2520-2527 Tweede Wereldoorlog

kavel: 2520
Complete set NSB Fotonieuws en Echo 1940-1944
-Fotonieuws. De Spiegel der Beweging jaargang 1 no. 1 (dec. 1940) t/m no 4, 1943 samen gebonden in halflinnen band. Nrs. 5-12 1943 los bijgevoegd. In totaal 37 nrs. = compleet. Hoofdredactie C.A. Wenniger Mulder. Met het zeldzame vervolg op Fotonieuws; Echo. Tweewekelijkse uitgave van 1 jan. t/m 9 sept. 1944. Alle los en in goede staat. -

verkocht € 750.00
kavel: 2521
Goosen Bouwmeester (1897-1985) (toegeschr.). (Hitler met Mussolini (?) als buikspreekpop)
-Olieverf op doek, 78 x 86 cm.-

verkocht € 240.00
kavel: 2522
[Joodse Raad] Verzameling documenten en formulieren voor Nederlandse Joden
-Ca. 65 papieren documenten, zowel gedrukt als handgeschreven, o.a. certificaten, formulieren en tickets. Uitgebreid archief van Izak de Vries (1915-2009), student en koerier voor de Joodse Raad. Delft, Amsterdam, Leeuwarden, Den Haag en andere Nederlandse plaatsen, 1940-1946, meest begin jaren 40. Alle op één na Nederlandstalig. Daarbij ca. 180 persoonlijke documenten op papier, o.a. m.b.t. de jonge jaren van De Vries, zijn opleiding aan de Middelbare Technische School Leeuwarden, etc. Diverse afmetingen. Over het algemeen in goede staat; perforatiegaatjes, vlekken, kreuken, scheurtjes (meest marginaal), deels gevouwen.-

verkocht € 1300.00
kavel: 2523
AJC Amsterdam 11 mei 1945
-Uitgave t.g.v. het eerste optreden in vrijheid van de AJC (Arbeiders Jeugd Centrale), afdeling Amsterdam, op vrijdag 11 mei 1945. Typografische verzorging en omslagtekening Ger Soutendijk. Druk Dico, Amsterdam. no. 14 van 25 ex. gebonden met stofomslag. + Jules Schelvis. Binnen de Poorten. Een authentiek relaas van twee jaar Duitse concentratiekampen 1943-1945. 3e druk, in eigen beheer. Een van 30 exemplaren, Tricht, 1986 + "Spervuur in Inkt" Dichtbundel, bijeengebracht door Jan Gerrit Praas, ill. Hans Aalderink, Utrecht, 1944 [=De Jong 771]. 53 p. Een van ca. 10 ex. + Buitendraads, grijs van rook. Ronnie Goldstein-van Cleef. Amsterdam, 1979. Nr. 15 (van 50? ex.), gesign.-

verkocht € 130.00
kavel: 2524
Oorlogsarchief Kanis & Gunnink
-Stoomkoffiebranderij en Theehandel Kanis & Gunnink. Archief met ca. 80 berichten/mededelingen en bonnen m.b.t. de oorlogsschaarste en distributie van te leveren en ontvangen goederen. -

verkocht € 70.00
kavel: 2525
[Propaganda] Una favola Verta
-F. Hardouin di Blmonte. Ulrico Hoepli editore, Milano, 1e dr., 1933. Ills. Anna M. Tommasini. -

verkocht € 220.00
kavel: 2526
3. S.S. Aufklärungs Abteilung/ SS/ V-Divisie herinneringsalbum 1940
-Duitstalig SS Compagnie-album 1940. 106 p. waarvan 26 fotopagina's. Herinneringsalbum in dagboekvorm van 9 mei 1940 t/m 2 juli 1940. Uitgever onbek. 4to in blindpap. band. (Mogelijk ontbreekt een omslag). -

verkocht € 600.00
kavel: 2527
[Watermerken] Watermerk portret van Mussolini,
-42,5 x 31 cm, gesigneerd "S. Cilotti" en met de papierfabrikant "Cartiere P. Miliani Fabriano" in het watermerk, ingelijst. -

verkocht € 70.00