200-322 Oude Boeken

veiling / 8 november 2011
kavel: 312
Drank
-Drank - en likeurenlijst van fynsokery van Wynand Fockink, in de Pylsteeg Amsterdam, ca. 1820 + Provisioneel Reglement by Riddschappe ende Steden des Ruremondtschen quartiers metten Ed. Hove van Gelderlandt beraempt, den 5. Mey 1664. om daer naer eens des jaers, tot stuyr van Beden, Subsidien ende Onraetspenningen te lichten ten plattenlande voor tappers van Wijnen, Brandewijnen, ende andere Gedistileerde waeteren, Brouwers ende Biertappers: Een Oxhooft Fransche Wijn kostte 2 Rijcxdallers, een Aem Rijnsche Wijn ook, een kan Brandewijn 3 stuyvers. + Een originele brief van J.H. Henkes, jeneverstoker te Delftshaven uit 1862 aan een New Yorkse zakenrelatie, waarin hij konde maakt van "500 cases ex Jupiter had sustained severe damage owing to the rough weather", maar hoopt dat hij "soon wil be favored with his agreeable orders" + Enkele boeken en catalogi over likeur en drank waaronder Carlsberg Bier. Meest rond 1900. -

verkocht € 160,00
kavel: 313
L'Ambassadeur et ses Fonctions
-Monsieur de Wicquefort, den Haag, Chez Jean & Daniel Steucker, 1681, 1680. 965 & 461, (68) p. In orig. leren band. Bijzonder goede set.-

verkocht € 240,00
kavel: 314
Vaderlandsche historie, vervattende de Geschiedenissen der nu Vereenigde Nederlanden in zonderheid die van Holland
-Jan Wagenaar. Met Plaaten en Kaarten, Amsterdam, Johannes Allart, 1790-1796. Deel 1 tm 23 in eenvoudige gemarmerde banden, aan randen gesneden. + Deel 22 tm 24 1788-89. -

verkocht € 225,00
kavel: 315
Aanval op Amstelveen
-Door de pruijsische troepen onder Commando van den Hertog van Brusnwijk en verdedigd door Amsterdamsche schutters en verdere manschappen onder Commando van den Collonel Grave des Portes, den 1ste october 1787. J.D. Teisier, D.M. Langerets, G. Brouwer, 1791. Proefdruk, kopergravure. 42 x 54,5 cm.-

verkocht € 75,00
kavel: 316
Aanval op de Duyvendrechtse Brug
-door de Pruysische troepen onder Commando van den Collonel van Borstel, en verdedigd door de Geldersche Brigade, Amsterdamsche schutters en verdere manschappen, onder comm. van den Majoor Mr. Harmen Willem Daandels den 1ste october 1787. J. D. Teisier, D.M. Langeveld, Th. Koning, 1790. Proefdruk, kopergravure. 42 x 55 cm-

verkocht € 130,00
kavel: 317
Aanval by Ouderkerk aan den Amstel
-by den binne Bullewijk over het Joden kerkhof (prent I) en op de afgebrooke brug by het groote loopveld, en de battey over de zelve aan den ronde hoek, door de pruysische troepen onder Commando van den generaal Calkreuth en verdedigd door Amsterdamsche schutters en verdere manschappen, onder Commando van den luitenant Collonel en Capiteyn G. H. de Wilde, den 1ste october 1787. J. D. Teisier, D.M. Langeveld, G. Brouwer, 1790 (I) en Th. Koning, 1789 (II) Beide kopergravure en proefdruk. 40 x 53 & 44 x 56 cm. -
€ 125 - € 250
kavel: 318
Emblemata
-Joseph Arndt. In fraai bewerkte leren band. Halverwege 18e eeuw. 1104, 84, (54) p. met 53 platen. Een van de sloten vervangen, andere gerest. Boekblok aan buitenranden wat geblakerd en opnieuw in band gezet, met nw. schutbladen.-

verkocht € 200,00
kavel: 319
Aagje Deken en E. Bekker, Historie van den heer Willem Leevend
-De historie van den heer Willem Levend in 8 papieren banden. 1784-85. 8vo., 3042 p. + Aanhangsel, 280 p. -
€ 100 - € 200
kavel: 320
Voyages du Chevalier Chardin, en Perse, et autres lieux de l'orient (...).
-Par L. Langlès. Paris, Imprimerie de le Normant, 1811, nouvelle édition, gegraveerde frontisp. (portret), 2 (gevouwen) kaarten, 43 platen (5x gevouwen), 18 gezichten (4x gevouwen), kart. omslag uit de tijd met linnen rug, folio.-

verkocht € 550,00
kavel: 321
Grote collectie 17de/ 18de eeuwse prenten
-149 prenten, verschillende formaten, opgeplakt op 96 bladen in groot album (uit de tijd), met pen en inkt omkaderd, (beschadigde) lederen band, folio.-
€ 600 - € 1000