Toekomstige Veilingen

900-959 Cartografie & atlassen

[900 - 909] [910 - 919] [920 - 929] [930 - 939] [940 - 949] [950 - 959]
kavel: 900
[Homann Erven] Schematismus Geographiae Mathematicae
-id est repraesentatio figurarum in quantum ad aliqualem Globi Terraquei (...) Cura Homann Heredum. Norimbergae, Anno 1753. Kopergravure uit de Atlas Maior van Homann erven, Neurenberg, ca. 1760. Gedeeltelijk gekleurd. Ingelijst met passe-partout achter glas. Lijst 56 x 65 cm. Kaartbeeld 47 x 56 cm. De originele kleuring enigszins verbleekt. Goed exemplaar.-

verkocht € 70.00
kavel: 901
[N. Visscher. Zuidoost-Azië/ Australië] Indiae Orientalis nec non Insularum Adiacentium
- Nova Descriptio per Nicolaum Visscher. Gedeeltelijk gekleurde kopergravure uit de Atlas Minor sive Geographia Compendiosa. Nicolaas Visscher II, Amsterdam, 1683-96. De originele kleuring enigszins verbleekt. Ingelijst met passe-partout achter glas. Lijst 60,5 x 70,5 cm. Kaartbeeld 47 x 57 cm., lijst met kl. besch. Goed exemplaar.-

verkocht € 450.00
kavel: 902
[J. Blaeu] Dordrecht. Ampliss. Prudentiss. Consultissimis[quae] viris
-D.D. Praetori Consuli et Scabinis, totique Reip. Dordrechtanae Senatui. Tabul. hanc ejusdem Civitatis D.D. Ioannes Blaeu. Kopergravure uit het Stedenboek van Blaeu, Amsterdam, 1649. Ingelijst met passe-partout achter glas. Moderne lijst 64 x 73 cm. Kaartbeeld 41 x 52 cm. Enigszins gebruind met div. vlekjes. Plattegrond met stads- en provinciewapen, opdracht en signatuur in cartouche l.o. Vgl. Koeman-Vanderkrogt. Atlantes Neerlandici. IV-2,1, afb. 1116, p. 872.-

verkocht € 130.00
kavel: 903
[Isaak Tirion. Rijnland/ Amstelland] Nieuwe Kaart van het Hoogheemraadschap van Rynland
-als mede van Amstelland en het Waterschap van Woerden met alle de Uitgeveende Plassen, Droogmakeryen enz (...). Amsterdam, Is. Tirion, 1745. Ingelijst met passe-partout achter glas. Lijst 51 x 56 cm. Kaartbeeld 32,5 x 37 cm. Origineel gekleurd, lijst met kl. besch. Goed exemplaar.-

verkocht € 80.00
kavel: 904
[J.B. Homann & Homann Erven] Europa-Atlas, ca. 1740-60
-Europa-Atlas, groot folio, half-perkament, gekartonneerde platten, titel op rug in hs., titelblad ontbreekt. 45 (van 50?) kaarten, handgekleurd. De kaarten, alle met decoratief cartouche, van o.a. Scandinavië met IJsland 5x, Rusland 2x, Duitsland met overzichtskaart en 12 deelkaarten, Polen, Hongarije, Turkije, Portugal, Spanje, overzichtskaart Frankrijk en 11 deelkaarten, Italië, Engeland, Schotland, Ierland, Londen en omgeving met zicht op Westminster, Bohemen, Oostenrijk, België en de kaart van de XVII Provinciën.-

verkocht € 2000.00
kavel: 905
Plattegronden Wenen 1809 en 1826
-(1) Grundriss der Kaiserl. Königl. Haupt und Residenz Stadt Wien. Max de Grimm, Wien, 1809. Origineel gekleurde plattegrond van Wenen in 18 segmenten op linnen met omslag in gekartonneerde cassette. Plattegrond 50 x 65 cm met cartouche en 2x legenda links. (2) Plan der innere Stadt Wien. Gevouwen litho door Franz Orlitsek, 1826. Blad 38 x 51 cm.-

verkocht € 140.00
kavel: 906
New school map of Japan 1883
-Nakamure, 1883. Hc in halflinnen. Voorzijde lithografie met afbeelding Mount Fuji en een stoomtrein. Inhoud 10 gekleurde kaarten van Japan en 10 zwart-witplattegronden van belangrijke steden in Japan.-

verkocht € 70.00
kavel: 907
Twee Japanse school-atlassen
-(1) New School atlas, 1914. Met ca. 20 gekleurde kaarten van de wereld. In halflinnen. (2) New School Atlas 1913. [Idem]. Beide met lichte gebruikssporen.-

verkocht € 100.00
kavel: 908
Lot van 8 grens- of handgekleurde 18de-eeuwse gegraveerde kaarten,
-alle ca. 18 x 20/ 22 cm.-

verkocht € 200.00
kavel: 909
[Atlas. Hoogheemraadschap Krimpenerwaard] Het Hooge Heemraadschap vande Crimpenre Waard
-Johannes Leupenius. [Den Haag, ca. 1700]. Groot folio, titel op rug in rood en goudopdruk. Compleet met 6 atlasbladen en 6 wapenbladen over de dubbele pagina, o.a. met het wapen van Melchior Gerard van Rietveld, dijkgraaf en burgemeester van Gouda (1650?-1700) en Jeremias Hoola, secretaris (1665-na 1700). Eerste (?) uitgave van deze samengestelde kaart in atlas-vorm. Het opnemen van de dijkgraaf Van Rietveld duidt op een vroege uitgave. Er zijn 8 edities bekend. Band en schutbladen vernieuwd. Diverse bladen kort afgesneden, een blad met een ontbrekend hoekje buiten het kaartbeeld. Rug gedeeltelijk beschadigd; verder in zeer goede staat.-

verkocht € 1200.00