2100-2129 Fotografie: persfotografie deel II

[2100 - 2109] [2110 - 2119] [2120 - 2129]
kavel: 2100
[Palestina] Lot van 14 foto's van Palestina
-o.a. een winkel in Hebron en "Vieille Ruelle de Betlehem". Alle ca. 1938. Diverse met stempel achterzijde o.a. "Copyright by Dr. N. Gidal" en "ABC Press Service".-
€ 70 - € 120
kavel: 2101
[Jazz] Jan Willemse
-Lot van ca. 120 persfoto's van jazzmuzikanten als Thad Jones, Lionel Hampton, Count Basie, J.J. Johnson etc., grotendeels geschoten door Jan Willemse voor boekuitgaves And All That Jazz 4 en 5, 1979. Afdrukken zonder stempel aan achterzijde, deels afgekeurd voor uitgave, met aantekeningen in kantlijn, enkele met marker in het beeld. Ca. 25 doubletten. Meest 24 x 30 cm.-

verkocht € 160.00
kavel: 2102
[Honden] Verzameling van ca. 225 persfoto's
-van honden, diverse formaten, meeste met op versozijde fotografenstempels van o.a. Almasy, Paul Popper, Daniel Frasnay & Joe Friezer, ca. 1950-1965.-

verkocht € 100.00
kavel: 2103
[Dieren] Verzameling van ca. 250 persfoto's
-diverse formaten, meeste met op versozijde fotografen- en copyrightstempels van o.a. Almasy, Nationaal Foto Persbureau, Bouwmeester & Van Leeuwen en Frits Gerritsen. 1949-1962 - en enkele platen m.b.t. prehistorische fauna.-

verkocht € 140.00
kavel: 2104
[Motoren & motorsport/ scooters] Verzameling van 45 persfoto's
-van motoren, motorsport, scooters en racewagens uit de jaren 50, diverse formaten, meeste met fotografenstempels op achterzijde van o.a. Particam, Paul Popper en Robert Cohen.-

verkocht € 150.00
kavel: 2105
[Motorsport/ scooters] Ed van der Elsken + Sem Presser
-2 foto's van Ed van der Elsken m.b.t. motorsport, 24 x 17 cm. 1 foto met margeaantekeningen van de krant op voorzijde + 2 foto's van Sem Presser van Vespa's, 24 x 17 en 21 x 18 cm. Jaren 50.-

verkocht € 100.00
kavel: 2106
[Midden-Oosten] Verzameling van ca. 100 foto's van de Suezcrisis
-Diverse formaten, meeste met copyrightstempel op achterzijde, foto's door o.a. Robert Cohen, Associated Press Photo en 2 van Willem van de Poll + fotoblad "Port Said, 5-6 novembre 1956" - en een andere flyer.-

verkocht € 150.00
kavel: 2107
[Automaten] Yvan Dalain (1927-2007)
-4 fotoseries en 6 losse foto's (in totaal 16) van mensen met automaten, jaren 50, 23,5 x 18 cm - en 22 andere foto's van automaten voor o.a. wormen, 24-uurs autoverzekeringen en eieren, door o.a. BIPS en de Geïllustreerde Pers.-

verkocht € 260.00
kavel: 2108
[Militaria. Spahi's] 18 foto's m.b.t. Spahi's door Aart Klein, Raymond Darolle e.a.
-Foto's door Partican Pictures (9x, w.v. 8x met stempel Aart Klein), Raymond Darolle (5x) en 4 andere. Stempels gedateerd jaren 50. Diverse formaten, grootste 21 x 27 cm.-
€ 100 - € 200
kavel: 2109
[Militaria Frankrijk. Vreemdelingenlegioen] Almasy, Van der Elsken, Presser, Brommet e.a.
-Ca. 40 persfoto's m.b.t. het Franse leger. Stempels o.a. Ed van der Elsken (1x, besch.), Sem Presser (3x), Almasy (1x) en Fred Brommet (5x). Met o.a. défilé van 14 Juillet, Spahi's, koloniale infanterie en l'École polytechnique + ca. 28 foto's m.b.t. het Franse Vreemdelingenlegioen, w.o. 1 met stempel Photo Almasy, 29 x 23 cm (twee kl. scheurtjes). Stempels gedateerd jaren 50. Diverse afmetingen, grootste 29 x 23 cm.-

verkocht € 125.00