rug, sneden blindgestempeld.-

verkocht € 220.00
kavel: 338
[Filosofie] Altercation, en forme de dialogue
-De l'Empereur Adrian & du Philosophe Epictete, contenant soixante & trèze questions. (...) Jean de Coras. Toulouse, G. Boudeville voor Antoine André, 1558. Klein 4to, perkament, titel, (12),321,(1) pp. Drukkersmerk in houtsnede op laatste blad.-

verkocht € 400.00
kavel: 339
[Religie] Vita del P. Ignatio Loiola
-Fondatore della Religione della Compagnia di Giesu. Pietro Ribadenera [vertaling van Spaans naar Italiaans door Giovanni Giolito de Ferrari]. Venetia. G. Giolito. 1586. Nieuwe band. Half-leer, nwe schutbladen, titel in fotocopie verso versterkt, het portret in fotocopie, (42),589,(2) pp.-

verkocht € 160.00
[330 - 339] [340 - 340]