2060-2080 Fotografie: originele fotografie

[2060 - 2070] [2071 - 2080]
kavel: 2060
George Barker (1844-1894)
-Niagara Falls (Cave of the Winds). Albuminedruk, ca. 1888. 49,2 x 41,5 cm. Geplakt op karton, 64,7 x 49,5 cm.-
€ 100 - € 200
kavel: 2061
[Wendingen] Bernard Eilers (1878-1951). Verzameling van 9 grote foto's van gebouwen
-grotendeels gepubliceerd in Wendingen en deels tentoongesteld op de wereldtentoonstelling van 1925 te Parijs, alle 35 x 48 cm (staand of liggend), 4x met verso het etiket ontworpen door T.H. Wijdeveld speciaal voor de wereldtentoonstelling, met vele andere stempels en etiketten (zie hieronder per foto geduid), alle met titels in pen of potlood op de keerzijde, alle in folie onder modern passe-partout met beide kanten zichtbaar, samen in speciaal hiervoor gemaakte linnen omslagdoos met zilvergeletterde titel "Bernard F. Eilers. Wendingen", groot folio.-
€ 1500 - € 3000
kavel: 2062
Franz Stoedtner (1870-1946)
-2 zilvergelatine foto's van het trappenhuis in het Buchdruckerhaus te Berlijn. Met op de muur het werk van Rudolf Belling (1886-1972).-

verkocht € 140.00
kavel: 2063
George Washington Wilson (1823-1893)
-Album met 50 foto's. Inscriptie Utrecht, 1865. Enkele met opdruk "Photographed by G.W. Wilson, Aberdeen. Published by Marion, Son & Co, London." Met opschrift van locatie en jaartal als "Glasgow August 12 Friday 1864. Staffa-August 4-3 pm.". Foto's elk ca. 7,5 x 5,8 cm. Album in paars linnen (iets van kleur verschoten), onderste sluiting ontbreekt.-
€ 100 - € 200
kavel: 2064
Kees Hofker (1886-1936). 16 foto's, w.o.: (1-9) Serie van 9 foto's genomen in Afrika,
-alle ca. 17 x 22 cm, o.a. te Stellenbosch en Lagos, alle met beschrijving in pen en copyrightstempel C.J. Hofker en KALkBAY c.p. op keerzijde.-
€ 70 - € 140
kavel: 2065
Verzameling van meer dan 40 foto's,
-Nederland (vnl. Amsterdam), 1ste helft 20ste eeuw, diverse formaten en technieken.-
€ 70 - € 120
kavel: 2066
[Rotterdam] Werklozen-cursus in het Zuider Volkshuis 1933/ 34
-Fotoalbum met 65 foto's en 2 ansichten. Oblong, koordgebonden. Foto's met namen en bijschriften, o.a.: 'Alleen zijn we niets...samen zijn we alles! Broeders verheft u ter vrijheid [Wij!]'; 'De zorg voor je kroost is een ernstige zaak'; 'Vuilopruimers in aksie'.-
€ 70 - € 120
kavel: 2068
[China] Bokseropstand
-Lot met 3 fotografische ansichtkaarten met afbeeldingen van de gruwelen tijdens de Bokseropstand (1899-1901). (1) Straatbeeld met onthoofde lichamen; (2) Kar met menselijke kadavers; (3) Twee opstandelingen klaar om geëxecuteerd te worden.-

verkocht € 100.00
kavel: 2069
Ziekenhuisinterieurs
-Lot van 6 albuminefoto's bevestigd op karton. (1) Anatomische les op menselijk lichaam. (2) Kinderkamer met zusters. (3) Zaal 13 met verso namen van de patiënten; en 3 andere (deels met kleuring op het karton en 1 met bijgesneden randen).-

verkocht € 120.00
kavel: 2070
[Fotoalbum] 100-jarig jubileum Wilhelmina Ziekenhuis Nijmegen
-Album met 120 z/w-foto's waarop de festiviteiten van het 100-jarig jubileum in 1950 worden weergegeven. Leer, oblong, 25 x 35,5 cm. Foto's 13,5 x 8,5 cm tot 23 x 17 cm. Meerdere beschermvellen beschadigd, verder goed + 19 ingestoken kleurenfoto's uit 1973 waarop de brand van de bijbehorende verpleegstersschool is vastgelegd.-

verkocht € 70.00
[2060 - 2070] [2071 - 2080]