900-948 Cartografie en atlassen

[900 - 909] [910 - 919] [920 - 929] [930 - 940] [941 - 948]
kavel: 900
Atlas Historique, Geographique, Chronologique, Généalogique
-de A. Lesage [Emmanuel, comte de las Cases]. Paris, Didot l’aîné, 1814. Les Fastes Napoléens de 1796, a 1806 met een tabel van de "Dynastie Impériale en 1808" in kopergravure voor de titel, (4),titel,(68) pp. met tekst, tabellen en historische kaarten van Europese landen, de continenten (gedeeltelijk) en een historische wereldkaart over de dubbele pagina met verklarende tekst. De kaarten in originele kleuring. Groot folio (54 x 36 cm), gekartonneerde platten met titel in goudopdruk. Band met gebruikssporen. Tekst en kaarten zeer goed.-

verkocht € 130.00
kavel: 901
Globe
-Dr. R. Neuse. Nederlandsche bewerking van R.E. Kaltofen. Utrecht, Erven J. Bijleveld, ca. 1900. Op orig. houten standaard. Hoogte 58 cm, diameter 33 cm.-

verkocht € 150.00
kavel: 902
[Naslag] Koeman's Atlantes Neerlandici
-Volume IV-1: The Town Atlases, Braun & Hogenberg, Janssonius, Blaeu, De Wit, Mortier and others. Peter van der Krogt. Houten, Hes & De Graaf, 2010 + The World of a Seventeenth-Century Collector. The Atlas Blaeu-van der Hem. Erlend de Groot. Idem, 2006. Gebonden met stofomslag - en Gijsbert Franco Baron von Derfelden van Hinderstein 1783-1857. P.W.A. Broeders. Idem, 2007. Incl. cd-rom.-

verkocht € 100.00
kavel: 903
Atlas Complet du Précis de la Géographie Universelle de Malte-Brun
-dressé conformément au texte de cet ouvrage, et entièrement revu et corrigé, par M. Huot. Bruxelles, chez Th. Legeune, La Haye, 1837. Compleet met 71 kaarten. Halfleer. Folio.-

verkocht € 300.00
kavel: 904
[Wandkaart Alblasserwaard] "Caerte vertoonende de Landen etc. van den Overwaert,
-gelegen binnen den ringdijk van den Alblasserwaert. Uytgegeven door order van de Edele Heeren Erfwatergraaf en water Heemraden van den selven Overwaert in't Jaer MDCCVI." (cartouchetitel). "Het Heemraatschap van den Overwaart Groot 12728 1/6 mergen; gesticht by hertog Albrecht van Beyereb, Ao. 1366." (boventitel). Gegraveerde wandkaart door Mattheus van Nispen (landmeter) en Jan van Vianen (graveur), gedrukt op 4 losse, groot folio bifolia (bladgrootte 56,5 x 66 cm), met de gegraveerde siertitel "Caarte van den Overwaart" gedrukt op 2 aparte bladen van elk 21,5 x 56,5 cm, een allegorische, gegraveerde voorstelling onderaan gedrukt op twee aparte bladen van elk 28,5 x 67 cm, en 4 gegraveerde zij-festoenen gedrukt op twee aparte bladen van elk 19 x 54 cm.-

verkocht € 1700.00
kavel: 905
[Indonesië] "Algemeene kaart van Nederlandsch Oostindie"
-Staalgegraveerde wandkaart met handgekleurde randkleuring door G.F. von Derfelden van Hinderstein. Met ca. 30 inzetkaarten. Los als uitgegeven in 8 bladen, elk groot folio. Totale afmetingen 240 x 160 cm. Uitgegeven "op last des konings" door J.C. Baud en G.A. Tindal, 1842. Met: "Verzamelingsblad der kaart van Nederlandsch Oostindie". Staalgegraveerde kaart met handgekleurde randkleuring door dezelfde, 71 x 55 cm (incl. gegraveerde tekst, kaartbeeld 38 x 55 cm).-

verkocht € 1000.00
kavel: 906
[Delfland. Kruikius wandkaart] 'T Hooge Heemraedschap van Delflant,
-met alle de steden, dorpen, ambachten, litmaten, polders, blocken, gehugten, buerten, hofsteden, woningen (...) daer in gelegen op voetmaet in kaert gebracht ao. MDCCXII. Wandkaart naar de cartografen Nicolaes en Jacob Kruikius [Cruquius], gegraveerd door T. Doesburgh, L. van Ansé, Jan en Jacob Deur en P. Sluyter, de ornamenten gegraveerd door A. Houbraken, de 10 wapenschilden van de dijkgraven gegraveerd door P. Haringh, uitgegeven te Delft, 1712, gebonden als atlas met de titelstrook op 2 dubbelfolio-bladen, de (vaak ontbrekende) verkleinde overzichtskaart op één dubbelfolio blad en de kaart zelf op 25 dubbelfolio-bladen, in leer gebonden, geribde en vergulde rug met titelvignet, groot folio (56 x 37 cm). Hoeken licht gestoten, bijzonder goed exemplaar.-

verkocht € 1800.00
kavel: 907
[Seutter. Nederland/ België/ Luxemburg] XVII Provinciae Belgii sive Germaniae Inferioris
-priscis temporib, Circulo Burgundico S.R.I. annumeratae quarum X. hodie maximam partem Hispaniarum non nullae Galliae, Regis ditioni subjacent, VII. vero sub nomme Foederatarum Provinciar libertate gaudent Studio et Opera. Matthias Seutter. Augsburg, [1720-30].-
€ 200 - € 300
kavel: 908
[Seutter. Nederland] Belgium Foederatum
-auctius et emendatius edit Cura et studio. Matthias Seutter. Augsburg, [1720-30]. Grote allegorische cartouche l.b. met de titel. Inzetje l.m. de Indische overzeese gebiedsdelen, inzetje r.o. met deel van Limburg.-
€ 200 - € 300
kavel: 909
[Seutter. Holland/ Utrecht/ Gelderland] Tabula Comitatus Hollandiae
-in praefecturas suas distributa, cui adjuncta est Provinc. Ultraiectina et maxima pars Geldriae (...). Matthias Seutter. Augsburg, [1720-30].-
€ 150 - € 250