800-818 Topografie buiten Europa

[800 - 809] [810 - 818]
kavel: 800
[Reis van de Malabar(kust) naar Istanbul] Viaggio dalla costa del Malabar a Costantinopoli
-per il Golfo Persico (...) il Kourdistan e la Turchia (...) 1817. Guglielmo Heude (vert.). Carlo Ceresa. Milano, Giambatista Sonsogno, 1820. 2 delen in een band; en als 3e deel bijgebonden: Secondo Viaggio in Persia, in Armenia e nell'Asia Minore 1810-1816. Jacopo Morier. Milano, idem.-

verkocht € 70.00
kavel: 801
[Opticaprenten] Iran, China (2x), Saoedi-Arabië, Batavia
-Vüe de la superbe place sepulerale Erigee a Medine pour la rasse Mahomet. Zijranden zwart gekleurd (als zo vaak, in de tijd), uitgestoken, ingekleurd en voorzien van gekleurd papier aan achterzijde + Der Kayserl. Hoff zu Pecking in China. Wat vlekkig, licht besch. Gekleurd, uitgestoken met kleurpapier aan achterzijde + Le Cara van Seray de Cachan. Zijdes gezwart, handgekleurd, uitgestoken met kleurpapier aan achterzijde - en 3 andere. Alle met gebruikssporen.-

verkocht € 110.00
kavel: 802
Verhael van den laetsten oproer inden Staet des Grooten Mogols
-[te gelijck oock vervattende veelerley seldsaeme voorvallen] (...). François Bernier. (Vert. S. de Vries). Amsterdam, Johannes Janssonius van Waesberge, 1672. Bijgebonden: Bysondere uytkomsten (...) [= tweede deel], en: Vervolgh der Aentekeningen van d'Heer Bernier + tweede vervolgh der Aentekeningen. 4 delen in een band. 12mo, halfleer, titel op rug in groen en goudopdruk, 140, 160, 200 en 151 pp., de eerste titel ontbreekt, de eerste kaart met alleen het linkerdeel. Geïll. frontispice met titel, de overige 3 titels met vignet, 9 gravures over de volle pagina en een uitslaand kaartje van Kashmir in het vierde deel, alle in kopergravure. Incompleet en slordig exemplaar. De tekst compleet en zeer informatief. Verkocht als bezichtigd met alle feilen.-

verkocht € 110.00
kavel: 803
[Kenia] A Handbook of Kenya Colony (British East Africa)
-and the Kenya Protectorate (Protectorate of Zanzibar). London, His Majesty's Stationery Office, [1920]. 8vo, blauw linnen, titel op rug met jaartal 1920. 680 pp. en een uitslaande kaart, Ordnance Survey, september 1920. Div. aant., w.o. een met balpen en ex libris met wapenschild op schutblad. Zeer goed ex. Schaarse eerste druk.-

verkocht € 140.00
kavel: 804
Herinneringen, ontleend aan reizen te water, te voet, te paard en per spoor
-L.C. Dudok de Wit. Amsterdam, 1881. Reis door Oost- en Midden Java, Celebes, Molukken, Reizen in Oost-Indië, naar China, Japan en Amerika. 8vo, in oorspr. kartonnen omslag. 44 pp. met 16 platen waarvan 1 in kleurenlitho en een grote uitslaande overzichtskaart van Java (door P.H. Witkamp) met ingetekend "L.C. Dudok de Wit's Togten op Java". Kleurenlitho van het Fregatschip met bijbehorende lijst ontbreken. Binding vrijwel los + De brigade grenadiers en jagers. De staf der Eerste Divisie en de Eerste Mitrailleurafdeeling tijdens de mobilisatie. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar's Uitgevers, 1914. 8vo, oblong. In kartonnen omslag geniet. Met 23 foto's. Papier wat bruinvlekkig, foto's in goede staat. -

