Toekomstige Veilingen

800-821 Topografie buiten Europa

[800 - 809] [810 - 820] [821 - 821]
kavel: 800
Le Tour du Monde
-Nouveau journal des voyages et des voyageurs. Édouard Charton (ed.). Parijs, Librairie Hachette & Cie. Complete reeks jaargangen 1860-1897. Meer dan 27.300 pp., rijk geïllustreerd met staalgravures w.v. vele over de volle pagina door o.a. Gustave Doré, contemp. half rood segrijn met vergulde rug, 4to.-

verkocht € 2200.00
kavel: 801
A Voyage Round the World
-Losse kaarten en prenten uit George Ansons boek A Voyage Round the World. 28 prenten en 10 kaarten. Gebundeld. Rug ontbreekt, prenten en kaarten aan randen gerafeld, verder goed.-

verkocht € 300.00
kavel: 802
[Midden-Oosten/ Perzië] Bibliotheque portative des voyages
-Henry et Breton. Tome XLIX. (Opzichzelfstaand maar behorende bij Atlas de Tavernier). Paris, Veuve Lepetit, 1817. Oblong 8vo, blauw gekartonneerd omslag met titel op rug en voorplat, titelblad, uitslaande kaart van Azië door Tardieu de oudere in kopergravure en 23 aquatinten genummerd I-XXII en XIII.bis, alle aquatinten met vloeibladen. Toegevoegd: The Subjects of the Shah. Rev. Charles Harvey Stileman. London, Church Missionary Society, 1902. Rood linnen band met titel, geïll. titel, 96 pp. met talrijke foto's in de tekst.-

verkocht € 90.00
kavel: 803
[India. Zeldzame eerste druk] Voyages de François Bernier,
-docteur den Medecine de la faculté de Montpellier. Contenant la description des etats du Grand Mogul, de l'Hindoustan, du Royaume de Kachemire, &c. (...). Le tout enrichi de cartes & de figures. Amsterdam, P. Marrat, 1699, 2 delen, 320; 358 p., letterdruk titels in rood en zwart, beide delen met identiek gegraveerd frontispice, met 3 (groot) uitslaande, gegraveerde kaarten en 8 platen (waarvan 6 uitslaand), 19de-eeuws overlappend (imitatie-?) perkament met letterdruk rugtitel, 12mo. -

verkocht € 560.00
kavel: 804
[Palau Eilanden] G. Keate. Beschryving van de Pelew eilanden,
-Gelegen in het westlyk gedeelte van den Stillen Oceaan, Opgesteld uit de dagverhalen en mondelinge berigten van den Kaptein Henry Wilson en sommigen van zyne officieren, Welke in Augustus 1783 aan dezelven schipbreuk geleden hebben met de Antelope, Een Paketboot, in dienst van de Engelsche Oostindische Maatschappy. Vert. R. Arrenberg, 1789. xxxxii,365,(1) pp., titelplaat afbeelding Kapitein Wilson, uitvouwbare kaart van de Pelew Eilanden, en 5 van 6 deels uitvouwbare platen ('Ludee eene der wyven van Abbab Tulle' ontbreekt). In eenvoudig papieren bandje met opgeplakte kopie van titelpagina. Enkele oude bibliotheekstempels.-

verkocht € 80.00
kavel: 805
[Suriname] Suiker in Suriname
-Uitgave van de Commissie voor de koloniale landbouw-tentoonstelling te Deventer 1912 nr. 1. 36 pp. 8vo, touwgebonden - en nrs. 3-7, 9-12 uit de serie (Koffie; Rubber; Sinaasappelen; Bacoven; Kleine landbouwbedrijf; Verkeerswezen; Kokosnoten; Algemeene bijzonderheden aangaande het landbouwbedrijf; Kort overzicht over den Landbouw op Curaçao). Toegevoegd: A. de Kom. Wij slaven van Suriname. Contact, Amsterdam, 1e dr., 1934. 234 pp. Rug ontbreekt, intern goed ex. zonder stofomslag.-

verkocht € 100.00
kavel: 806
[Pinkerton/ Walckenaer] Abrégé de géographie moderne,
-rédigé sur un nouveau plan, ou description historique, politique, civile et naturelle des empires, royaumes, états et leurs colonies, avec celle des mers et des îles de toutes les parties du monde, par J. Pinkerton et C.A. Walckenaer (...). Accompagné de dix cartes dressées par Arrowsmith et P. Lapie (...). Adopté pour l'enseignement des écoles impériales militaires de France. Parijs, J.G. Dentu, 1811, 2 delen, X,XLIV,528; (4),799,(1) p., met 10 groot uitslaande, gegraveerde kaarten met grenskleuring en 1 uitslaande plaat, contemporain uniform verguld half marokijn, groot 8vo.-
€ 500 - € 1000
kavel: 807
[Sri Lanka] An account of the interior of Ceylon, and of its inhabitants
-With travels in that island. By John Davy. Londen, gedrukt door A. & R. Spottiswoode voor Longman etc., 1821, VIII, 530 p., met groot uitslaande, gegraveerde kaart, twee handgekleurde aquatint platen (de platen 6 (als frontispice) en 12), 2 ongekleurde aquatint gezichten en 10 andere gegraveerde/ aquatint platen (1x uitslaand), illustraties, contemporain gepolijst kalfsleer door Henington (Ingram Court, Fenchurch St.), vergulde randen van platten, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, 4to. -

verkocht € 500.00
kavel: 808
[Suriname] Westindische Skizzen
-Reise-Erinnerungen. K. Martin. Mit 22 Tafeln und eine Karte. Separatausgabe des 1ten Theils von: K. Martin. Bericht ueber eine Reise nach Niederlaendisch West-Indien und darauf gegruendete Studien. Leiden, E.J. Brill, 1887. Groot 8vo, half-linnen band, titel opgeplakt op voorplat, titel, VII,186 pp., 22 afbeeldingen w.o. een paar in litho en een grote uitslaande kaart van de Suriname rivier door W.L. Loth in litho. Onafgesneden ex. Scheurtje in kaart; verder zeer goed.-

verkocht € 100.00
kavel: 809
Naukeurige beschryving van gansch Syrie,
-[en Palestyn of Heilige Lant]. Hier alleen het opzichzelfstaande eerste deel, zoals uitgegeven en gebonden. De titel hoort bij het tweedelige werk. Kl. folio, leer, titel op rug in goudopdruk, titel (van het volledige werk in 2 delen) in rood en goudopdruk met vignet. O. Dapper. Amsterdam, Jacob van Meurs, 1677. Geïll. allegorisch frontispice met titel en jaartal 1678. (6),262 pp. Bladwyzer en Aenwyzing voor den Boekbinder.-

verkocht € 400.00