1200-1225 Originele strip- en boekillustraties

[1200 - 1209] [1210 - 1222] [1223 - 1225]
kavel: 1200
Georges van Raemdonck (1888-1966)
-Henry Ford: "De loonen mogen niet zonder noodzaak worden verlaagd; want de ondernemer die dat doet, handelt als de hond die in zijn eigen staart bijt". Originele ingekleurde tekening in Oost-Indische inkt. 19 x 23 cm. In lijst achter glas.-
€ 100 - € 200
kavel: 1201
-"'De Tijd'. Als deze Vogel fluit is onze vriendschap uit." Oost-Indische inkt. Sign. r.o. 24,5 x 34 cm. -
€ 70 - € 120
kavel: 1202
-'Kabinets-wisseling'. Covertekening voor de Notenkraker, met als thema Colijn die opnieuw de regering leidt, 1933. In Oost-Indische inkt met blauwe potlood. 36 x 28 cm.-

verkocht € 80.00
kavel: 1203
-Cover De Notenkraker. Roodkapje en de Wolf. "Neen Opoe, de tijd van de Sprookjes zijn we nu te boven!" Covertekening voor de Notenkraker. In Oost-Indische inkt met blauwe potlood. 36 x 28 cm - en 2 andere politieke spotprenten in hetzelfde formaat. -

verkocht € 80.00
kavel: 1204
-Vrij werk. 6 losse tekeningen in verschillend formaat, met een naaktmodel, autoraces, kerkinterieur en landschap, alle in Oost-Indische inkt. -

verkocht € 150.00
kavel: 1205
-Lot van 25 losse schetsen, meest in potlood, waaronder enkele uitgewerkte van o.a. Abraham Cuyper en "Moelie Hartog, diktator van Afd. XII, Amsterdam" (gepubl. in de Notekraker nr. 17, 1935). Toegevoegd: zelfportret Georges van Raemdonck. Ets. 16,5 x 10,5 cm - en de trouwaankondiging van Adrienne Denise en Van Raemdonck, in Amsterdam, 12 april 1913. Op versozijde een losse tekening.-

verkocht € 160.00
kavel: 1206
-Lot met 5 sociaal realistische tekeningen in Oost-Indische inkt met steunkleur. 1) Het doodzieke kind. 23 x 18 cm. Boekillustratie; 2) Drankmisbruik. 15 x 16,5 cm; 3) Honger. 12 x 16,5 cm; 4) "Troost je toch vrouw, de regeering houdt vol dat de resultaten van de steunverlaging erg meevallen!", 32 x 25 cm; 5) Scheepsramp N.Z.H.R.M., 38,5 x 28 cm. Toegevoegd: 6) Uitgestoken handen. Potloodtekening. 39 x 30 cm. -

verkocht € 90.00
kavel: 1207
-5 in De Notenkraker geïllustreerde tekeningen: 1) Kerstmis '27, Vrede! Bm bm!!! 3-kolom tekening in Oost-Indische inkt met steunkleur voor De Notenkraker. 25 x 32,5 cm; 2) 'Ieder verstandig mens zal moeten toegeven dat...' (idem), 32 x 25 cm; 3) Antimilitarisme. Het eenigste middel tegen gasoorlog. (Conclusie van het 14e congres van het Rood Kruis te Brussel). 29,5 x 16 cm; 4) 'Het Groeit'. Spotprent n.a.v. de groeiende drang naar onafhankelijkheid in Nederlands-Indië. 25 x 32 cm; 5) Een ezel stoot zich geen tweemaal aan dezelfde steen...maar een spekulant is geen ezel. 25 x 34 cm.-

verkocht € 130.00
kavel: 1208
-7 in de Notenkraker geïllustreerde tekeningen, elk ca. 24,5 x 32 cm: 1) Dag van "Heilige gevoelens". Teekening goedgekeurd door het "Komitee tegen Volksverwildering"; 2) 'Joseph Wauters'. Prent t.g.v. zijn overlijden in 1929; 3) 'Waar het Kerkelijke leven bloeit doet het licht des Evangelies ook voor het maatschappelijk leven zijn beginsel stralen en glanzen. (Utrechtse Courant)'; 4) Oorlog met Rusland. Het ideaal van pater de Greeve; 5) Mobilisatie slachtoffers. Weg er mee - Kan niets meer mee doen.; 6) Bal Masqué & Costume avec Attractioins. Twaalfden Roomschen Studentendag Nijmegen; 7) Kapitulanten.-

verkocht € 150.00
kavel: 1209
-De Notenkraker. Het in orde. Coverillustratie met Colijn en Piet Aalberse die in 1935 Minister van Staat werd. 38 x 28 cm + "Van Bokskampioen tot Minister van Staat. Vóór en na de Staatsbegroting." waarin Colijn en Aalberse opnieuw figureren. 38 x 28 cm. - toegevoegd: Socialistische illustratie van twee arbeiders. Tekening in Oost-Indische inkt. 41 x 35 cm. Lichte papiervraat rechtsboven. -

verkocht € 100.00