1469-1505 Grafiek, schilderijen en tekeningen 16e-19e eeuw deel I

[1469 - 1478] [1479 - 1489] [1490 - 1499] [1500 - 1505]
kavel: 1469
Adrianus van der Aa (1788-1855). Ca. 50 ontwerptekeningen voor kerkinterieurs
-Diverse technieken, papiersoorten en formaten (inclusief grote formaten, het grootste blad meet 84 x 49 cm), meerdere gesigneerd "Adr. van der Aa" in pen.-
€ 200 - € 400
kavel: 1470
Rembrandt Harmensz van Rijn (1606-1669). (De presentatie in de tempel)
-Ets, ca. 1640, 21,2 x 28,8 cm, onder passepartout.-
€ 700 - € 1400
kavel: 1471
Cornelis Dusart (1660-1704) (toegeschreven). (Interieur met moeder, baby en oudere broer)
-Ets, 22 x 17,5 cm, op handgeschept papier met deel van een ongeïdentificeerd watermerk, met bovenhoeken opgezet op drager. -
€ 100 - € 200
kavel: 1472
Tien tekeningen: (1) Andreas Gerrit Jacobsen (1806-1868). "Westerborck"
-Tekening in pen en inkt, voltooid als aquarel, bladgrootte 27 x 37 cm, in pen gesigneerd en gedateerd 1858 l.o., getiteld in pen op keerzijde. -
€ 100 - € 200
kavel: 1473
Twee tekeningen: (1) Mattheus Ignatius van Bree (1773-1839) (naar?)
-(Minerva beschermt de Nederlandse Maagd). Tekening in pen en penseel in grijze inkt, 13,7 x 9 cm, onduidelijk gemonogrammeerd op de steen l.o. en met "M.J. van Bree" in potlood op de keerzijde, met linkermarge opgezet op drager (miniem scheurtje). -
€ 100 - € 200
kavel: 1474
Maria Vos (1824-1906). Twee tekeningen: (1) (Bosgezicht met reizigers)
-Tekening in penseel en bruine inkt, met grijze wassing, 27 x 21 cm, gesigneerd en gedateerd 1863 l.o.-
€ 200 - € 400
kavel: 1475
[Prikwerk] (Moeder met 2 kinderen in een prieel)
-"Prikwerk" (de figuren zijn ontstaan door het prikken van duizenden minuscule gaatjes), voltooid als gouache, 27 x 35 cm, ca. 1800. -
€ 70 - € 140
kavel: 1476
Lot van ca. 30 17de-18de eeuwse gravures: (1-15) (Proefdrukken)
-Vijftien gegraveerde boekillustraties in verschillende formaten, alle met "Proefdruk" gegraveerd in de plaat, o.a. uit Moubach, Naaukeurige beschryving der uitwendige godtsdienst-plichten, kerk-zeden en gewoontens van alle volkeren der waereldt, 1727-1738 en William Hurd, Oude en Tegenwoordige staat en Geschiedenis van alle Godsdiensten, ca. 1761, gegraveerd door o.a. C.J. de Huyser, J.L van Beek, en Fritschius naar o.a. J.B. Picart, W. Frinham en C. Brouwer.-
€ 70 - € 140
kavel: 1477
[Honden] Anoniem (18de eeuw). 9 etsen van een Drentse patrijshond in diverse poses,
-alle ca. 16,5 x 13 cm en op handgeschept papier, opgezet op karton.-
€ 70 - € 140
kavel: 1478
Negen stuks oude grafiek: (1) Reinier Nooms (1623/1624-1664). (Schepen op een ruige zee)
-Ets uit de serie van 8 binnenlandse waterwegen, 12,7 x 20 cm, gesigneerd (op het stukje wrakhout) en genummerd 3 in de plaat, onder passepartout.-
€ 80 - € 160