2780-2930 Varia

kavel: 2780
[Communisme/ socialisme/ antimilitarisme] 7 convoluten
-met communistische/ socialistische/ antimilitaristische uitgaven, pamfletten, brochures, etc., jaren 20-40. Met o.a.: De Rode October. Maandschrift van de R.S.A.P. Diverse nummers. Bijdragen o.a. Henk Sneevliet en Rosa Luxemburg; De Samenzwering tegen het Wereldvakverbond. Uitgave Hoofdbestuur Eenheidsvakcentrale; Komsomol. A. Afonin. Moskau-Leningrad, Verlagsgenossenschaft Ausländischer Arbeiter in der UdSSR, 1934; Als sozialdemokratischer Arbeiter im Konzentrationslager Papenburg, idem, 1935; Zal het fascisme werkelijk overwinnen? Duitschland, de sleutel tot den internationalen toestand. L. Trotzki. Uitgave van "De vooruit", Amsterdam; en bijdragen van Herman Gorter, Koos Vorrink e.a.-
€ 100 - € 200
kavel: 2782
[Judaïca en hebraïca] Lot van 15 diverse werken in diverse talen,
-19de en 20ste eeuw, diverse bindwijzen en formaten.-

verkocht € 70.00
kavel: 2783
[Tamboer] Persoonlijk archief van tamboer Lambertus Bonifacius Bakker (1906-1984)
-bestaande uit zijn tamboerstok, een fotoboekje met etiket "Tamboer II kl. [binnenin I Klasse] L.B. Bakker Soerabaja O.I." met 72 ingeplakte foto's uit 1925-1929, enkele groepsfoto's van militaire muziekkorpsen, enkele tientallen familiefoto's (onder andere Bakker met zijn tamboerstok aan het werk), het boekje Tamboerschool voor marsch- en concerttamboers door A. van Veluwen (Wormerveer, Molenaars Muziekhandel, z.d., zeer zeldzaam), een muziekboekje voor tamboers uitgegeven door de Koninklijke Marine, 1925, twee taalcursussen Indonesisch/ Maleis, een klein aantal ansichtkaarten, een familieboekje van de stad Amsterdam en Bakkers motorrijbewijs en gerelateerde voertuigpapieren.-

verkocht € 220.00
kavel: 2784
[Beweegbare boeken] Het Varken
-Lichaamsbouw-Interieur-Rassen-Fokkerij. Prof. H.M. Kron. Met vijf beweegbare gekleurde platen en vele afbeeldingen. 2e druk. Deventer, Kluwer, 1924 + De Koe. Lichaamsbouw en inwendige organen. H.M. Kroon. Met een gekleurd en beweegbaar model en 59 afbeeldingen. Zevende herziene druk. Deventer, Kluwer, ca. 1924 - en Crämer-Kotzian. Der Menschliche Körper (Mann und Weib) in 54 farbigen anatomischen Tafeln und zerlegbaren Modellen. Klingen und München, Verlag von J.F. Schreiber. Scheurtje in plaat 12 van het Mannelijk lichaam. Pagina 1 wat vlekkig. Opschrift in oud handschrift op voorplat.-

verkocht € 120.00
kavel: 2785
[Vulkanologie] Vulkanologische Mededeelingen
-no. 2-7 en 13, incl. platendeel voor no. 5. Weltevreden/ Batavia, Landsdrukkerij, 1921-1940. Met bijlagen. Oorspr. omslagen. Stempels en bibliotheeklabels, omslagen met gebruikssporen en deels met besch., verder goed + Zeitschrift für Vulkanologie/ Volcanological review [etc.]. Band I Heft 4, Band XII Heft 1 en Band XIII Heft 1. Berlin, Dietrich Reimer (Ernst Vohsen), 1915-1930. Omslagen met gebruikssporen en label met plakband(sporen).-

verkocht € 100.00
kavel: 2786
Scottish Market Crosses
-Small Paper Edition. John W. Small. Stirling, E. Mackay, 1900. 118 platen, no. 273/500. Folio, in linnen geb. Buitenzijde licht smoezelig, verder goed ex.-
€ 75 - € 150
kavel: 2787
[Scheepvaart] Het geheimzinnige China. Mysterious China
-Gefotografeerd en beschreven door Ellen Thorbecke. Photographed and depicted by Ellen Thorbecke. Met teekeningen van Schiff. With sketches by Schiff. Den Haag, H.P. Leopold, 1937, (54) p., met kaart en rijk geïllustreerd met foto's en illustraties als aangegeven in de titel, oorspronkelijk omslag, 4to. Tweetalige uitgave, aangeboden door de Java-China-Japan Lijn. Laatste pp. scheurtje in midden van leeszijde + Bali and Java. Java-China-Japan Lijn. Pen and Ink Drawings by Ger. P. Adolfs, 1938. 4to, touwgebonden - en 1 andere. Toegevoegd: een menukaart, brochure New Zealand & Australia, Union Royal Mail Line en "Please do not disturb" kartonnen deurhanger van de Holland-America Line door Jan Lavies.-

verkocht € 120.00
kavel: 2788
[Rechten. Boekdrukkunst] De drukpers als middel tot misdrijf
-Akademisch proefschrift ter verkrijging van den graad van doctor in de beide rechten, aan de hoogeschool te Groningen. L.U. de Sitter. Groningen, J.B. Wolters, 1869. Rijk verguld bandje met Minerva-figuur. Rug en randen gesleten/ los, inhoud goed.-

verkocht € 80.00
kavel: 2789
[Munten, juwelen, kleingoed etc.] Lot van 18 diverse kleine items
-o.a. bestaande uit een zilveren gulden uit 1764 (Overijssel, Generaliteits), zakhorloge, uitschuifbaar toneelkijkertje in foedraal, een verzilverde poederdoos, een passerdoos, twee cameeën aan kettinkjes (op het oog niet gemerkt), een zilveren kruisje aan een kettinkje (één steentje ontbreekt), een zilveren ring, twee broches en twee oorbellen. (totaal 18)-

verkocht € 70.00
kavel: 2790
[Penningen] Lot van 6 penningen: (1) Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij
-75 jarig bestaan 1839-1914. Bronzen gedenkpenning, 1914, diameter 7,5 cm, medailleur J.C. Wienecke.-

verkocht € 90.00