400-630 Oude boeken 17de t/m 19de eeuw

[400 - 409] [410 - 419] [420 - 429] [430 - 439] [440 - 449] [450 - 459] [460 - 469] [470 - 479] [480 - 489] [490 - 500] [501 - 510] [511 - 520] [521 - 530] [531 - 540] [541 - 550] [551 - 560] [561 - 570] [571 - 580] [581 - 590] [591 - 600] [601 - 610] [615 - 625] [626 - 630]
kavel: 400
[P.C. Hooft. C. Cornelius Tacitus] Jaarboeken en Historien,
-Ook zyn Germanië, en 't leeven van J. Agricola, in 't Hollandtsch vertaalt door Pieter Corneliszoon Hooft. Amsterdam, Hendrik Boom, en de Weduwe van Dirk Boom, 1684. Perkament, 4to. Half-titel, titel in rood en zwart met vignet in houtsnede, (52),717,(4),14 pp. + bladtwyzer. Compleet met 14 portretten en 8 uitslaande prenten, alle in kopergravure.-

verkocht € 110.00
kavel: 401
[Boekband] Waerschouwing in de allerbelangrijkste zaek aen mingeoeffenden en jongelieden
-Zesde druk, Amsterdam, Wouter Brave, 1792. (8, waaronder 4 pag. uitgaves van deze uitgever), 106 p. 8vo. In gemarmerd papieren bandje op hergebruikt dubbelzijdig bedrukt papier met tekst over planten.-

verkocht € 280.00
kavel: 402
[Zeer zeldzame Erasmus editie] Moriae encomion, dat is, eenen lof der sotheyt,
-seer nuttelijck en lieflijck om lesen, door Desiderius Erasmus van Rotterdam [uit het Latijn vertaald]. Gedrukt door Jacob Tinneken te Leiden voor Claes Albertsen Haen te Haarlem, 1646, (12),291,(9) p., houtsnede drukkersmerk op titel, contemporain perkament, 12mo.-

verkocht € 160.00
kavel: 403
[Vervallen]
-This item contains no English description. See the Dutch description: -
€ 0 - € 0
kavel: 404
[Pierre Perrault. 1ste druk. Opgedragen aan Christiaan Huygens] De l'origine des fontaines
-Parijs, P. le Petit, 1674, (20),353,(7) p., contemporain kalfsleer, geribde en vergulde rug met marokijnen titelschildje, klein 8vo. -

verkocht € 220.00
kavel: 405
[Oogheelkunde. Ch. de Saint-Yves. Bijzonder ex.] Nouveau Traité des Maladies des Yeux,
-les Remèdes qui y conviennent, & les Opérations de Chirurgie que leurs Guérisons exigent. Avec de Nouvelles Découvertes sur la Structure de l'Oeil, qui prouvent l'Organe immédiat de la Vûë. Par M. de Saint-Yves, Chirurgien Oculiste de Saint Côme [Cosmas]. Parijs, P.-A. le Mercier, 1722, (30),373,(33) p., met HANDGEKLEURD titelvignet en top- en eindvignetten, contemporain gespikkeld kalfsleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, 12mo (in kl. 8vo formaat) (kl. defectjes, o.a. rugeinden wat sleets).-

verkocht € 340.00
kavel: 406
[Geneeskunde] 2 stuks: (1) Joannis Wieri Medicamentorum observationum rararum liber I.
- De scorbuto. De quartana. De pestilentiali angina, pleuritide et peripneumonia, De hydropsis curatione, De curatione meatuum (...) clausorum et quibusdam aliis (...). Amsterdam, P. Montanus, 1657, (2),VI,124,(11) p., met enkele houtsnede illustraties, later omslag, 12mo.-

verkocht € 150.00
kavel: 407
[Almanakken etc.] 7 stuks: (1) Les fleurs du Parnasse. Almanach lyriques des dames
-Parijs, Le Fuel, (1813), (12),184 p., met gegraveerde titelpagina en 6 platen, aan het einde een gedeelte "Souvenir" bestaande uit een titelpagina en 6 dubbelzijdig bedrukte bladen voor de 12 maanden elk met ovaal vignet boven blanco ruimte voor aantekeningen, gevolgd door een uitslaande letterdruk plaat met de heiligenkalender en de maanstanden voor 1814, oorspronkelijk handgekleurd stippel-gegraveerd karton, alle sneden verguld, 12mo, in oorspronkelijk schuifdoosje met soortgelijke decoratie (lichte slijtage, goed exemplaar).-

verkocht € 110.00
kavel: 408
[Rechten] Convoluut met 3 titels: (1) Thomae Papillonii Parisini, IC
-Et in supremo Senatu Parisiensi Advocati, De Jure accrescendi libellus. Leiden, ex officina typographicâ Guilielmi Christiani voor David Lopes de Haro, 1640, 131,(1),(6),163,(1) p., houtsnede drukkersmerk op de in rood en zwart gedrukte titel, contemporain overlappend perkament, 12mo.-

verkocht € 260.00
kavel: 409
6 diverse titels: (1) Officium beatae Mariae virginis in adventu
-Ad instar Breviarii Romani, sub Urbano VIII. recognitim reformatum. Antwerpen, ex officina Plantiniana apud Vid. & Heredes Balthasaris Moreti, 1680, 229,(3) p., volledig gedrukt rood en zwart, met gegraveerd titelvignet en illustraties, contemporain marokijn met vergulde en geribde rug en koperen klampje, alle sneden verguld, 12mo.-

verkocht € 140.00