1746-1869 Fine arts: 20ste eeuw deel II

[1746 - 1755] [1756 - 1765] [1766 - 1775] [1776 - 1786] [1787 - 1796] [1797 - 1806] [1807 - 1816] [1817 - 1826] [1827 - 1836] [1837 - 1847] [1848 - 1861] [1862 - 1869]
kavel: 1746
[Moderne kunst] Publicaties van de Edition Hansjörg Mayer en werken van Hansjörg Mayer
-(...) Publications by and works by Hansjörg Mayer. Haags Gemeentemuseum 5 oktober-24 november 1968. 193 p. Tekst in het Nederlands, Duits en Engels. Vooromslag wat krom, enkele vlekjes, laatste p. losgaand, verder goed + A document made by Paul Thek and Edwin Klein. Amsterdam/ Stockholm, Stedelijk Museum/ Moderna Museet, 1969. Gebrocheerd, folio. Goed ex. + Nieuwe Realisten. Haags Gemeentemuseum 1964. 42 p. Samenstelling Wim Beeren. Catalogus m.b.t. Dubuffet, Van Genk, Guttuso, Leger, Bacon, De Kooning e.a. - en 15 andere.-

verkocht € 200.00
kavel: 1747
[Moderne kunst] Internationale Ausstellung neuer Theatertechnik Konzerthaus
-Omslag en typografie Friedrich Kiesler. Wenen, Löcker & Wögenstein, 1975. Herdruk van originele uitgave uit 1924 + nog 1 ex. van dezelfde (omslag wat sleets) + Burg Giebichenstein. Die hallesche Kunstschule von den Anfängen bis zur Gegenwart. Staatliche Galerie Moritzburg Halle e.a., 1993. 563 p. Gebonden, 4to + i10. Internationale Revue 1927-1929. Nendeln/ Liechtenstein, Kraus Reprint, 1978. Met bijdragen van o.a. Piet Mondriaan, Cornelis van Eesteren, Cesar Domela, Vilmos Huszar, Gerrit Rietveld, Wassily Kandinsky, Kurt Schwitters - en 19 andere.-

verkocht € 140.00
kavel: 1748
[Matisse e.a.] Albert Skira. Vingt ans d'activité
-Editions Albert Skira, 1948. 1e druk, een van 1500 ex. op Lafuma. Omslag door Henri Matisse. Rugeinden omslag iets ingescheurd, verder goed. Met los ingelegde uitnodiging met hetzelfde ontwerp als het omslag, met de hand gericht aan E.L.T. Mesens en A.P. Sainsbury* + Calder's Universe. Jean Lipman. Philadelphia, Running Press, 1989. 351 p. Gebonden met stofomslag. S.o. met scheurtje op rug en iets verkleurd, verder goed + Les Prévert de Prévert. Collages. Parijs, Bibliothèque Nationale, 1982. Gebrocheerd, 123 p. - en 4 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 1749
Lucio Fontana (1899-1968)
-Museumjournaal serie 9 no. 5/6, 1964. Omslag (Willem Sandberg) met daarop centraal medaillon in zwart omringd door 24 doorgedrukte gaatjes, gesigneerd "L Fontana 64" in druk. Gebruikt voor dubbelnummer van Museumjournaal, Journaal van de Nederlandse musea voor moderne kunst, serie 9, no. 5/6, Otterloo, 1964. Net exemplaar, ingebonden met nrs. 1 tm 9/10 van hetzelfde jaar in halflinnen band. Ruhé/ Rigo, p. 205. -

verkocht € 150.00
kavel: 1750
Marlene Dumas (1952-)
-Ons Land Licht Lager Dan De Zee. Centraal Museum Utrecht 12-10 t/m 25-11-1984. Catalogus 1e solo-expositie Dumas. 22 (2) p. 4to, geniet. Incl. kopie van artikel Rob Smolders over Dumas in Metropolis M nr. 5, 1984 + The Eyes of the Night Creatures. Paul Andriesse. Amsterdam, 1985. 20 p. + Zeven Kunstenaars. René Daniels, Marlene Dumas, Joris Geurts, J.C.J. van der Heyden, Lucassen, Emo Verkerk en Carel Visser. Academisch Ziekenhuis Leiden, 1986. 36 p. - en Dumas Roosen van Warmerdam. XLVI Biennale, Venezia, 1995. 144 p. -

verkocht € 100.00
kavel: 1751
5 nummers uit de Rubber Stamp Portfolio
-Parasol Press Ltd., New York, distributor MOMA, 1976. 5 (uit de reeks van 12) reliëfdrukken, oplage 1000, compleet in originele envelop: The relocation of property by natural forces, Joe Zucker; Untitled, Myron Stout; Installation floor plan for any space surrounded by four walls, Barry le Va; Six inches four ways, Sylvia Mangold; Bear with Predella, Don Nice. Toegevoegd: Bruce Nauman: Footsteps, recorded magnetic tape wound around instructions for use. Uit: 'Shit must Stop', William Copley en Dmitri Petrov, 1968.-

verkocht € 100.00
kavel: 1752
Giulio Paolini. Idea de Tempio della Pittura
-Eigen beheer, 1983. Bruine kunstleren map met voorwoord, 4 lithografieën en een tekstpagina (verantwoording op versozijde) door Bruno Corà. Eén litho gesigneerd en genummerd 61/100. 26,8 x 39 cm.-

verkocht € 500.00
kavel: 1753
Jan Mankes (1889-1920)
-Jan Mankes door A. Mankes-Zernike en R.N. Ronald Holst. Van Es, Utrecht, 1923 + Jan Mankes door Alb. Plasschaert en Just Havelaar. Inl. A. Mankes-Zernike. Van Es, Wassenaar, 1927. Een originele houtsnede (gedrukt door de uitgever) in het eerste deel. 63 pp. tekst, 28 opgeplakte reproducties. Deel II 60 pp. tekst en 30 opgeplakte reproducties. Toegevoegd: Boekkunst en grafiek door Jan Poortenaar met bijdragen van Mr. J.F. van Royen en Prof. Dr. Maurits Sabbe. Voorwoord Arthur van Schendel. De Sikkel, Antwerpen en Amsterdam, [1932]. Met platen binnen en buiten de tekst, bijlagen en specimina.-

verkocht € 340.00
kavel: 1754
La Sainte Bible. Illustrations de Salvador Dali
-traduite en français sous la direction de L'Ecole Biblique de Jerusalem. Parijs, Denoël, 1972, XVI,(2), 1458,(2) pp. met 38 kleurenplaten door S. Dali. Facsimile herdruk van de Parijse editie 1955. Groot 4to, kunstleren band in gestoffeerde hoes. Rug geschaafd; verder een zeer goed ex. van deze herdruk.-

verkocht € 60.00
kavel: 1755
[Spaanstalig/ Zuid-Amerika] Lot van meer dan 30 veelal kleine publicaties,
-vrijwel alle Spaanstalig en/ of met betrekking tot Spaanse of Zuid-Amerikaanse kunstenaars of de Biennale van Sao Paulo, grotendeels jaren 80.-

verkocht € 70.00