800-818 Topografie buiten Europa

[800 - 809] [810 - 818]
kavel: 810
[Anson. Tirion-uitgave] Reize Rondsom de Werreld,
-gedaan in de Jaaren 1740 tot 1744, door den Heere George Anson. (...) expeditie naar de Zuidzee. Door Richard Walter, M.A. (...) uit het Engelsch vertaald. Tweede druk. Amsterdam, Isaak Tirion, 1749. 4to, nieuwere band, halfleer. Titel in rood en zwart met groot vignet door Jacob Folkema.-
€ 600 - € 900
kavel: 811
[Noord- en Zuid-Amerika] Nieuwe, wysgeerige en staatkundige geschiedenis van Amerika,
-verrykt met gewigtige stukken ter opheldering van de historie van het menschdom. 3 delen. Auteur onbek. Amsterdam, Hendrik Gartman, 1790. 1e druk. 16 x 10,5 cm, fraaie set in halfleer met vergulde rugtekening en titelschildje, bindlinten. (22), 383; (2), 404; (6), 366 (54, Bladwyzer) p. Naam in oud handschrift 'J.B. Bicker' (= Jan Bernd Bicker (1746-1812)) op elke titelpagina.-

verkocht € 1300.00
kavel: 812
[China. Nieuhof] Het Gezandtschap der Neerlandtsche Oost-Indische Compagnie
-aan den grooten tartarischen Cham, den tegenwoordigen Keizer van China (...). Joan Nieuhof. Amsterdam, Waasberge, Boom, Van Someren en Goethals, 1693. Folio, geïll. frontispice met titel, titel in rood en zwart met vignet, portret van Joan Nieuhoff. (9),208 en 258,(8),(1) pp.-

verkocht € 1200.00
kavel: 813
[Molukken] Histoire de la conquête des isles Moluques par les Espagnols
-par les Portugais & par les Hollandais. Amsterdam, Jacques Desbordes, 1706. 3 delen. 8vo (16 x 10 cm), in leer gebonden, met geribde rug en vergulde bandversiering. Titelvignet in rood marokijn. 3 titelpagina's en 32 platen.-
€ 700 - € 1200
kavel: 814
[Oceanië] James Cook Atlas
-Paris, zonder uitgever, [1778]. Los atlasdeel, compleet met 65 platen/kaarten, zonder titelpag. 4to in leer gebonden, rug en randen besch., intern goed. -
€ 800 - € 1200
kavel: 816
[Japan] Katsuki Kanenari
-No nigiwai. Kleine gids over Osaka uit 1863. Geïllustreerd met kleurenhoutsneden van Osaka door Matsukawa Hanzan (1818-1888). Deel 3 (van 3). Gebonden op Japanse wijze. Omslag sleets, binnenwerk in goede staat. (2) Nihon meisan zue. (Illustraties van bekende bergen in Japan). Herdruk uit 1905 naar het origineel uit 1804. Rijk geïllustreerd met litho's naar de houtsneden van Tani Buncho (1763-1841).-

verkocht € 120.00
kavel: 817
[Japan] Miyako meisho zue
-(Illustraties van bekende plaatsen in Kyoto). Akisato Rito, 1787. Rijk geïllustreerd met houtsneden door Takehara Shunchosai (1772-1801). Gebonden op Japanse wijze. Deel 1 en 5 (van 11). In goede staat.-

verkocht € 550.00
kavel: 818
[Turkije. Guer] Moeurs et Usages des Turcs,
-leur religion, leur gouvernement civil, militaire et politique, avec un abregé de l'histoire Ottomane; Par M. Guer, Avocat. Parijs, Merigot & Piget, 1747, 2 delen, (4),XXIV,(19); (4),VIII,537,(2) p., met groot uitslaand, gegraveerd profiel van Constantinopel, 1 ander groot uitslaand gegraveerd vogelvlucht profiel van de stad, 5 (groot) uitslaande platen en 23 gegraveerde platen, contemporain uniform gemarmerd en gepolijst kalfsleer, vergulde rug met marokijnen titelschildje, 4to. -

verkocht € 1200.00
[800 - 809] [810 - 818]