411-434 Literatuur

veiling / 28 maart 2011
[411 - 420] [421 - 430] [431 - 434]
kavel: 411
Josef Cohen
-Schemerverzen. Houtsneden van Johan Dykstra, Uitgave Groninger Kunstkring de Ploeg, 1923. Met opdracht van de schrijver. Aan randen wat geschaafd, verder goed ex. + Paria, De klyne Librye te Edam, ca. 1930. Met opdracht van de schrijver. -

verkocht € 90,00
kavel: 412
Helene Nolthenius - Zelfgemaakt ABC
-Pasha Prentenboekje, ca. 1948. Leerzaam-onderhoudend-stichtend. Oost-Indisch met aquarel inkleuring. Met om en om een tekening en een dichtregel op de letters in het alfabet. De letter U verwijst naar William J.A. Wagenaar, die trouwde met Hélène Nolthenius. -

verkocht € 190,00
kavel: 413
Paal en Perk
-Gedichten van Hugo Claus bij tekeningen van Corneille. Bert Bakker, 1955. 28 p. Gedrukt op aanwijzingen van Jurriaan Schrofer bij Meijer Wormerveer.-

verkocht € 60,00
kavel: 414
A. den Doolaard, Typoscript Het Drama der Bezetting + programmaboekje
-Typoscript Het Drama der Bezetting, A. den Doolaard, naar ideeën van Carel Briels, 1945. Ter gelegenheid van de herdenking van 1940-1945, op te voeren in het Olympisch Stadion, Amsterdam, 1945. + Programmaboekje van hetzelfde toneelstuk, 1946. 18 p. met ill. op kaft in kleur.-

verkocht € 90,00
kavel: 415
Typoscript theaterstuk 'Malmström'
-Getypt script voor theaterstuk 'Malmström', in vier bedrijven, auteur onbekend. -

verkocht € 40,00
kavel: 416
Psyche Louis Couperus
-7e dr. L.J. Veen, Amsterdam, 1927. met 7 ingevoegde originele illustraties (aquarel) van J.P. Glazener. + opgeplakte voorplaat. -

verkocht € 60,00
kavel: 417
Dick Matena: Komisch zelfportret met Jan Wolkers
-2006, 21,5 x 26 cm. Oost-Indische inkt. Matena maakte deze tekening n.a.v. het verschijnen van zijn getekende versie van Jan Wolkers' Kort Amerikaans. -

verkocht € 180,00
kavel: 418
Wir Verlag Dichtbundels met houtsnedes
-Berlijn, 1921-22. 19 bundels uit de reeks, alle genummerd en gesigneerd door auteurs; Ericht Worbs, Paulrichard Hensel, Elisabeth Meinhard,Karl Lorenz enz. Touwgebonden met opgeplakte houtsnede. Zeldzame serie.-

verkocht € 200,00
kavel: 419
P.C. Boutens - Middelburgs Overgang
-Reizangen P.C. Boutens, Prenten van Frits Lensvelt. G.W. den Boer, Middelburg, 1925. Folio (40 x 36 cm), 1 van 50 bijzondere exemplaren, genummerd 46/50, gesigneerd door auteur en tekenaar. -

verkocht € 80,00
kavel: 420
Louis Couperus- Psyche
-L.J. Veen, 1898. 178 (6)p. bandontwerp Toorop. incl. Lijst nw. Uitg. Veen. -

verkocht € 100,00