1900-1911 Fine arts: typografie en boekdrukkunst

[1900 - 1909] [1910 - 1911]
kavel: 1900
[Boekband] L'Art Typographique dans les Pays-Bas depuis 1892
-Éditions du Palais des Beaux-Arts de Bruxelles, 1929. In marokijn gebonden door Louis Malcorps. Ex libris WHE VDB. Nr. 21 van een oplage van 50 waarvan 15 werden toebedeeld aan het Paleis voor Schone Kunsten te Brussel. De overige 35 werden toebedeeld aan A.A.M. Stols, 20 vielen onder 'hors commerce'.-
€ 100 - € 200
kavel: 1901
[Typografie] Frans Duwaer. FD van zijn vrienden
-Willem Sandberg e.a., Amsterdam, ca. 1945. N.V. drukkerij en uitgeverij J.F. Duwaer & Zonen. Ontwerp Friedrich Vordemberge-Gildewart. (36 pp.) In memoriam-uitgave met Bauhaus-elementen en een gedicht van Sandberg. Lichte vochtschade in hoek omslag en laatste twee schutbladen, omslag deels los + De Keerkring 5 jaar. (1955). Tentoonstellingsfolder inclusief getekende linosnede door Frans Nols - en 8 andere tentoonstellingscatalogi.-
€ 60 - € 90
kavel: 1902
[Typografie] The Fleuron. A Journal of Typography
-No. 1-3. Edited by Oliver Simon. London, The Fleuron, 1923-1924. 3 delen. Gebonden in (half)linnen, 4to. Met tipped-in platen.-
€ 70 - € 120
kavel: 1903
[Fine printing] Matrix. A Review for Printers & Bibliophiles
-No. 16 Winter 1996. Risbury, The Whittington Press, 1996. Ex. nr. LXXXVII/XCV, een van 95 luxe exemplaren gebonden in kwart-Oasis leer en met extra suite van 7 gravures door Diana Bloomfield, alle gemonogrammeerd in potlood, los in halflinnen portfolio. Het geheel in oorspr. slipcase. Mooi ex. Toegevoegd: Les Cahiers d'Estienne nr. 26 en nr. 30.-
€ 100 - € 200
kavel: 1904
[Ex libris. Heraldiek] Verzameling van ca. 225 heraldische ex libris
-diverse technieken en formaten, o.a. enkele gesigneerd, 1950-1990. O.a. door J. Battermann, J. Bieruma Oosting, G. Halwasse, G. Hilhorst, M.J. Joosten, J.E. van Leeuwen, W.J. van der Linden, J. Loeff, P.C. Luyt, A. Magdelyns, W.O.J. Nieuwenkamp, C. Nypels, G.M. Pot-van Regteren Altena, F.W. Schottelndreier, J.B.L. Simon, J. Steenkamp, W. Stok, H. Volbeda en A. Vlaanderen + heraldisch ex libris Leonard Charles Price, 1895. 9 afdrukken op papier en bijbehorende koperplaat + ex libris Henk Smit, plaat en afdrukken - en Nederlandsche Exlibris-Kring. Groot-Nederlandsche kring van vrienden, verzamelaars en ontwerpers van exlibris en gelegenheidsgrafiek. NEK 1936-1940, 5 delen. Toegevoegd: 12 nrs. van Grafiek Wereld, 2014-2016.-
€ 100 - € 200
kavel: 1905
[Ex libris. Heraldiek] Verzameling van ca. 315 heraldische ex libris
-meest 20e eeuw, diverse technieken en formaten, deels Scandinavië. O.a. door C. Blaesbjerg, C. Sörensen, G. von Numers, P. Ferreira, A. Lima, L.E. de Navarra en voor N. & A. Papadopoli (gegraveerd door Stern, Parijs, ca. 1895) en M.Ch. Schefer (gegraveerd door Provost-Blondel, Parijs, eind 19e eeuw) + ca. 120 ex libris door Paul Boesch (1889-1969), grotendeels heraldisch, diverse technieken en formaten, deels opgeplakt.-
€ 100 - € 200
kavel: 1906
[Typografie] Societa Nebiolo Torino
-Campionario Caratteri e Fregi Tipografici. Filetti segni Numer I. Societa Nebiolo Torino. Fonderia di Caratteri. Fabbrica di Macchine, Fonderia di Chisa, C.G. 39. 4to, in halflinnen met 9 cahiers. Met: Societa nebiolo Torino. Egiziani Moderni Landi. Ca. 1950 - en enkele losse folders.-
€ 70 - € 120
kavel: 1907
[Typografie] Berthold Berlin
-Messing-Erzeugnisse. Aktien-Gesellschaft Berlin (...) Auszug aus der Register-Probe der H. Berhold AG., ca. 1935. Eerste p. los + map met ca. 30 kleinere folders, ca. 1935-1950, alle Duitstalig, o.a. Genzsch Antiqua; Genzch & Heyse Schriftgiesserei, Hamburg; Rund-Grotesk. C.E. Weber Schriftgiesserei, Stuttgart; Gladiator. Schriftguss KG. Dresden - en 5 andere.-
€ 100 - € 200
kavel: 1908
[Typografie] N.V. Lettergieterij "Amsterdam" voorheen N. Tetterode
-Egmont in de praktijk. Cahier met 18 bijlages, ca. 1937 + 50 jaren boekdruk. Buitengewoon nummer van het drukkersweekblad, inclusief de bijlage in stijl van Piet Zwart, 1940 + Libra. Normaal en mager. Lettergieterij "Amsterdam", voorh. N. Tetterode - en 26 andere, w.o. Rondo (Lettergieterij Amsterdam) en Nobel. Bijgevoegd: enkele reclametekeningen afkomstig uit drukkerij Groenewoud, Amersfoort, 1939.-
€ 80 - € 150
kavel: 1909
Buntpapier: Ein Bestimmungsbuch/ Decorated paper: a guide book/ Sierpapier: een gids
-Henk Porck, Julia Rinck, Frieder Schmidt, Ida Schrijver. Susanne Krause. Hamburg, Buntpapierverlag, 2009. 218 p. Met: Marmer Papier. Batenburg, Karli Frigge. Leporello sampleboekje met 18 voorbeelden + Ik vind beslagen ramen mooi. Karli Frigge, Kopwit Leiden, nr. 2/44. 12 p. -
€ 85 - € 130
[1900 - 1909] [1910 - 1911]