1398-1424 Indonesië

[1398 - 1407] [1408 - 1417] [1418 - 1424]
kavel: 1398
K.P.M. Stereoscope-platen Nederlands-Indië
-Houten kist met 40 stereofoto's. K.P.M., ca. 1925. Met de orig. houten stereokijker. Inscriptie op binnenzijde deksel: "Eere vermelding in de Zeeland vloot wedstrijd voor de Jeugd behaald door Tonny Koot, Hilversum 7 Mei 1932", Passage-Reisbureau "Haag". O.a. Jonge Haai gevangen bij de Sangir eilanden; Christen Papoea's te Nieuw Guinea; Danseressen van den Sultan van Solo; Dochters van den Sultan van Solo - en 2 soortgelijke stereofoto's.-

verkocht € 220.00
kavel: 1399
Perfecscope + stereofoto's en glasnegatieven Nederlands-Indië
-Perfecscope. H.C. White & Co. USA patent 1895-1902 + stereokaarten Batak Highlands. 43 stereokaarten gedateerd 1920-1925, met o.a. tabak- en rubberplantages, Karo Highlands en Karo-Batak huizen - en 12 glasnegatieven met afbeeldingen van o.a. Batavia en Buitenzorg.-

verkocht € 160.00
kavel: 1400
[Fotografie] Foto's en cartes de visite
-Lot met 42 foto's en carte visites uit Nederlands-Indië 1880-1930. Met o.a. foto's van twee mannen in bibliotheek met luipaardkleed en sperenkoker; drijvende huizen; prauwen; cartes de visite van o.a. R. Schütz, Java; Koene & Comp., Batavia; Woodbury & Page, Java (gedat. in hand 1887 op achterzijde) en 4 andere van dezelfde fotograaf; J.F. Donkers, Soerakarta Java; J.H. de Bruijn, Samarang en meer + ruim 200 foto's m.b.t. Nederlands-Indië, alle los in map. Met o.a. kampongs, taxi's in steden, een reis op Lombok, Vissers, etc. diverse formaten - en fotoreportage Zendingshulp Indonesië, jaren 60-70. 20 foto's, o.a. College Hogeschool Timor, fotograaf Jaco Klamer, exterieur ziekenhuis Bethesda, Java en enkele militairen op Java. Elk 17 x 24 cm.-
€ 125 - € 250
kavel: 1401
Kleynenberg schoolplaten, 1911-1913
-Kleynenberg & Co, Haarlem. Dun karton, alle 60 x 73 cm. Bevat nrs. 24, 30, 31, 39, 41, 55, 65, 70, 82, 83, 88, 97, 117, 124, 128, 131 (2x), 133, 142, 143 en 147. Enkele met kleine besch., meest in goede staat. -

verkocht € 160.00
kavel: 1402
De Inlandsche Kunstnijverheid in Nederlandsch Indië
-J.E. Jasper en Mas Pirngadie. I. Het vlechtwerk. II. De weefkunst. Den Haag, 1912, rijk geïllustreerd, oorspronkelijk uniform goudgeletterd linnen, groot 4to. Ex libris vorige eigenaar en stempel 'Departement van Justitie' op titelblad dl. 2. -

verkocht € 130.00
kavel: 1403
Bad- en Zweminrichting te Sabang
-Ingelijste foto met op het passe-partout de tekst "Bad- en zweminrichting te Sabang". Verso Geb 13 mei 1887 Gerrit Wegman overleden 12 feb 1971. Indie 1914.-
€ 80 - € 140
kavel: 1404
Early Malay Printed Books
-A provisional account of materials published in the Singapore-Malaysia area up to 1920, noting holdings in major public collections. I. Proudfoot. Academy of Malay Studies and The Library University of Malaya, 1993. 858 p. Geb. met stofomslag + Bibliography of the Peoples and Cultures of Mainland Southeast Asia. John F. Embree and Lillian Ota Dotson. New Haven, Yale, 1950. 4to, linnen + Bibliography of the Indonesian Revolution. H.A.J. Klooster. Leiden, KITLV Press, 1997 + Batavia-Jakarta 1600-1200. A bibliography. Compiled by Ewald Ebing and Youetta de Jager. Leiden, KITLV Press, 2000.-

verkocht € 130.00
kavel: 1405
[Sumatra] Rapport van den ingenieur J.L. Cluijsenaer, over den aanleg van een spoorweg
-Ter verbinding van de Ombilien-Kolenvelden op Sumatra met de Indische Zee. Met kaarten en teekeningen. Den Haag, Departement van Koloniën, 1867. Linnen. Met 15 losse platen. In goede staat + Nord-Sumatra. 2 delen. Band 1, Die Batakländer. Band 2, Die Gajoländer. Wilhelm Volz. Berlijn, Verlag Dietrich Reimer, 1909-1912. Linnen, deel 1 met stofomslag. Met 5 losse kaarten. Banden smoezelig + Terres et Peuples de Sumatra. O.J.A. Collet. Amsterdam, Société d'Édition "Elsevier", 1925. Linnen. Met uitslaande kaart. Klein scheurtje in marge van de kaart.-
€ 80 - € 150
kavel: 1406
E. McNeill
-Dame op vliegend tapijt met een Wayang-figuur die uit haar kooi ontsnapt. Aquarel. Gesigneerd E. McNeill 1916. Ingelijst. Verso label lijstenmaker Nijland Soerabaja.-
€ 200 - € 350
kavel: 1407
Batavia, de hoofdstad van Neêrlands O. Indien
-In derzelver gelegenheid, opkomst, voortreffelyke gebouwen, hooge en laage regeering, geschiedenissen, kerkzaaken, koophandel, zeden, luchtsgesteldheid, ziekten, dieren en gewassen. 4 delen. Amsterdam/ Haarlem, Petrus Conradi/ Volkert van der Plaats, 1782. 4to. 4 delen in een 20e-eeuwse kunstleren band. iv,147,(1);(2),108,(2);(2),171,(1);(4),103,(1) p. Compleet met 4 uitslaande kaarten, 9 uitslaande platen en recto-frontispice.-
€ 250 - € 500