1550-1589 Fine arts: monografieën en referentiewerk

[1550 - 1559] [1560 - 1569] [1570 - 1579] [1580 - 1589]
kavel: 1550
Léonard de Vinci. L'Artiste et L'Homme
-Osvald Sirén, Edition entièrement refondue et mise en jour. Traduction française de Jean Buhot. Paris/ Bruxelles, G. van Oest, 1928. Tekstdeel en 2 platendelen. Groot 4to, privébanden, half-kunstleer, uniform gebonden, titel op rug in goudopdruk, gemarmerde platten en gemarmerde schutbladen. Titel in rood en zwart, VIII,210,(2) pp. voor het eerste deel. De platendelen met 1-98 en 99-204 platen in heliotypie. Ex libris van W.H.E. Baron van der Borch van Verwolde. Zeer goede set.-
€ 125 - € 250
kavel: 1551
[Keramiek/ porselein] Dictionnaire de la Céramique. Guide du Collectionneur
-Faiences - Grès - Poteries. Edouard Garnier. Paris, Librairie de l'Art, [1897]. Gebrocheerd, 258,(1) pp. 20 gekleurde platen buiten de tekst en 550 merken en monogrammen in de tekst. Onafgesneden. Standaardwerk + La Faience de Moulins. Roger de Quirielle. Moulins, Crépin-Leblond, 1922 + Monographies Industrielles. Groupe IV. Industries Céramiques. Bruxelles, J. Lebègue & Cie./ O. Schepens & Cie., 1907 + 3 andere Franstalige werkjes + Meissner Porzellan. Willy Doenges. Dresden, Verlag Wolfgang Jess, 1921. Halfleer, in cassette + Alt-Meissen. Dr. Otto Pelka. Leipzig, Schmidt & Günther, 1923 + Japanische Töpferkunst. Idem, 1922 - en een handelscatalogus: Produits Céramiques. E. & G. Izouard Freres. Cureghem-Lez-Bruxelles. Met 133 voorbeelden van architectonische ontwerpen. Alle werken geïllustreerd; een aantal afbeeldingen in kleur.-
€ 70 - € 120
kavel: 1552
[Miró] Patrick Cramer. Joan Miró. Catalogue raisonné des livres Illustrées
-Genève, P. Cramer, 1989, 674,(3) p., rijk geïllustreerd, oorspronkelijk linnen met stofomslag, folio, in schuifdoos. Standaardwerk.-
€ 100 - € 200
kavel: 1553
A Bibliography of Miniature Books (1470-1965)
-Compiled by Doris Varner Welsh. Edited for publication with a Preface by Msgr. Francis J. Weber. New York, Kathryn I. Rickard, (1965), 1989. Oplage 500 ex. 250 p. Geb. met stofomslag + Lexicon of Foreign Artists who Visualized Indonesia (1600-1950). Haks & Maris. Utrecht, Gert Jan Bestebreurtje, 1995. Geb. met s.o. + Nineteenth Century Prints and Illustrated Books of Indonesia. John Bastin & Bea Brommer. Het Spectrum, 1979. Geb. met (licht besch.) stofomslag.-
€ 75 - € 150
kavel: 1554
Jan van Kessel + Jan Vermeyen
-Monographs on Dutch & Flemish Painting dl. X. Jan van Kessel. Alice I. Davies. Davaco, 1992. Geb. met s.o. + Monographs on Dutch & Flemish Painting dl. VIII. Jan Vermeyen dl. I en II. Hendrik J. Horn. Davaco, 1989. Geb. met s.o.-
€ 80 - € 150
kavel: 1555
[Rembrandt van Rijn] A Corpus of Rembrandt Paintings Vol. I-III
-Vol I. 1625-1631. The Hague/ Boston/ London, Nijhoff, 1982. 700 p.; Vol II. 1631-1634. Nijhoff, 1986. 884 p.; Vol III. 1635-1642. Nijhoff, 1989. J. Bruyn, B. Haak, S.H. Levie, e.a. Uniform gebonden in halfleer. -
€ 350 - € 700
kavel: 1556
[Leerlingen Rembrandt van Rijn] Werner Sumowski. Gemälde der Rembrandtschüler
-J.A. Backer-A. van Dijck e.a. Vol. I-V. Ed. PVA, 1983. Gebonden met stofomslag. -
€ 200 - € 400
kavel: 1557
The Illustrated Bartsch. Netherlands Artists
-Vol. I-V in 7 dln. Leonard J. Slatkes, Otto Naumann, Mark Carter Leach & Peter Morse, Hendrik Goltzius e.a. General editor Walter L. Strauss. New York, Abaris Books, 1978. Uniform linnen.-
€ 150 - € 300
kavel: 1558
[Rembrandt van Rijn] The Drawings of Rembrandt
-Complete (enlarged) edition. Otto Benesch. Londen, Phaidon, 1973. 6 delen. xxiv, 394 p. 1788 ills. Uniforme hardcovers. Ruggen gesleten, intern goede set.-
€ 100 - € 200
kavel: 1559
[Nederlandse schilderkunst] Over Nederlandse musea en schilders. Les Principaux Tableaux
-du Musée Royal a La Haye. 4 delen in een band. Den Haag, l'Imprimerie du Gouvernement, 1826-1830. Linnen. Met platen. Rug aan bovenzijde sleets + Bredius Bundel. 2 delen. Amsterdam, Boek-, kunst- en handelsdrukkerij v/h Gebroeders Binger, 1915. Beide in halfleer. Rug wat sleets + Lofrede op Rembrandt. J. Immerzeel Jr., 1839. In karton gebonden. Titelpagina met bibliotheekstempel + 2 andere edities van Lofrede op Rembrandt, w.v. 1 uit 1941 met portret van Rembrandt - en 6 andere.-
€ 70 - € 120