[1551] [1552] [1553] [1554] [1555]
kavel: 1553 verkocht € 80.00

4 titels: (1) H.W. Mesdag. La peintre de la Mer du Nord

Eaux-fortes d'après des tableux du peintre et texte descriptif par Ph. Zilcken. Parijs, Quantin, (1896), (8),42,(1) p., met geëtst portret en 10 originele etsen op chine collé door Zilcken, 5 andere platen en illustraties, oorspronkelijk verguld linnen met illustratie in ovale uitsparing op voorplat, alle sneden verguld, folio.
Beschermende tussenvelletjes deels roestvlekkig. Band iets smoezelig, maar een zeer goed exemplaar, met eigenaarsnaam van [Agatha] Cornelia Honig, Zaandijk, 5 december 1900 op de halftitel; (2) Petrus Theodorus van Wijngaerdt. Een beschouwing door Plasschaert. Utrecht, Gebr. Daalderop, 1924, gedrukt in 500 exemplaren (één van 100 genummerde luxe exemplaren, dit is nummer 33), 35 p., met 25 ingeplakte platen, oorspronkelijk verguld linnen, bovensnede verguld, 4to. Rug verbleekt en sleets/ gerepareerd aan bovenzijde; schutbladen bobbelig. Redelijk exemplaar van dit betrekkelijk zeldzame werk, met 2 verschillende ex libris van architect Jan Wils op de schutbladen. En met nog 2 andere over G.C. Haverkamp en Jo Bezaan (Grafies werk, gedrukt in 750 genummerde exemplaren). (totaal 4)