2780-2930 Varia

kavel: 2832
[Etnografica. Maskers] The Living Tradition of Yup'ik Masks
-Agayuliuararput. Our Way of Making Prayer. Ann Fienup-Riordan. Seattle, University of Washington Press, 1996. Linnen met stofomslag + Máscaras Brasilieras. Jacob Klintowitz. Sao Paulo, Rhodia S.A., 1986. Gebonden met s.o. + Face of the Spirits. Masks from the Zaire Basin. Frank Herreman/ Constantijn Petridis. Gent, Martial & Snoeck, 1993. Linnen met s.o. - en 17 andere.-

verkocht € 90.00
kavel: 2833
[Boekensteunen] Stel fraai gesneden hardhouten boekensteunen
-Vogels met prooi, hoogte 22 cm, 1ste helft 20ste eeuw. -

verkocht € 50.00
kavel: 2834
[Alcoholisme] Fotopositieven
-Houten kist gevuld met fotopositieven m.b.t. alcoholisme, begin 20e eeuw. Reeks van 40 positieven met statistieken, alcoholverschijnselen, etc. Uitgave E. Mazo, Parijs.-

verkocht € 200.00
kavel: 2835
[Pulp] Naslagwerken
-De ondergang van de Particuliere Leesbibliotheek. Hillebrand Komrij & Vereniging FuManchu, 2015. 490 p. Gebonden + Rimmer Sterk & Hillebrand Komrij. De Balkenserie van A.W. Bruna & Zoon's uitgeverij. Een uitgave van de vereniging FuManchu, 2018. 313 p. + Hillebrand Komrij & Rimmer Sterk. Sax Rohmer. Een overzicht van de Nederlandstalige publicaties in boek- en feuilletonvorm. FuManchu, 2013. 136 p. + Anne Marinus & Antoon Kunst. Honderd jaar Nederlandstalige pulpbladen. Hasselt, Lord Lister Club, 2009. 386 p. Geb. met s.o. incl. dvd + Mirko Schädel. Illustrierte Bibliographie der Kriminal-Literatur im Deutschen Sprachraum von 1796 bis 1945. Achilla Presse, 2006. Twee delen in cassette + Wim van Eyle. Lexicon Nederlandstalige misdaadauteurs. 3e aangevulde versie. Ringband, uit collectie Van Eyle - en 4 andere.-

verkocht € 160.00
kavel: 2836
[Pulp] Fantast Serie: Een Antiquair werd vermoord; Circusaffaire; Grottenavontuur;
-Spionnage (no 2), ca. 1950 + John Templar. Belevenissen van een gentleman-avonturier. nrs. 21-42, 44-51, 53-62. Rug nr. 44 ontbreekt. Den Haag, B.H.S. Uitgeversbedrijf, jaren 50 - en 16 andere waaronder Ivanov's Detective Romans, Flits, de Tijl-reeks en Vlaamsche Filmkens.-

verkocht € 380.00
kavel: 2837
[Pulp] De drie-stuivers-roman. De avonturen van Philip Raack
-Eerste jaargang no. 1-31 + Tweede jaargang no. 1-24. Red. Louis Thijssen. Voorburg, N.V. Nederlandsche Uitgeverij "Opbouw", 1943-44. Met: Spionnage. Avonturen van de Internationale Beroepsspion Dennie Ramon. Amsterdam, Uitgeverij Jedes Boek-Engros, ca. 1947. Nrs. 1-8, 11, 12, 14, 16, 17, 18, 20-45, 49-52. Toegevoegd: 11 (deels besch.) delen John Templar.-