verkocht € 340.00
kavel: 805
[Siam] Gui Tachard
-Voyage de Siam de Peres Jesuites. Vol. I & II. Amsterdam, chez Pierre Mortier, 1688-1689. (6),317,(10); (4),369,(7) p. Compleet met twee gegrav. titelpagina's en 35 deels gevouwen platen/kaarten. 8vo, in half kalfsleer. Ruggen wat gesleten, verder nette set. -

verkocht € 1800.00
kavel: 806
[Sri Lanka. Maleisië] Handbook of Sarawak
-Comprising historical, statistical and general information concerning the colony obtained from official and other reliable records and compiled by B.A. St. J. Hepburn (Secretariat). Singapore, Malaya Publishing House, 1949. Oorspr. halflinnen. 27 foto's, 3 deels gekleurde kaarten, 1 uitslaande kaart en meerdere (uitslaande) tabellen. In goede staat met stempel op schutblad + Sketches of the Natural History of Ceylon with Narratives and Anecdotes Illustrative of the Habits and Instincts of the Mammalia, Birds, Reptiles, Fishes, Insects, &c. Including a Monograph of the Elephant and a Description of the Modes of Capturing and Training it. With Engravings from Original Drawings. J. Emerson Tennent. Londen, Longman, Green, Longman, and Roberts, 1861. 8vo. In leren band met geribde rug. Met 9 platen, ca. 70 illustraties en frontispice. Ex ibris op binnenzijde voorplat. Schutblad met aant. in inkt + Malay Magic. An Introduction to the Folklore and Popular Religion of the Malay Peninsula. Walter William Skeat. Londen, Macmillan and Co., 1900. Linnen. Met bibliotheekstempels en -etiketten, verder goed - en 2 andere.-

verkocht € 160.00
kavel: 807
[Japan] Tokyo, Capital of Japan. Reconstruction Work 1930
-Tokyo Municipal Office, (1930). 100 p. Oorspr. linnen, groot 8vo. Met 1 tipped-in kleurenplaat, 10 volpagina platen w.v. 1 over de dubbele pagina en gekleurd, 1 portret, 6 kaarten. Present-exemplaar met tipped-in kaartje namens burgemeester van Tokyo Zenjiro Horikiri op schutblad. Band wat sleets, schutblad binnenzijde voorplat met besch. + Livret-guide du Japon. Tokio, Ministere des Chemins de Fer de l'Etat Japonais, 1931. Oorspr. omslag, 12mo. Met 8 volpagina kaarten en 1 grote uitslaande kaart. Hapje uit voorste schutblad + Das Geschlechtleben in Glauben, Sitte, Brauch und Gewohnheitrecht der Japaner. Friedrich S. Krauss. 2e ed. Leipzig, Ethnologischer Verlag, 1911. Oorspr. linnen. Rugstrip deels los, wat lossig in band - en 3 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 808
[Egypte] L'Egypte Contemporaine
-45 delen tussen nr. 157 en nr. 267 (diverse ondertitels). Le Caire, Société Royale d'Économie Politique, de Statistique et de Législation, 1935-1952. Oorspr. omslagen.-
€ 150 - € 300
kavel: 809
[Tirion] Hedendaagsche Historie of tegenwoordige staat van Afrika
-Waar in uitmunt de beschryving van Barbarie, Senegal, Guiné, de kaap der Goede Hoop, Kanarische Vlaamsche en Fransche Eilanden (...). Amsterdam, Isaak Tirion, 1763. Leer, titel op rug in goudopdruk, geïll. frontispice met titel door J.C. Philips, titel met vignetje, (4),810 pp. + bladwijzer. Compleet met 4 grote uitslaande kaarten: de overzichtskaart van d'Anville, de Middellandsezeekaart, de kaart van Zuid-Afrika of het land der Hottentotten, de nieuwe kaart van de Kaap der Goede Hoope en het uitslaande zicht op de Stad Algiers door J.C. Philips. Iets gebruind, verder een zeer goed ex. van dit schaarse Afrika-deel van Tirion.-
€ 400 - € 600
[800 - 809] [810 - 818]