[1824] [1825] [1826] [1827] [1828]
kavel: 1826 verkocht € 280.00

[Deels met opdracht/ originelen] Oscar Fabrès (1895-1961). Verzameling van ca. 40 items,

met illustraties door Fabrès, incl. vele dubbele, o.a. 3 originele tekeningen, 14 boeken/ boekjes w.o. enkele met gesigneerde opdracht, enkele reclame-uitgaven (wijnreclame), twee plakboeken met krantenknipsels en een serie van 13 losse ansichtkaarten waarvan één met gesigneerde opdracht gedateerd 1939 (en 5 dubbele kaarten uit die serie).
Leuke verzameling, bevat o.a.: (1-3) Drie originele tekeningen in verschillende technieken, w.o. "Hommage à Oma", aquarel, gesigneerd en gedateerd "30 Mai 1931" en een tekening in pen en gekleurd krijt met opdracht "To Oma from Alice and Oscar", gedateerd "New York 20 may 1946"; (4) Anne and Maryke. Holidays in Holland. By Alice Fabrès, pictures by Oscar Fabrès (Philadelphia - Toronto, 1947, oospr. linnen met (beschadigd/ vlekkig) stofomslag, 4to. Met opdracht in pen: "Voor Chrisje van Alice en Oscar New York April 1947" en met een carbon copy van een Amerikaanse brief aan "Mrs. Fabrès" uit dat jaar (met nog een exemplaar zonder stofomslag); (5) Kwik and Kwak. By Oscar Fabrès. With a preface by Hendrik Willem van Loon (New York, 1942, oorspr. halflinnen met (licht beschadigd) stofomslag, 4to (met vrijwel gelijke opdracht in pen als in (4)) en met nog een exemplaar zonder stofomslag; (6) Une croisière dans La Mediterranée avec la Stoomvaart Maatschappij Nederland. Croquée pas O. Fabrès (z.pl., SMN, z.d. (1932), oorspronkelijk koordgebonden omslag (vlekkig), 4to (zeer zeldzaam, alleen de Nederlandse variant in PiCarta); (7) Plakboek met in krantenknipsels het verhaal "Molukken-Reis", zoals gepubliceerd in Het Nieuws van den dag voor Nederl.-Indië (1933), contemporain linnen, folio (vlekkig), met los ingelegde, getypte brief door J.D. Brand van Het Scheepvaarthuis te Amsterdam aan Oscar Fabrès, waarin Brand het plakboek met dank retourneert aan de kunstenaar; (8) Almadén vineyards. Los Gatos, California. Reclamefolder, 1948, zelfomslaand, folio. In de envelop waarin de kunstenaar het in 1949 vanuit New York opstuurde aan Mrs. A. Fabrès-Overduin. (totaal ca. 40 items)