verkocht € 380.00
kavel: 2838
[Pulp] John Rafles serie. Nieuwe avonturen van de de Gentleman-inbreker nr. 1-8
-Antwerpen, Uitg. Meva Hove, voor Nederland Im- en Exportbureau, Schoolstr. 25, Den Haag, jaren 40 + De Nieuwe Lord Lister Serie genaamd John Rafles. Nieuwe avonturen van den grooten onbekende. Antwerpen, Libris, jaren 40. Nrs. 1 en 4 t/m 20 + vooroorlogse bundeling Lord Lister-verhalen zonder omslag (uit volksbibliotheek). Toegevoegd: twee Franstalige uitgaves Lord Lister nr. 40 en 82 + Lord Lister en de Gentleman-inbrekers. Dick Berents en Anne Marinus. Lord Lister Club, 2012 - en de Titellijst van de Nederlandstalige Lord Listers, Anne Marinus, 2004. Ringgebonden.-

verkocht € 70.00
kavel: 2839
[Pulp] Onder Hypnose. Phantastische verhalen van ongekende machten door Jules van Dam
-Amsterdam, Roman, Boek- en Kunsthandel, jaren 30. Illustraties Wam Heskes. Nr. 4-9, 11-15, 18-24 + De avonturen van Todd Marvel. De Miljardair Detective no 3. Den Haag, Excelsior, ca. 1932. Rug geplakt + Zilvervos no. 2. Meester der Ketenen. Den Haag, Drukkerij Hollandia + Avonduur-Lectuur no. 76. Meisje in de Knel. Bernard Hanson + Detective. Een boek in courantvorm nr. 30 en 33. Baarn, uitg. Schuyt + Detectie Magazine april '47 nummer (gerest. aan rug) + Cloeck en Moedigh ontspanningslectuur. Serie A no. 1. Dr. Richard Reynolds. 's Werelds grootste amateur-detective. Een duivel in Menschengedaante + no. 2, 4 en 6 uit dezelfde serie. Met documentatie. Toegevoegd: 4 Amerikaanse pulp-detectives.-

verkocht € 190.00
kavel: 2840
[Pulp. Rechercheromans in dossier-vorm] Dossier no. 640
-J. Chr. Tetenburg. Het raadsel van de Sterrenwacht. De eerste Nederlandsche recherche-roman in dossier-vorm! Voor belangstellenden verkrijgbaar gesteld door Uitg. My. W. de Haan N.V., Utrecht, 1937. Lintgebonden. Net exemplaar + Het raadsel van de Sterrenwacht. Oorspr. recherche-roman in dossier-vorm. J. Chr. Tetenburg. Utrecht, De Haan N.V., 1937. In blinde (volksbibliotheek)band + De Zaak Stevens. Nagezien door Ton Vervoort. Amsterdam, Thomas Rap, 1967 (2x) + Dennis Wheatley brengt u iets nieuws op het gebied van de crimineele roman. Een moordgeschiedenis geconstrueerd door J.G. Links. Moord op de "Golden Gull"? Haarlem, Universum-editie, 1936 + Murder off Miami. Dennis Wheatley. London, Hutchinson & Co, 1936. Aan rug en randen besch. + Opdracht: Ontmasker de schuldige. Moorddossier Remus van Hout. House of Knowledge, 2009. Toegevoegd: map met veelal geprinte artikelen m.b.t. detectives, opzetten van speech Gouden strop, getypte versie van Over Schrijvers, speurders en schurken. Openbare Les gehouden op dinsdag 25 februari 1947 door Dr. G. Th. Kempe, privaat-docent in de Criminologie, Utrecht, N.V. Dekker & vd Vegt, Nijmegen etc.-
€ 70 - € 120
kavel: 2841
[Detectives] Klaas van der Spoel
-Moorddadige Opdracht. Groningen, Binnenzakbibliotheek, 2011. 44 p. Met inscriptie "Herdruk 2012 voor Wim van Eyle" + De tepeldief (Tepelsteeltje). Groningen, De Witte Kraai, 2007. Inscriptie "Voor mijn trouwe vriend en zeer gewaardeerde corrector Wim van Eyle" + Een duivels dilemma. Aksakal, ca. 2010. Ringgebonden. Inscriptie "No 1 voor Wim van Eyle" - en 26 andere van Vanderspoel. Bijgevoegd: Mail van Vanderspoel aan Eyle met verhaal "De Koelbloedige professor, 6-3-2018.-
€ 70 - € 120