2720-2745 Schoolplaten

[2720 - 2729] [2730 - 2739] [2740 - 2745]
kavel: 2720
[Fauna. Topografie] 4 platen uit de reeks Goering-Schmidt Ausländische Kulturpflanzen
-Nr. 3: Kakao [herschilderd]. Zonder uitgever, ca. 1917; nr. 4: Baumwolle [herschilderd]. P.A. Norstedt & Soners Forlag, ca. 1917; nr. 5: Tabak. Leipziger Schulbilderverlag F.E. Wachsmuth, 1890; nr. 14: Banane. Leipziger Schulbilderverlag F.E. Wachsmuth, ca. 1911. Nr. 5 iets roestvlekkig - en Het lage Noorderstrand. Java. Insulinde in woord en beeld nr. 3, ca. 1920. Henri Zondervan. 75 x 96,5 cm.-

verkocht € 240.00
kavel: 2721
[Nederlands-Indië] C.L. van Balen. Ons schoone Indië
-6 schoolplaten uit de reeks: nr. 4: Toradja - landen; nr. 5: Krater van den Tengger en den Semeroe; nr. 6: Suikerplantage; nr. 7: Tabaksonderneming; nr. 8: Rijstvelden; nr. 13: Theeplantage. 's-Gravenhage, D.A. Daamen, 1930-1932. Ca. 85 x 115 cm. Nr. 4 iets roestvlekkig + Aardrijkskundige wandplaten van Nederlandsch Oost-Indië. J. Koning & D. Wouters. 2 platen: nr. 1: Pasar in het binnenland van Java; nr. 3: Aan de kade te Tandjong Priok. Groningen, P. Noordhoff, ca. 1924. 87 x 117 cm.-

verkocht € 130.00
kavel: 2722
[Nederlands-Indië] Henri Zondervan. Insulinde in woord en beeld
-7 schoolplaten uit de reeks: nr. 1: De Chineesche Kamp te Batavia. Java (Gabriëlse); nr. 5: Rijstbouw. Java; nr. 9: Tabaksbouw in Deli. Sumatra (Gabriëlse); nr. 13: De Missie in Insulinde. Kerk op Lomblem. Kleine Soenda-eilanden; nr. 14: Lijkverbranding op Bali. Kleine Soenda-eilanden; nr. 15: Muskaatnotenbedrijf op de Banda-eilanden. Molukken (2x). Groningen/ Den Haag/ Batavia, J.B. Wolters, ca. 1930. 74 x 104 cm. Nr. 1 opgeplakt zonder titel en uitgever, nr. 5 met kras in beeld.-

verkocht € 130.00
kavel: 2723
-5 uitslaande schoolplaten uit de reeks: nr. 7: De Sabanghaven op Poeloe Weh. Sumatra (P. van Heerdt-Quarles); nr. 7: De Sabanghaven op Poeloe Weh. Sumatra (Gabriëlse); nr. 11: De oliestad Balik Papan (3x). Borneo. Groningen/ Den Haag, J.B. Wolters, ca. 1924-1927. Nr. 7 Gabriëlse 45 x 128 cm, overige ca. 57 x 137 cm. Nr. 7 Van Heerdt-Quarles met restauratie in bovenmarge en lichte vochtschade op vouw.-

verkocht € 110.00
kavel: 2724
[Anatomie] Set van 2 anatomische platen voor Meinhold und Sohne, Dresden
-I: Das menschlicher Knochengerüst (Skelett); II: Die Muskeln des menschlichen Körpers. Illustr. Foedisch Krantz. Beide zonder uitgever (C.C. Meinhold & Söhne, Dresden), ca. 1899. Elk op uitslaand karton, uitgevouwen 127 x 53,5 cm.-

verkocht € 260.00
kavel: 2725
[Beroepen] Scheepstra & Walstra. Ambachten en bedrijven
-4 platen uit de reeks: 2e serie No. 3: In de Veenderij (2e druk); 2e serie No. 12: De Glasblazer (2e druk); 2e serie No. 13: Bij den Pottenbakker (2e druk); 2e serie. No. 14: De Zeepzieder. Groningen, J.B. Wolters, 1895-1914. Ca. 57 x 78 cm. Nr. 3 watervlekkig in marge, nr. 14 met besch. en watervlekkig + 3 platen van H.J. van Lummel: Serie I. No. II: De timmerman. Le charpentier, met aan keerzijde: Bijbelsche platen Serie B. I: Straat en huis. Street and House; en Serie I. No. XXVI: De metselaar. Le macon. Utrecht, Kemink & zoon, ca. 1905-1916. 54,5 x 74 cm. De timmerman en De metselaar vergeeld, Straat en huis wat roestvlekkig.-

verkocht € 120.00
kavel: 2726
-2 platen uit de reeks: 2e serie No. 12: De Glasblazer; 2e serie No. 13: Bij den Pottenbakker (2e druk). Groningen, J.B. Wolters, 1895-1914. Ca. 57 x 78 cm. Enkele kl. besch. + Scheepstra & Walstra. 1e serie No. 14: De Fruitvrouw (4e druk). Smoezelig + H.J. van Lummel, 2 platen: Serie II. No. I: Veenderij en turf. La tourbiere et la tourbe; Serie II. No. XXIX: De glasblazerij. La verrerie. Utrecht, Kemink & zoon, ca. 1905-1916. 56 x 75 cm. De glasblazerij zonder uitgever, opgeplakt onder passe-partout - en J. Klootsema en A. Brands. Derde serie, Nr. 5: Klein Moedertje; a. Kleine Marie doet de Huishouding. Groningen, P. Noordhoff, 1914. 60 x 74 cm.-

verkocht € 110.00
kavel: 2727
[Nederlands-Indië] Schoolplaten Nederlandsch Oost-Indië Nijland
-(Voor de kennis van het volksleven der bewoners van Nederlandsch Oost-Indië). E. Nijland. Utrecht, C.H.E. Breijer, 1897. Complete set van 12 lithografische platen geplakt op bruin verstevigend papier. Elk 68 x 52 cm. 'Toneel en Muziek' enkel de litho, zonder onderschrift, de overige in goede staat. -

verkocht € 420.00
kavel: 2728
-5 platen uit de reeks: nr. 4: De steile Zuidkust. Java (Gabriëlse); nr. 5: Rijstbouw. Java (2x); nr. 12: In de Minahasa. Celebes (Gabriëlse); nr. 13: De Missie in Insulinde. Kerk op Lomblem. Kleine Soenda-eilanden; nr. 14: Lijkverbranding op Bali. Kleine Soenda-eilanden (2x). Groningen/ Den Haag, J.B. Wolters, ca. 1927. 75 x 102 cm.-

verkocht € 70.00
kavel: 2729
[Vaderlandse geschiedenis] Nederlandsche Historieplaten
-8 platen uit de reeks: Eerste serie nrs. 3, 7, 10, 11, 12; Tweede serie nrs. 19, 20, 22. Den Haag, Joh. Ykema, ca. 1900. 54 x 70 cm.-

verkocht € 70.00