2780-2930 Varia

kavel: 2842
[Boekband] Album de l'Exposition Coloniale de Paris 1931
-Parijs, L'Illustration, 1931. Luxe roodleren band met vergulde bandtekening en zwart-vergulde titel. Folio. Net ex. Toegevoegd: Gedenkboek van de Nederlandsche deelneming aan de internationale koloniale tentoonstelling te Parijs. Vereeniging "Oost en West", t.b.v. het steuncomité-Parijs.-

verkocht € 70.00
kavel: 2843
[Pop-up] Handboek voor Gehuwden
-Populaire Verhandeling over de Geslachtsorganen van den Man en de Vrouw (...) Benevens: De Zwangerschap, de Ontwikkeling en Geboorte van het Kind. Dr. Em. Boulanger. Amsterdam, N.V. Gebr. Graauw's Uitg. Maatsch., ca. 1910. Vijfde Duizendtal + Anatomie en physiologie van de vrouwelijke geslachtsorganen en van de zwangerschap (...). Dr. Arthur E. Giles. Amsterdam, Gebr. Graauw's uitg. maatsch., ca. 1910. 2e druk + Anatomie van het menschelijk Hoofd met inbegrip van den Hals. In beeld gebracht en beschreven door Dr. Schmidt. Almelo, W. Hilarius Wzn. + De Mensch. Hoe ons lichaam er van binnen uitziet. Dr. P. Ebenhoech. Amsterdam, A. van Klaveren. Vierde Duizend - en Het ontstaan, de ontwikkeling en de geboorte van den mensch. J.E. Alberts. Amsterdam, Gebr. Graauw. Alle met lichte gebruikssporen, deels wat los in band, verder goed en compleet.-

verkocht € 110.00
kavel: 2844
[Anarchisme] Twee albums met enkele tientallen ingestoken anarchistische ansichtkaarten,
-raamstickers, 36 mouwemblemen, documentatie en pamfletten. Alle uit de jaren 80-90. Met teksten als 'Rob the Rich', 'Shell to Hell' en 'Anarchy is Freedom'.-

verkocht € 190.00
kavel: 2845
Drieluik: (1-2) "Psalmus XXV". "Initium S. Evengelii Secundum Joannem"
-Twee fraai oudtijds handgekleurde en met goud gehoogde gravures met voorstelling rondom een centrale tekst, beide 24,5 x 14,5 cm, 1ste helft 18de eeuw, opgeplakt op houten panelen en uniform ingelijst in gecontourneerde contemporaine (?) houten lijsten, bekleed met dun zilveren, decoratieve border met voorstelling in reliëf.-

verkocht € 100.00
kavel: 2846
[Boekhandel] Uitgeverij J. Philip Kruseman, 's-Gravenhage
-Vertegenwoordigers-archief van de prospectussen uit de jaren 1915-1935, alle in een album geplakt. Ca. 100 pagina's met op elk 1 of meerdere brochures of losse bladen m.b.t. de uitgaves van Kruseman. Veelal m.b.t. muziek, kalenders en detectives/ pulp, ook enkele over de tennisboeken die Kruseman uitbracht.-

verkocht € 120.00
kavel: 2847
[19e-eeuwse volksuitgaven] De toekomst van Europa. Naar het Fransch. Frederik d'Hainault
-Tholen, J. Steenmeijer, z.d. 83 pp. Gekartonnerd lith. omslag. Rug verstevigd, enkele pp. aangevreten + Pyttersen's Goedkoope Bibliotheek, 4 delen. Sneek, H. Pyttersen, Tz. + Miskend. H. van Ronkel. Den Helder, H.J.P. Egner + Drie verhalen uit het visschersleven. J. Daalder Dz., idem + Nooit benauwd! Drie humoristische novellen door Janus. Franeker, O. Feenstra + Drie Kerstvertellingen door Kapitein William. Tweede druk. Steenwijk, G. Hovens Gréve, 1893 + Onder één dak. Novelle. E. Merk. Amsterdam, Maatschappij tot verspreiding van goedkoope Lectuur + Een nacht op den brocken. J.P. de Keyser. Den Haag, Henri J. Stemberg, 1881. Bibliotheek voor School en Volk no. 7 + Het geheim van den blinde. J.K.G. Muller. Enkhuizen, A. Egmond (omslag gehavend) - en 6 andere.-

verkocht € 300.00
kavel: 2848
[19e-eeuwse literatuur] Krijg en liefde, of Romantische verhalen, sedert den dertigjaren
-oorlog tot op onze tijden. Julius van Voss. Dordrecht, A. Blussé & zoon, 1817. 277 p. Contemp. omslag met kaft. Voorplat gekartonneerd, rug ontbreekt + De kinderen van Rome deel I en II. Roman uit den tijd van keizer Jozef II. A. Meissner. Deventer, A. ter Gunne, 1872. 2 delen. Titel en eerste pp. deel I met waterschade + De engel der prairiën. Bénédict Henry Révoil. Amsterdam, Jan Leendertz, 1865. viii,193 pp. - en 11 andere.-

verkocht € 100.00
kavel: 2849
[Etnografica. Sub-Sahara/ Centraal Afrika] African Terra Cottas
-A Millenary Heritage. Floriane Morin/ Boris Wastiau. Genève/ Parijs, Musée Barbier-Mueller/ Somogy éditions d'art, 2008. Gebonden met s.o. + Évhé Ouatchi. Un'estetica del disordine. Giovanni Parodi da Passano. Milaan, Centro Studi Archeologia Africana, 2004. Gebrocheerd + Objets de pouvoirs. Ancienne magie Bantou en Afrique Centrale. Claude Savary. Genève/ Ivrea, Musée d'Ethnographie de Genève/ Priuli & Verlucca, 1992. Geb. - en 14 andere.-

verkocht € 100.00
kavel: 2850
[Etnografica. Himalaya] The Phur-Pa. Tibetan Ritual Daggers
-John C. Huntington. Ascona, Artibus Asiae Publishers, 1975. Linnen met s.o. + Art Chamanique Népalais. Nepalese Shamanic Art. Parijs, Galerie le Toit du Monde, 2007. Gebrocheerd + The Sacred of Tibet. Wisdom and Compassion. Expanded Edition. Marylin M. Rhie & Robert A.F. Thurman. New York, Tibet House New York/ Abrams Publishers, 1996. Linnen met s.o. - en 22 andere.-

verkocht € 90.00
kavel: 2851
[Revue/ cabaret. Seth Gaaikema] Affiches, aankondigingen en programma-boekjes
-Deels met betrekking tot de vroege carrière van Seth Gaaikema, zoals het programmaboekje het Groninger studenten cabaret met de Hypo '58, waarvan Gaaikema de tekst verzorgde. Daarnaast met affiches uit diezelfde periode van Gaaikema's carrière. Ook boekjes met betrekking tot Ensemble Wim Sonneveld, Cabaret PePijn en het Leidsch studenten cabaret. In totaal 10 affiches en 40 aankondigingen en boekjes + ouder materiaal met betrekking tot de revue, waarvan 9 folio met liedjes van het duo Tonny en Margie Verwey, zoals Een goeie vrouw/man zoekt je met een kaars + Voordrachten met Muziek, Nap. de la Mar. Rotterdam, George W. van Biene. 2e druk + contract tussen Louis Davids Jr., René Sleeswijk en Jacques van Tol, januari 1936 - en 5 andere.-

verkocht € 190.00