veiling / Veiling 22 Deel II. Strips en originelen, Aziatica, Subcultuur, Erotica en Fine Arts dl. I / 1500-1550 Grafiek, schilderijen en tekeningen 16de-19de eeuw
[1502] [1503] [1504] [1506] [1507]
kavel: 1504 € 70 - € 140

[Rubens] "La Majorite du Roy Louis XIII."

Gravure door Antoine Trouvain naar een tekening door Jean-Baptiste Nattier, deze tekening naar een schilderij van Peter Paul Rubens, uitgegeven te Parijs door Du Change, 49 x 34 cm., in lijst (enkele roestvlekjes).
Afkomstig uit de serie van 25 gravures met de titel "La Galerie du Palais du Luxembourg peinte par Rubens, dessinée par les Sr. Nattier et gravée par les plus Illustres Graveurs du Temps (...)" (1710). Voorstelling: klein scheepje gedecoreerd met bloemenranken en schilden, waarop Maria de' Medici centraal staat wijzend naar het roer ("regering"), dat wordt vastgehouden door haar zoon, koning Lodewijk XIII. Verder zijn aanwezig de personificatie van Frankrijk (staand achter Maria de' Medici) en de 4 roeiende personificaties van Moed, Rechtvaardigheid, Eendracht en Vroomheid.