200-322 Oude Boeken

veiling / 8 november 2011
kavel: 271
[Atlas] Toonneel des Aerdrycks
--ofte Nieuwe Atlas, Johan & Cornelis Bleau, 1642-1648. Bevattende een handgekleurde gegrav. titelpag. en 43 tekstbladen. Enkele gegraveerde kapitalen en 6 gegrav. afbeeldingen waarvan 4 handgekleurde in de tekst (zonder kaarten). In een schitterende blindgestempelde vergulde perkamenten band. Folio 51 x 38 cm. -

verkocht € 300,00
kavel: 272
Geschiedenis der Heksenprocessen
-Eene bijdrage tot den Roem des Vaderlands. Jacobus Scheltema, Vincent Loosjes, Haarlem, 1828. (6), 312 + 101 (=Aantekeningen en Ophelderingen), (5) p. -
€ 50 - € 100
kavel: 273
Belgische Ofte Nederlantsche Historie/Van onsen tijden.
--Inhoudende hoe de Nederlanden aenden anderen ghehehct/ende aen Spaengien ghecomen zijn (..) Meest onder de regeeringhe van Philippus de II. Coninc van Spaengien, tot synen doot, ende den uutgaenden Iare 1598. Delft, Emanuel van Meteren, Jacob Cornelius Vennecool, 1599. -

verkocht € 400,00
kavel: 274
The Chronology and History of the World From the Creation to the Year of Christ 1790.
-Illustrated in LVI Tabels o which IV are introductory & include the Centurys prior to the Ist Olympida, and each of the remaining LII contain in one expanded View, 50 years or Half a Century. Rev. John Blair L.L.D., London, 1790. Uitslaande wereldkaart in 3 dln. + 15 andere uitslaande kaarten. Folio.-

verkocht € 230,00
kavel: 275
Egbert Meesz Kortenaer (1604-1665) L. Admirael van Hollandt over het Quartier van de Maes
-Kopergravure door Barthomeus van der Helst, 1665. Onderschrift "Dus treft de konst o Maes, uw Admirael naet leven, Van't laegst in see, door deught en moedt soo hoogh verheven. Erken uw Heldt, verminkt aen oogh aen rechterhandt, En echt 't oogh van 't roer, uw vuist van 't Vaderlandt. Soo leefde Kortenaer, de schrik van 's vyandts vlooten. Hoe diep wierdt door sijn bost uw staet in 't hert geschooten.-
€ 250 - € 450
kavel: 276
Fielding's Picturesque Scenery on the Lakes
-Map met 44 (van 48) handgekleurde aquatinten. 13,5 x 18,5 cm. -
€ 300 - € 500
kavel: 277
G. F. Gellerts Fabelen en Vertelsels
--in Nederduitsche vaerzen gevolgd. 3 dln. in 1 band. 166 (6), 168 (4), 155 (5) p. Amsterdam, Pieter Meijer, 1772. + Het platendeel compleet met 146 kopergravures van J. Buys, N. vd Meer, uitg. J. Allart. -
€ 175 - € 325
kavel: 278
Peepshow: Huwelijk.
-Eind 18de/ begin 19de eeuw, gegraveerde handgekleurde achtergrond en 5 lagen, 9x14 cm.-
€ 500 - € 700
kavel: 279
Peepshow: warenhuis.
-Eind 18de/ begin 19de eeuw, gegraveerde handgekleurde achtergrond en 5 lagen, 9x14 cm., met gegraveerde omslag, in enveloppe uit de tijd.-

verkocht € 220,00
kavel: 280
Peepshow: Bibliotheek.
-Eind 18de/ begin 19de eeuw, gegraveerde handgekleurde achtergrond, 5 lagen, 9x14 cm., in enveloppe uit de tijd.-
€ 500 - € 800